Articles Tagged with slenka plaukai

kodėl slenka plaukai vyrams

Viskas, ką reikia žinoti apie plaukų slinkimą vyrams

kodėl slenka plaukai vyramsJeigu rudenį ar pavasarį moterims pradeda gausiau kristi plaukai, priežastis dažniausiai aiški – tai sezono kaitos nulemtas organizmo susilpnėjimas ir į tai reaguojantys plaukai, nagai bei oda. Tačiau, kad ir kaip bebūtų keista, vyrus plaukų slinkimas kankina daug intensyviau – juk matome daug daugiau praplikusių pusamžių vyrų ir praktiškai nė vienos moters. Tad kodėl slenka plaukai vyrams?

Pirmiausiai, reikia atsikratyti mito, jog vyrams plaukai slenka tik dėl genetikos. Žinoma, jeigu vyro tėvui slinko plaukai, tai šis vyras, perkopęs 50-metį irgi turės „džiaugtis“ šiuo palikimu. Tačiau, kaip sakėme, tai nėra vienintelė priežastis, kodėl slenka plaukai vyrams. Dar kiti svarbūs faktoriai yra streso, nuovargio lygis, mityba, vitaminų trūkumas bei įvairios odos ligos (dermatitas).

Stresas. Lygiai, kaip ir moterims, vyrų plaukai yra linkę kristi dėl itin didelio streso. Kiekvienas žmogus kenčia dėl įvairių problemų individualiai – vieni bus psichologiškai atsparūs problemoms darbe, tačiau kitam galbūt tai – didžiausias košmaras, gadinantis gyvenimo kokybę. Jei  vyras pastebėjo gausiau krentančius plaukus, tegul atidžiai įsitikina, ar jo gyvenime šiuo metu nėra per daug įtampos.

Mityba. Baltymai, amino rūgštys, cinkas, geležis – tai tik kelios iš svarbiausių medžiagų, kurios turi įtakos plaukų stiprumui ir gyvybingumui. Jeigu vyras palaiko greitą gyvenimo tempą, kai nerandama laiko visavertei mitybai, tuomet reikia laukti bėdos. O jeigu prie prastos mitybos ir didelio streso prisideda dar ir nuolatos besitęsiantis miego trūkumas, verta susirūpinti ne tik dėl plaukų, bet ir visos sveikatos apskritai.

Dermatitas ir kitos ligos. Pastebėta, jog sergantys atopiniu dermatitu ir net gi astma, labiau kenčia nuo plaukų slinkimo. Atopinio dermatito atveju pradedama plikti dėl autoimuninio pažeidimo, vykstančio plauko folikule. Dėl šios priežasties vyrus kankina lizdinis plaukų slinkimas, kai plaukai po truputį iškrenta ir galiausiai susijungia į nuplikusius plotus.

Taigi, priežastys, dėl kurių vyrams slenka plaukai yra visai aiškios, tačiau bėda ta, kad šiandien kiekvienas skuba pirmiau rūpintis karjera, darbu ir dažnai pamiršta savo sveikatą, o iš tiesų, laiku susirūpinus savo sveikata ir pakeitus gyvenimo būdą, galima sulėtinti plaukų slinkimą ar net gi jį sustabdyti.