Articles Tagged with šeima

Kodėl didėja susipriešinimas tarp vyrų ir moterų?

vestuves

Šiais laikais, kuomet viešumoje savo nuomonę gali reikšti bet kas, pastebimas susipriešinimas tarp vyrų ir moterų. Paprastai kalbant, moterys dažnai randa argumentų kodėl joms vyrai yra nereikalingi, o vyrai elgiasi lygiai taip – randa argumentų kodėl jiems gyventi be moterų yra geriau. Didžiausią įtaką tokiems teiginiams ko gero daro tam tikros ideologijos ir judėjimai. Antros bangos feministės ir MGTOW yra aktyviausi judėjimai, kurie nuolatos pabrėžia vyrų ir moterų skirtumus. Pastarasis judėjimas kilo būtent dėl radikalių feminisčių ideologijos, tai tarsi atsakas jų skleidžiamoms idėjoms apie moterų engimą visuomenėje. Tačiau, kas dėl to susipriešinimo yra labiausiai kalti?

Didžiulė kaltę turėtų prisiimti būtent minėtieji judėjimai. Štai, radikalios feministės dažnai akcentuoja faktus, kurie yra nereikšmingi ir klaidinantys. Tarkime algų skirtumai tarp lyčių jau yra paaiškinti, o tai reiškia, kad lytis yra tiek viena iš menkų priežasčių kodėl moterys gauna mažesnį atlyginimą. Be abejo, po tokių pareiškimų, kad moterys be jokios priežasties uždirba mažiau nei vyrai, pastarieji irgi ėmėsi ginti savo idėjas. Jie labiau vadovaujasi faktais ir aišku – prideda emocijos. Jų teigimu, vyrai pagrįstai gauna daugiau, nes dirba ilgiau, dirba daugiau, o taip pat jiems didesnis atlyginimas neva priklauso dėl to, kad tenka tenkinti moterų poreikius, kurių jos pačios negali patenkinti savo darbu. Vyraujanti frazė – „moteris geriau pinigų reikalaus iš savo vyro nei bandys didesnio atlygio reikalauti iš darbdavio“.

Taip pat reikėtų atsakomybę nešti ir teisės aktams. Pavyzdžiui, vyrams atrodo, kad moteris visuomenėje yra labiau palaikomos ir joms taikomos didesnė išlygos tokiose srityse, kur jų neturėtų būti. Pavyzdžiui, bausmės už tuos pačius nusikaltimus moterims būna gerokai švelnesnės. Skyrybų atveju taipogi palankiau žiūrima į moteris – joms dažniausiai patikima vaikų globa, o išlaikymas priteisiamas iš tėvo. Dėl šios priežasties prie MGTOW jungiasi vis daugiau jaunų vyrų, kurie sistemoje įžvelgia neteisybę.

Turbūt tiksliausia būtų teigti, kad susipriešinimas dažniausiai didėja dėl vyrų ir moterų patirtų nesėkminių santuokoje. Tai jie bando perkelti ir kitiems, neva tai laukia kiekvieno vyro ar moters, kurie nuspręs leistis į ilgalaikius santykius.

Ar pasyvių ir aktyvių žmonių tipai gali būti kartu?

santykiaiIeškant antrosios pusės, dažnai atkreipiamas dėmesys į antrosios pusė savybės. Dažnai vadovaujamasi tipų teorijomis. Vienas dažnesnių pasirinkimų – intravertų ir ekstravertų analizė. Teigiama, kad šie du tipai yra per daug skirtingi, jog būtų galima sukurti darnią šeimą. Tačiau, ar tai yra tiesa – niekas nežino. Teorijos ir lieka tik teorijomis, bet praktika rodo visai ką kitą. Analizuojant asmenybės tipus, reikėtų į viską žiūrėti detaliau, o ne tik į asmenybės tipo pavadinimą. Kokia yra asmenybė – nusako daug apibūdinimų ir charakterio savybių. Vis dėlto, pasigirsta daug teiginių, kad intravertai gali sukurti šeimas su ekstravertais. Tad, apie tai plačiau kalbame šiame tekste.

Intravertai nereiškia, kad jie yra visiškai užsidarę savyje. Kuriant santykius su tokiu žmogumi, reikėtų detaliai paanalizuoti žmogaus būdą. Trumpai tariant, ekstravertams yra būdingas labai ramus gyvenimas su mažesnių aplinkinių žmonių ratu. Tokie žmonės nenoriai bendrauja su naujais žmonėmis, nenoriai su jais susipažįsta. Taip pat jie mieliau laiką leidžia namuose nei kažkur išvykdami. Bet, reikia paminėti, kad intravertai ne visada yra maksimalūs intravertai. Asmuo gali būti pusiau toks, pusiau anoks. Tad, čia labai svarbu atsižvelgti kiek procentų žmogaus charakterio sudaro intravertiškumas.

Žmonės, kurie yra pusiau intravertai ir pusiau ekstravertai, geba bendrauti su abiejų tipų žmonėmis. Trumpai tariant, tokių žmonių charakteris yra gana įdomus, nes jie gali prisitaikyti prie esamos aplinkos. Tuo labiau, nereikia pamiršti, kad net ir didžiausi intravertai, su specialistų pagalba, gali būti gerai bendraujantys. Tiesiog tokie įgūdžiai gali būti išlavinami, o tai būtų jau maža problema kalbant apie santykius.

Kalbant apie santykius, kuomet viena pusė yra intravertas, o kita – ekstravertas, reikėtų manyti, kad tokie santykiai įmanomi, tačiau tam reikės įdėti nemažai pastangų. Taip pat reikėtų atidžiau apžvelgti kitas savybes. Mat, vienas žodis, apibūdinantis asmenybę, yra kaip ir niekinis, nes asmenybę sudaro būtent viskas charakterio savybių komplektas. Juk antrąją pusę kiekvienas renkasi pagal daugelį kriterijų, o ne kažkokį vieną konkretų, kurį netgi galima pakeisti.

Kodėl kai kuriems vienišiams yra geriau be antros pusės?

santykiaiŠiame moderniame pasaulyje atsiranda vis daugiau žmonių, kurie į santuoką žvelgia ne taip optimistiškai kaip kiti. Vis daugiau žmonių pasirenka gyventi be antrosios pusės, tačiau tai ne visada išeina į gerą ar į blogą. Kitiems žmonėms dažnai kyla klausimų, kodėl vienišiai pasirenka tokį gyvenimo būdą. Bet, reikėtų pažiūrėti ir iš kitos pusės. Individualizmas yra viena iš priežasčių, kodėl ne visiems žmonėms tinka gyventi su kitais žmonėmis, tuo labiau – jiems įsipareigoti likusiam gyvenimui. Kai kuriems vienišiems žmonėms puikiai sekasi gyventi vieniems ir jie tame problemų nemato. Jeigu svarstote kodėl kai kuriems vienišiams puikiai sekasi be antrosios pusės, tuomet reikėtų įsigilinti į tokį jų pasirinkimą bei to pasirinkimo priežastis.

Jokia čia paslaptis, kad santuoka kaip reikiant apriboja žmogaus laisvę. Pavyzdžiui, jauni žmonės, mėgstantys linksmai leisti laiką, vykti kažkur ar užsiimti kažkokia norima veikla, neretai to negali daryti susiradus antrąją pusę. Antroji pusė gali kelti įvairius ultimatumus. Tiesiog jai gali nepatikti tai ką darote. Tada tenka kažką aukoti, o tai dažniausiai būna apsisprendimo laisvė ir judėjimas. Vieniši žmonės mato, kad tai yra neadekvatus reikalavimas ir tiesiog nenori atiduoti savo laisvės vardan kito žmogaus laimės. Tuo labiau, jeigu tokia auka neatneša kažkokio džiaugsmo ar realios naudos. Vienišiams neretai sekasi geriau, nes jie nėra įpareigoti kažkam atsisakyti. Jie gali daryti praktiškai viską ką nori.

Kita priežastis – vienišiams lengviau tvarkyti su savo pinigais. Taipogi įprasta, kad gyvenant su antrąją puse, tenka smarkiai riboti savo poreikius. Finansus tenka skaičiuoti kruopščiau. Pavyzdžiui, nežinia ko norės antroji pusė ir tai gali būti nenumatytos išlaidos. Tiesiog poroje nebelieka asmeninių finansų (bent jau daugeliu atveju). Vienišiams vėlgi – viskas lengviau, nes jie finansinius sprendimus priima patys ir jie patys gali kontroliuoti savo išlaidas. Jie patys gali jas numatyti. Tad, jie gali finansus valdyti taip, kad tų pinigų jiems pakaktų.

Vienišiai gali rinktis ką nori veikti gyvenime. Jie gali patys nuspręsti ko imtis siekiant geresnės padėties karjeroje. Jie patys gali laisvai nuspręsti keisti savo kryptį. Poroje to dažnai nepadarysi, nes krenta didesnė atsakomybė, ypač turint vaikų.

Ką poros turi išsiaiškinti prieš apsigyvenant kartu?

meilePasinerti į santykius impulsyviai yra viena didžiausių klaidų, kurią galima padaryti gyvenime. Tai tiesiogiai gali paveikti tiek patį žmogų, tiek ir jo antrąją pusę. Prieš leidžiantis į ilgalaikius santykius, būtina apie partnerius sužinoti kuo daugiau, nes tai padės išvengti galimų nemalonumų ateityje. Porų suderinamumas ne visada bus tobulas, tačiau ai nereiškia, kad kažko pakeisti neįmanoma. Pirmiausia reikėtų gerai vienas kitą pažinti prieš priimta svarbesnius sprendimus dėl santykių ateities. Ekspertų teigimu, jokiu būdu nereikėtų apsigyventi kartu tuomet, jeigu nėra išsiaiškinami svarbiausi niuansai. Tad, ką išsiaiškinti turėtų kiekviena pora?

Buities priežiūros klausimas. Kadangi laikai keičiasi, keičiasi ir žmonės. Tai reiškia, kad buities priežiūra jau senai nebėra vien tik moterų darbas. Jos dabar kelia nemažus reikalavimus vyrams. Vyrai tai turėtų įsidėmėti. Būtina diskutuoti šiuo klausimu ir priimti abiem pusėms palankų sprendimą. Pavyzdžiui, neretai barniai kyla tuomet jeigu buities klausimas numetamas į šoną arba tiesiog vadovaujamasi senai stereotipais. Prieš apsigyvenant kartu, būtina išspręsti klausimą, kuris susiję su namų buitimi – kas ją prižiūrės, kodėl ir kaip, kokia nauda būtų iš to, jeigu tik vienas jas prižiūrės.

Finansai. Pasitaiko atvejų, kad kai kurios poros apsigyvena kartu prieš tai nesutarus kokias bus biudžetas ir kaip jis bus valdomas. Jeigu pora tradicinė t.y. kai mokama beveik lygomis dalimis už viską, būtina kruopščiai sutarti kiek ir kaip bus skiriama lėšų iš kiekvieno kišenės. Jeigu visa finansinė našta nepasitarus bus numesta vienai iš pusių, tuomet tik laiko klausimas kada kils nepasitenkinimas. Šį klausimą būtų geriausia iš anksto išspręsti t.y. dar prieš apsigyvenant kartu.

Kas patinka, o kas ne. Ekspertai taipogi pabrėžia, kad prieš apsigyvenant kartu, poros turi vienas kito paklausti kokie dalykai nepatinka. Tai liečia ir seksą. Pavyzdžiui, vienam gali paikti sekso žaislai (norvegiškai – sexleketøy), o kitam – ne. Trumpai tariant, kiekvienas iš jų turėtų žinoti bent kelis esminius aspektus, kurie nepatinka antrai pusei. Tokiu atveju, bus žinoma kaip nesielgti, jog antroji pusė nejaustų neapsitenkinimą. Tai kaip reikiant padeda išvengti nereikalingų barnių ir ne tik.

Tad, prieš apsigyvenant kartu, būtinai apie tai padiskutuokite su antrąją puse, nes tai tikrai yra rimtas žingsnis.

Kas prarandama pradedant naujus santykius?

santykiai

Iš naujų santykių galima pasisemti daug patirties, tačiau nereikia pamiršti, kad santykiuose dažnai tenka kažką aukoti. Niekad nebūna taip, kad bet kokia santuoka ar ilgalaikė draugystė atneša naudos. Kai kurie santykiai būna žalingi ir padarantys didelę įtaką vienai iš pusių. Jeigu galvojate apie ilgalaikių santykių kūrimą, tuo labiau – santuoką, būtina apie viską geria apgalvoti. Didžiausia klaida būtų leistis į tokius „nuotykius“ nepasvėrus visų privalumų ir trūkumų. Aišku, radus kažkokią simpatiją, dažniausiai jokių trūkumų iš santykių nesitikima. Tačiau, reikia suprasti, kad pradedant juos, dažnai kažkas prarandama. Ką tiksliai galima prarasti – skaitykite žemiau.

Galimybė užsiimti mėgstama veikla. Pasitaiko dažnų situacijų, kuomet pradedant santykius su kitu žmogumi, vienas iš jų yra priverčiamas mesti kažkokią patinkančią veiklą. Pavyzdžiui, jeigu žmogus mėgsta kažkokią veiklą, tačiau nuo to kenčia kita pusė, tikėtina, kad jam bus iškelta ultimatumas mesti tą veiklą arba ja užsiimti rečiau tam, kad daugiau laiko būtų praleista su antrąją puse. To dažnai nesitiki daugelis žmonių, bet realybė yra tokia, kad ne visiems visos veiklos yra priimtos. Reikia tai turėti galvoje. Aišku, kad kažkokia veikla gali būti priežastimi nutraukti santykius. Juk yra daug žmonių, kurie nepakenčia visiškos kontrolės, tuo labiau – jeigu veikla yra svarbesnė už partnerį. Tai dažnai matoma ankstyvoje santykių pradžioje.

Dar vienas dalykas, kurį ko gero galima prarasti – galimybė bendrauti su norimais žmonėmis. Kai ateina metas antrąją pusę supažindinti su draugais ar artimaisiais, neretai būna situacijų, kuomet antroji pusė kažkam nepatinka arba atvirkščiai. Tada gali kilti barnių ir reikalavimų, kurie pasibaigtų draudimais su kažkuo bendrauti. Jeigu žmogui iki šiol tie draugai buvo labai svarbūs, jam teks priimti dar svarbesnį sprendimą.

Visiška finansinė nepriklausomybė. Nors šiais laikais propaguojama, kad santykiuose kiekvienas turėtų turėti asmeninių pinigų, vis dar yra daugybė žmonių su požiūriu, kad santykiuose viskas yra bendra. Turėkite galvoje, kad pradėjus santykius, galite netekti finansinės nepriklausinės. Tuo labiau, galite būti išnaudojamas antrosios pusės, jeigu jūsų pasirinkimas vis dėlto bus ne toks, kokio tikėjotės.

lošimai

Kaip lošimai internete pakeitė mano gyvenimą

lošimaiSveiki, aš esu lošėjas. Vardo nesakysiu, nes saugumas man svarbu. Interneto kazino esu laimėjęs daugiau nei 100 000 eurų per metus, tad suprantate, kad stengiuosi likti anonimiškas. Noriu papasakoti savo istoriją, kuri daug kam gali pasirodyti pažįstama, o kartu ir įkvepianti.

Pradėjau lošti internete dar studijų metais. Tai buvo vienas iš seniausių kazino internete. Kartais iki šiol ten palošiu – nepamiršau savo „Alma mater“. Taip, šiuo lotynišku pavadinimu dažniausiai vadinama mokykla ar universitetas. Deja, mano universitetas tiek neišmokė ir nesuteikė gyvenimiškos patirties, kiek azartinių lošimų pasaulis.

Iš pradžių lošti buvo gana baisu. Savi pinigai buvo gana nedideli, tačiau sugebėjau įsidėti į kazino internete sąskaitą pirmuosius 50 litų (14,50 euro). Saugojau tuos pinigėlius, kaip višta kiaušinius. Lošiau mažuose statymuose. Kartą pasisekė lošimo automatuose ir įdėtą pinigų sumą pasidvigubinau. Taip prasidėjo stulbinanti mano lošėjo karjera. Statymai didėjo, pinigų daugėjo. Net nepastebėjau, kaip namuose (juos nuomojau, nes tėvai gyvena kitame mieste) atsirado naujas kompiuteris, naujas televizorius. Rūbus pirkti norėjau tik Akropolyje, net pamiršau kelią į turgų, kuriame apsipirkinėjo mano bendraamžiai.

Studijos sekėsi sunkiai. Neturėjau motyvacijos. Specialybė nebuvo labai perspektyvi, tad pradėjau naudotis mokslo darbų rašytojų paslaugomis. Juk kursinį galima nusipirkti už 2000 litų! Kam man mokytis? Geriau pasėdėsiu kazino internete ir palošiu!

Taip užbaigiau mokslus ir staiga viskas pasikeitė. Reikėjo kažką daryti su karjera, su savo socialiniu gyvenimu. Visi mano draugai turėjo darbus, savo antras puses, o aš neturėjau nieko. Net šuns. Mano draugai ėjo į darbą, o susitikę skundėsi savo viršininkais, apkalbinėjo bendradarbius. Visi turėjo apie ką pasikalbėti, o aš visko klausiausi nuošalyje. Draugai žinojo mano aistrą, kai kurie buvo bandę lošti seniau. Jie draugiškai traukdavo mane per dantį – ar jau išlošiau milijoną, ar dar ne?.. Su laiku pamačiau, kad mes neturime, apie ką kalbėti. Draugai pradėjo manęs nebekviesti net į savo gimtadienius, kuriuos kadaise taip šauniai švęsdavome visi kartu. Jų Facebook paskyrose mačiau, kaip jie linksminasi, susilaukia pirmųjų vaikų. O aš buvau vis dar vienas. Man sunkiai sekėsi susirasti merginų ilgesniems santykiams. Jos, pamačiusios, kuo užsiimu, greitai pabėgdavo, net jei ir atvirai pasikalbėdavome, joms ne kartą aiškindavau, kad toks mano darbas…

Aplinkiniai siūlė apsilankyti pas anoniminius lošėjus. Nuėjau į vieną susitikimą. Jie beviltiški. Aš – ne. Aš viską turėjau savo rankose, viską kontroliavau. Mano tėvas susirgo sunkia liga ir po kelių mėnesių jo netekau. Rūpinausi jo laidotuvėmis – pinigų negailėjau niekam. Mama vėliau sakė, kad nereikėjo taip išlaidauti, nes mirusiems jau nieko nereikia, geriau tuos pinigus būčiau atidavęs gyviems. Nuoširdžiai pasikalbėjome su mama, papasakojau, koks mano pasaulis, kuo gyvenu. Juk galiu sau leisti viską. Ji man nepamokslavo, kad vieną dieną prasilošiu. Finansiniai nuopuoliai manęs nestebino, nes ne kartą mėnesį esu baigęs neigiamu balansu (daugiau pralošiau, nei išlošiau), tačiau tas nuopuolis bendravimo srityje mane varė iš proto.

Sutikau vieną merginą. Ji lošdavo kartu su manimi. Jai neblogai sekėsi, tačiau finansais mes nebuvome niekaip susiję. Po kurio laiko ji pradėjo mane visur vežiotis. Beveik kas savaitgalį važiuodavome pas ją į sodybą, ji labai susidraugavo su mano mama, kurią pradėjau matyti dažniau. Dažnai vykdome atostogų į Egiptą, Italiją, Tailandą ir kitas lietuvių pamėgtas šalis. Kelionės išlaidos mums buvo niekinės – vos kelių valandų „darbas“ internetiniame kazino.

Dabar sukūriau šeimą, laukiame antros atžalos. Esu konsultantas vienoje elektroninėje parduotuvėje. Turiu padėkoti savo žmonai, kad prieš keletą metų ji po truputėlį, neįkyriai mane atsikovojo iš lošimų pasaulio. Abu palošiame iki šiol, kai užmigdome savo dukrytę ir per televizorių nieko įdomaus nerodo. Tačiau darome tai su protu.

Gyvenime svarbiausias yra bendravimas su žmonėmis, o ne su elektroniniu krupje, kuris dar ne visuose kazino žaidimuose yra. Jei bendravimo nėra, tampi vienišas. O su vienatve prarandi gyvenimo džiaugsmą. Man džiaugsmą atnešė mano mylima moteris, ne šimtai tūkstančių, kuriuos esu išlošęs internetu.

Tokia mano gyvenimo istorija. Su laiminga pabaiga. Jei esate prisiekęs lošėjas, žinokite, kad laimingą pabaigą galite susikurti patys. Ir nebūtina atsisakyti savo aistros…