Articles Tagged with statybos

Fasadinės plytelės: kur ieškoti?

Namo eksterjeras – jo veidas, kurį žmonės pamato dar prieš patenkant į svečius ir įvertinant kitas svarbias detales. Natūralu, kad žmonės nori gyventi gražiuose, stilingai ir tvarkingai iš išorės atrodančiuose namuose, todėl kruopščiai planuoja jų įrengimą ar atnaujinimą. Nors išorės apdailai gali būti naudojamos įvairios medžiagos, savo populiarumo pastaruoju metu neužleidžia klinkerinės fasadinės plytelės.

fasado plytelės

Klinkerinės fasadinės plytelės – puiki alternatyva norintiems dailaus eksterjero, kuriame vyrautų akmens ar natūralių plytų imitacija. Jos yra ilgaamžės, nereikalauja didelės priežiūros ir pasižymi ypatingu atsparumu aplinkos poveikiui. Klinkerinės plytelės sienoms lengvai montuojamos, nebrangios bei atrodo itin estetiškai.

Šios plytelės pasižymi dideliu universalumu ir pakankamai plačiu pasirinkimu: galima įsigyti įvairių tipų, spalvų ir dizaino gaminius, todėl svarbu ieškoti tikslingai ir iš anksto pasidomėti, kur galima rasti geriausią kainos bei kokybės santykį. Fasadinės plytelės: kur ieškoti?

Kaip patikrinti kokybę?

Turbūt pagrindinis kriterijus, pagal kurį reikėtų rinktis klinkerines fasadines plyteles – jų kokybė. Nuo to tiesiogiai priklausys, ar plytelės ilgai tarnaus, ar pakaks jų atsparumo, ar nesikeis jų išvaizda. Kokybę galima matuoti keletu kriterijų. Tai klinkerio plytelių svoris, gamybos technologija, gamintojas ir pan. Taip pat svarbu žinoti, kokio tipo plytelių norite. Pastaruoju metu žmonės renkasi lanksčias klinkerio plyteles, kurios puikiai prisitaiko prie įvairių formų ir yra itin patogiai montuojamos. Patikrinkite tokią informaciją kaip lanksčios plytelės atsiliepimai. Žmonės linkę savo patirtimi dalintis su kitais, tad galite rasti daug naudingos informacijos.

Kaip ieškoti?

Dar vienas svarbus aspektas įrenginėjant ar atnaujinant būstą – medžiagų kaina. Investavę šiek tiek laiko į geriausios kainos paieškas, galite rasti patrauklių pasiūlymų. Jei jums reikalingas didesnis medžiagų kiekis, vertėtų patikrinti klinkerio plytelių kainą Lenkijoje. Puikia pasiūla ir nuolaidomis pasižymi ir klinkerio plytelės „Ermitažas“, „Caparol“ plytelės. Jei neturite galimybės fiziškai įvertinti šių gaminių ar aplankyti prekybos vietų, paiešką galite vykdyti internete, pagal jums aktualius raktinius žodžius ar frazes. Pavyzdžiui, „lanksčios plytelės Panevėžyje“, „Caparol Meldorfel kaina“ ir pan.

Karkasiniai namai

Karkasiniai namai apipinti mitais ir pasakomis

Karkasiniai namaiTurite sklypą ir norite pasistatyti namą greitai ir efektyviai? Rekomenduojame pasidomėti apie karkasinius namus ir jų statybą. Ir domėtis tikra informacija, o ne klausytis sekamų pasakų, paskalų ir stereotipų, kurių yra visose gyvenimo srityse.

Karkasiniai namai – naujovė Lietuvoje. Tai, aišku, reklaminis triukas, nes pati technologija tikrai nėra nauja. Visų namų šlaitiniai stogai Lietuvoje jau šimtus metų yra karkasiniai, tik žmonės šio termino nevartojo. Dabar jis atėjo kartu su naujomis statybos madomis iš Skandinavijos, kur tokie namai yra labai populiarūs. Neapsigaukite – karkasinę statybos technologiją lietuviai staliai naudoja jau seniai, bet tik stogui, o ne sienoms.

Karkasinių namų statyba Lietuvoje populiarėja po truputį. Galėtų viskas vykti ir greičiau, tačiau vyrauja keletas mitų, kuriuos pastoviai statytojai bando paneigti. Vienas tokių mitų yra šilumos pralaidumas. Manoma, kad tik rastinės sienos gali atlaikyti lietuviškas žiemas ir kitų metų laikų negandas. Keista, bet realybėje viskas kitaip, nes dabar karkasiniai namai turi A energetinę klasę, todėl jie visiškai atlaiko lietuviškus orus ir be masyvių sienų. Kitas mitas, trukdantis daugiau, nei padedantis yra tai, kad karkasiniai namai turi rimtų problemų su stogais, nes yra lengvi. Čia reiktų daugiau paaiškinti. Kaip žinote, stogas sveria labai nemažai, todėl reikia tvirtesnių sijų. Įsivaizduokite, kokias sijas reikia daryti, jei norite užsidėti čerpių stogą, arba bituminių plokščių stogą. Šis mitas lengvai paneigiamas – nes sausa mediena iš Lietuvos miškų gali atlaikyti bet kokius stogus, reikia tik tinkamai pastatyti. Nereikia jokių papildomų gelžbetoninių konstrukcijų, tik pamatų.

Kartais skleidžiama nelabai tiksli informacija apie karkasinius namus. Pavyzdžiui, kad jie neturi pamatų. Esmė yra ne pačioje karkasinio namo konstrukcijoje, kuriai iš esmės reikia tik 4 sutvirtintų kampų, o savininko poreikiuose. Jei norėsite pasidaryti populiarias šiuo metu šildomas grindis, pamatų gali ir prireikti, nes jos betonuojamos kartu su išraitytais vamzdžiais. Dėl to gali atrodyti, kad karkasiniai namai turi itin didelius pamatus. Jei nebus grindinio šildymo – nebus ir pamatų. Perdangas paprastai tokiuose namuose padaro iš medžio, tik užpildo juos smėliu, kad būtų geresnė garso izoliacija.

Karkasinių namų statyba užsiimantys meistrai yra girdėję ir daugiau nesąmonių, kalbamų apie šiuos greitai ir efektyviai statomus namus, kurie dar yra ir pigesni, nei mūriniai.

keltuvai

Keltuvų nuoma: kad statybos neprailgtų

keltuvaiViena iš pagrindinių priežasčių, kodėl remontuoti namus arba juos statyti pasirenkamos profesionalios komandos, o ne nusprendžiama pačiam viską atlikti – nes nėra priemonių, kurios padėtų pasiekti norimą rezultatą. Kartais vyrai yra tikrai kur kas gabesni nei mes apie juos galvojame. Tiesiog vien su plaktuku ir atsuktuvu sunkiai įmanoma pastatyti namą, na o pirkti daiktus tik vienam kartui – neverta. Tiesa, galbūt visai pamiršote, kad šiuo metu beveik viską įmanoma išsinuomoti. Gaunate tai, ko jums reikia, o kuomet baigiate naudotis – grąžinate atgal. Štai keltuvai yra vienas iš tų daiktų, kuris dažniausiai nuomojamas, kadangi pirkti tikrai neverta.

Keltuvai dažniausiai išsinuomojami, kadangi turėti nuosavus tikrai nėra racionalus sprendimas. Net ir statybas nuolatos teikiančios kompanijos ne visada pasirenka nuosavo daikto pirkimo galimybę, kadangi jo prireikia ne taip ir dažnai, o prireikus jį pirkti būtų labai didelė investicija. Tokiu atveju ir vertinamos nuomos teikiamos paslaugos, kurios leidžia pačiam asmeniui, kad ir kuo jis užsiima gyvenime – pastatyti ar suremontuoti reikiama vietą. Keltuvai padės visiškai panaikinti pačio aukščio ribas.

Keltuvų nuoma galima pasinaudoti tokiam tokiam laiko tarpui, kokio reikia žmogui. Net jeigu jis jums yra reikalingas vos kelioms valandoms – pasinaudoti galimybe siūlome. Tiesa, dažniausiai keltuvo vežimo kaina link reikiamos vietos yra įskaičiuojama į nuomos laiko tarpą, tad pasiskaičiuokite, kaip jums labiau verta. Dažniausiai geriau iškart išsinuomoti parai ar kelioms, nes tai kur kas pigesnis variantas nei kad valandai ir paskui nuolatos skambinti siekiant pratęsti nuomos laiko tarpą. Keltuvai nėra ta priemonė, kuri paslaugą atlieka labai greitai, tad dažniausiai nusprendus pasinaudoti jo teikiama nauda – iškart galite pasiskaičiuoti, ir kiek laiko jo teikiamų paslaugų reikės, ir kiek jums tai gali kainuoti.

Pamirškite labai sunkiai įveikiamas užduotis, kaip didelio svorio užkėlimas kopėčiomis. Viską kur kas paprasčiau galima padaryti pasinaudojus keltuvo nuomos galimybėmis. Kaina prieinama, pasiūlymai atviri, tad vertinti ir naudotis tikrai verta.

Jei domina pastolių arba keltuvų nuomos paslaugos, visada galite kreiptis į UAB Aivena – tai patikimas jūsų verslo partneris.

santechnika

Kanalizacijos tiesimas ir santechnika: svarbiausi niuansai

santechnikaTinkamai sutvarkyta santechnika ir išplėtota kanalizacijos sistema užtikrina tinkamas komforto sąlygas ir rūpinasi mūsų patogumu. Tiesa, jei norite džiaugtis nepriekaištingu rezultatu, turite bendradarbiauti su profesionalais, kurie įvertinę konkretaus statinio prietaisų išdėstymą, parinks tinkamiausius santechnikos ir kanalizacijos vamzdynų maršrutus.

Paprastai daugiaaukščio statinio vandentiekio santechniką sudaro: magistralės (jomis vanduo pasiekia atskiras statinio dalis), stovai (jie užtikrina vandens tiekimą į skirtingus aukštus), atskirų aukštų įvadai (skirti vandens perdavimui iš stovų į vamzdžius) ir jungiamieji vandens vamzdžiai. Santechnika išdėstoma racionaliai įvertinus ekonomiškumo ir efektyvumo rodiklius. Magistraliniai vamzdynai dažniausiai tiesiami techniniuose aukštuose ir rūsiuose. Jei minėtųjų patalpų nėra, magistralės tiesiamos pogrindžio kanaluose drauge su karštojo vandentiekio ir šildymo vamzdynais. Magistralė, atsakinga už šaltą vandenį, visais atvejais tiesiama kiek žemiau (arba šalia) karštųjų vamzdžių. Vandentiekio stovai gali būti montuojami atviruoju būdu arba būti paslėpti. Šaltojo vandentiekio stovas paprastai tiesiamas karštojo dešinėje. Nepamirškite, kad jei stovai įrengiami gana arti vandens ėmimo taškų, tai aukštų įvadai būna trumpesni, o tai leidžia sutaupyti vamzdynų tiesimui naudojamas priemones.

Santechnika turi ne tik atitikti techninius reikalavimus, bet ir įgyvendinti estetikos niuansus, pvz., svarbiausios vonios kambario santechnikos sudedamosios dalys yra praustuvė, klozetas ir dušas. Visi šie įrenginiai turi būti ne tik patogūs naudoti, bet ir suteikti vizualinį pasigėrėjimą. Renkantis praustuvę, reikia pagalvoti apie skirtingus įrengimo darbus, tačiau praktiškiausias pasirinkimas – praustuvės tvirtinimas prie sienos. Praustuvė gali būti įrengiama su lentyna ar spintele. Montavimo darbai neatsiejami nuo tinkamų tvirtinimo elementų pasirinkimo (silpni laikikliai praustuvės gali neišlaikyti). Siekiant išvengti skilinėjimų ir tarpų, būtina naudoti silikoną ir gumines tarpines. Renkantis klozetą, rekomenduojama atsižvelgti į jo ekonomiškumą, t. y. vandenį taupantys klozetai yra kiek brangesni, tačiau greitai atsiperka. Montuojant klozetą būtina patikrinti jungčių su vamzdynais sandarumą. Klozeto vandens nubėgimo takelis įrengiamas kartu su unitazu arba montuojamas sienoje. Daug klausimų kelia ir dušo montavimas. Prieš imantis darbų, būtina įvertinti drėgmės izoliaciją. Jei vonios kambarys nėra tinkamai paruoštas, įrengiamas dušas su padėklu.

Nepamirškite, kad santechnikos darbai reikalauja praktinės patirties ir teorinių žinių. Jei norite džiaugtis patikima ir ilgamete santechnikos sistema, privalote bendradarbiauti su šios srities specialistais. Prieš pasirašydami sutartį su vienu ar kitu specialistu, visų pirma racionaliai įvertinkite darbininko patirtį, pasidomėkite buvusių klientų atsiliepimais. Prastai sumontuota santechnikos sistema ateityje gali sukelti daug rūpesčių ir pareikalauti didelių išlaidų.