Articles Tagged with poilsinės kelionės

Kelionės į Kroatiją

Kodėl verta aplankyti Kroatiją?

Kelionės į KroatijąKroatija – tai šalis, kuri pilna įvairiausių gėrybių. Čia krantus skalauja skaidri Adrijos jūra, savo grožiu niekam neprilygsta nacionaliniai parkai, o žingsniuojant siauromis ir akmenimis grįstomis senamiesčių gatvėmis galima pajusti tikrą Kroatijos aurą. Kelionė į Kroatiją yra galimybė, pasiekiama kiekvienam, svarbiausia norėti ir mokėti rasti pasiūlymą, tinkantį jūsų pinginei.

Kodėl verta aplankyti Kroatiją?

Priežasčių, kodėl verta aplankyti Kroatiją yra tikrai ne viena. Vien tik gamtos grožis traukia čia pasisvečiuoti kiekvieną, kaip ir traukia įvairios pramogos, šalies žmonės. Vietiniai kroatai yra labai malonūs, mielai padedantys kiekvienoje situacijoje, aprodantys žymias vietas, niekam nežinomus šalies kampelius. Norintys susipažinti su šalies kultūra, tradicijomis ar net papročiais, tikrai tai padarys pažintinės kelionės į Kroatiją metu.

Jeigu norite pasiplaukioti atviroje jūroje – kelionės į Kroatiją metu tikrai tai galėsite padaryti. Kroatijai priklauso apie 100 salų, todėl visas jas aplankyti vienos kelionės metu tikriausiai nelabai įmanoma, tačiau pasirinkus tas, kurios labiausiai domina, jas pasieksite tik laivu. Pasiplaukioti pakrante ir pasigrožėti Kroatijos gamta bei salomis tikrai verta, o norintys pažinti tas salas labiau, tai gali padaryti susidėlioję atitinkamą maršrutą.

Kroatija yra ta šalis, kuri pasižymi nacionalinių parkų gausa. Visoje šalyje jų yra net 8, o kiekvienas išsiskiria savo grožiu ir unikaliu kraštovaizdžiu. Tikriausiai nei vienas žmogus nesudvejojęs pasakytų, kad „Plitvicos“ ežerų nacionalinis parkas yra tikras gamtos ir žmogaus šedevras. Pasivaikščiojimas po šį nacionalinį parką palieka įspūdį kiekvienam, kadangi jame yra begalės skaidrių vandens telkinių, kuriuos plaukioja žuvys, o taip pat žadą atima kriokliai. Grynas oras, išskirtiniai vaizdai suteikia ramybės sielai ir atradimų akims.

Kelionės į Kroatiją metu kiekvienas gali atrasti tai, ko ieško, svarbu ieškoti. Šios kelionės kainuoja įvairiai, bet paieškojus kelionių organizatorių pasiūlymų, tikrai įmanoma surasti pigią ir daug žadančią kelionę. Žinoma, planuoti pačiam taipogi niekas netrukdo – svarbu tam skirti laiko ir pasidaryti įsimintinos kelionės maršrutą. Kelionės į Kroatiją tinka ir poroms, ir vyresniems žmonėms, dažnai į tokias keliones leidžiasi ir šeimos, kadangi vaikams šioje šalyje tikrai yra ką pamatyti bei nuveikti.

 

 

kelionės į Gran Kanariją

Saulėtas Ispanijos brangakmenis – Gran Kanarija

kelionės į Gran Kanariją Į Lietuvą po truputį jau beldžiasi šalčiai ir darganotas rudens oras. Daugeliui taip ir norisi bėgti kuo toliau nuo niūrios nuotaikos kur nors, kur šilta. Paskutiniu metu lietuvių akį patraukia trečia pagal dydį Kanarų sala, priklausanti Ispanija. Tai – Gran Kanarija. Vieta, kurioje nuostabi gamta gniaužia kvapą, o po trejų dienų kelionės jau nenorite grįžti atgal į Lietuvą.

Pirmiausiai atsidūrus šioje saloje, jus pasitiks didingos palmės. Šis augalas, taip kaip ir pačioje Ispanijoje, yra plačiai paplitęs ir labai populiarus. Šiltas Viduržemio jūros klimatas puikiai tinka augti palmės, dėl to, jų čia gausu. Mums, lietuviams, tai – neįprastas vaizdas ir maloniai nuteikiantis tikroms egzotiškoms atostogoms.

Gran Kanarijoje puikūs paplūdimiai. Čia išplėtotas automobilių nuomos verslas, tad vos sugalvojus, galima išsinuomoti automobilį ir aplėkti pusę salos, nuvykti iki paplūdimio. Nedidelė, tačiau labai jauki ir puiki gamtos turtų sala – Gran Kanarija – puikus pasirinkimas tiek norintiems pasiilsėti su draugais, vieniems ar net su šeima.

Jeigu nuspręsite kelionės į Gran Kanariją metu apsistoti viešbutyje, veikiausiai džiaugsitės puikia prabanga. Tačiau, jei svajojate apie paprastesnes atostogas, patariame viešnagės prašytis pas vietinius. Savotiški, pietų architektūrai būdingi pastatai ir pastelinės, tačiau sodrios jų sienų spalvos nuteikia ypač nuotaikingai. Dažnas reiškinys Gran Kanarijos vietinėje statyboje – jaukūs balkonai ar terasos ant stogo. Salos gyventojai labai draugiški, linkę paplepėti, tad, jei kelionės metu apsistosite pas juos, greičiausiai kad jie ne tik, kad pasikvies kartu išgerti vaisių kokteilio ant stogo įrengtoje terasoje, bet ir leis jums ja naudotis kada tik panorėsite.

Atskirą romaną galima būti parašyti apie Gran Kanarijos gamtą. Čia gausu visko: pradedant nuo smulkaus, skaisčiai geltono smėlio paplūdimių ir baigiant įspūdingais kriokliais, smėlio dykumose, tropinių miškų ar grėsmingų tarpeklių. Į salą reikėtų išsiruošti ne mažiau kaip keturioms dienoms, nes apžiūrėti pagrindinių dalykų toli gražu nepakanka vos poros dienų viešnagės. Gamtos turtais ir unikalia Ispaniška kultūra galinti pasigirti sala ir kelionės į Gran Kanariją organizuojamos jau ne vienus metus. Pasinaudokite puikiais pasiūlymais ir vykite atostogauti čia jau dabar.

 

kelionės į Mianmarą

Kelionės į Mianmarą – idealus maršrutas egzotikos mylėtojams

kelionės į MianmarąDžiugu, jog po truputį keičiasi lietuvių požiūris į gyvenimo būdą. Mūsų vyresnioji karta garsėjo kaip „kaupikai”, skrupulingai dedantys kiekvieną centą į kojinę. Neva taip būdavo išreiškiamas atsakingas požiūris į ateitį. Tikėtina, jog nugyvenus didelę dalį gyvenimo, dažnam ateidavo suvokimas, kad taip buvo elgiamasi veltui. Laimę atneša ne patys pinigai, bet tai, ką už juos galima įsigyti. Atsiranda vis daugiau asmenų, investuojančių į savo akiračio plėtrą bei įspūdžių bagažo turtininimą. Išmaišius populiariausius turistų lankomus kampelius, tikram keliautojui kyla aplankytis žemėlapio kerteles, išsiskiriančias gamtos, architektūros, gyventojų, religijos atžvilgiu ir panašiai. Tokių poreikių patenkinimui idealiausios yra egzotinės kelionės. Tailandas, Vietnamas, Kambodža – taip, egzotiška,tačiau, sutikite, jau darosi šiek tiek nuvaliota: informacinėje erdvėje pilna video bei straipsnių, kuriuose Lietuvos įžymybės dalinasi įspūdžiais iš minėtų kelionių, galbūt net kai kam iš artimųjų rato teko ten pabuvoti. Kelionės į Mianmarą (galbūt labiau žinomą Birmos vardu) skamba patraukliau, ar ne?

Mianmaras – didelė pietrytinės Azijos šalis, tarsi sankryža kelyje į Indiją ar Kiniją. Valstybė turizmui vartus atvėrė visai neseniai – prieš tai čia egzistavo griežta karinė diktatūra. Kelionės į Mianmarą – idealus pasirinkimas tiems, kurie neatrastus pasaulio kampelius nori pamatyti savo akimis. Įspūdžių iš čia parsiveš tiek istorijos bei architektūros fanatai, tiek ir egzotiškos gamtos mylėtojai. Nors pamažu kylantys nauji prekybos centrai bei rekonstruojami pastatai byloja apie globalizaciją bei infrastruktūros plėtrą, tačiau šalis bene labiausiai garsėja išlikusiais įspūdingais, prabanga dvelkiančiais religinio pobūdžio statiniais ar jų griuvėsiais – šventyklomis, vienuolynais, paminklais, stulpais ir panašiai.

Budizmo dvasia kaip pagrindinė šalies religija vyrauja ne tik architektūroje, bet giliai įsišaknijusi ir į vietinių žmonių sąmonę bei gyvenimo būdą. Pastarieji, vadovaudamiesi budizmo doktrina, yra ramūs, nuoširdūs, linksmi, besimėgaujantys gyvenimu, visada pasirengę padėti. Mianmaro gyventojai, dėl santykinai nedidelio turistų srauto (kai kuriose šalies dalies gyvenantys asmenys nėra akyse matę baltaodžio žmogaus!),  atvykėlius priima noriai bei smalsiai ir, priešingai kai kurioms šalims, nėra pasirengę „numauti” paskutines pastarųjų „kelnes”.

Kelionės į Mianmarą nepaliks abejingų ir tų, kurie iš arti nori susipažinti su egzotiška gamta. Šalyje vyrauja tropinis klimatas, kuriam būdinga aukšta temperatūra bei didelis kritulių kiekis. Laikydamiesi atsargumo priemonių (egzotinės kelionės siejasi ir su įvairių ligų bei pavojų tikimybe) susipažinkite su išskirtiniu gyvūnijos bei augalijos pasauliu! Turistų laukia galimybė išsimaudyti Indijos vandenyje bei pasideginti ant paplūdimio smėlio.

Tiek kelionės į Mianmarą, tiek ir kitos egzotinės kelionės yra siūlomos lietuviškų turizmų agentūrų.  Specialistai pasirūpins, jog jūs pamatytumėte dėmesio verčiausius šalies kampelius.