Articles Tagged with plaukimas baidarėmis

baidarių nuoma Aukštaitijoje

Orai atšilo: baidarės Aukštaitijoje jau laukia!

baidarių nuoma AukštaitijojeŽeimena, Lakaja, Kiauna, Būka. Tai – ne geografinių žinių tikrinimas, bet būsimo ateinančios vasaros savaitgalio planas. Šios paminėtos bei dar nemažai kitų upių bei ežerų – baidarių nuoma Aukštaitijoje užsiimančių asmenų siūlomi kelionių maršrutai. Aukštaitijos regionas gausus išvykoms baidarėmis tinkamų vandens telkinių, tereikia išsirinkti pagal savo pageidavimus.

Kelionės tikslas

Kelionių baidarėmis naudai išvardinti prireiktų netrumpo sąrašo. Visų pirma tai – pasimėgavimas gamta bei pažintis su Lietuvos kraštovaizdžio grožiu. Baidarių nuoma Aukštaitijoje puikiai kompensuoja tą laiką, kurį praleidžiame miesto „džiunglėse”. Toje pačioje baidarėje sėdintys bei greta plaukiantys asmenys neretai būna artimieji ar geri draugai, su kuriais išvyka būna puiki proga artimiau pabendrauti. Taip pat baidarės – relaksacija, galimybė išbandyti savo jėgas, parungtyniauti, išlieti energiją. Planuojant kelionės maršrutą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į turimus pageidavimus: vienu atveju būtų tinkamesnė rami vandens tėkmė, kitu – didesnė srovė, slenksčiai bei kitos ekstremalios kliūtys.

Plaukiančiųjų fizinis pajėgumas

Plaukimas baidarėmis tinkamas ir šešiasdešimtmečiui, ir septynmečiui – tereikia tinkamai suplanuoti kelionės maršrutą. Jei plaukia fiziškai silpnesni, tam tikrų sveikatos sutrikimų turintys, nerekomenduojami ilgi, varginantys maršrutai. Plaukimas baidarėmis tuti atnešti teigiamas emocijas, o ne tapti kančia. Norintieji patirti adrenaliną, turėtų jungtis į kompaniją su panašių pajėgumų bei tokių pačių norų turinčiais asmenimis.

Planuojamas skirti laikas

Baidarių nuoma Aukštaitijoje dažniausiai siūloma 1-3 dienų laikotarpiui. Tinkamiausio varianto pasirinkimas priklauso nuo galimo pramogai skirti laiko bei norų.

Minėta 3 dienų kelionė atrodo varginančiai? Jei visą tą laiką reikėtų sėdėti ir mojuoti irklais, būtų iš tiesų sunku…Tačiau kelionė baidarėmis – savotiška intepretacija. Išvykos laiką galima praleisti taip, kaip pageidauja keleiviai. Palenktyniauji su kitais baidarininkais. Ramiai mojuoji irklais ir grožiesi supančia aplinka. Išlipi ant kranto, išsikepi šašlykų, nusnaudi medžio pavėsyje. Nuomos paslaugas teikiantys asmenys įvertina ir kitus galimus klientų poreikius. Keleivių, baidarių ir kitų daiktų pervežimui parūpinamas transportas (dažniausiai tai įeina į nuomos kainą). Surandama nakvynės vieta, kurioje neretai būna apstu paramogų – kubilas, pirtis ir panašiai. Viskas tik tam, jog pramoga klientui atneštų kuo daugiau teigiamų emocijų. Na, aišku dar ir dėl to, jog pastarieji sugrįžtų kitą kartą: konkurencija tarp baidarių nuomos punktų nemenka, tad  reikia kovoti dėl kiekvieno užsakymo.