Articles Tagged with tepalai

tepalai

7 priežastys, kodėl tik kokybiški tepalai tinka jūsų automobiliui

tepalai

Daiktai būna brangūs ir pigūs, kokybiški ir nekokybiški. Lygybės ženklo tarp jų dėti negalima, nes yra daug brangių dalykų, kurių vertė maža, nors vardas garsus, o taip pat yra ir daug pigių, bet kokybiškų prekių, kurios džiugina pirkėjų širdis ir pinigines. Šį kartą norėtųsi rasti tą aukso vidurį, kai kaina neužgožia kokybės ir atvirkščiai.

Automobilių alyva – viena iš tokių prekių. Galima pirkti brangią, tačiau galima ir kokybišką. Ką renkatės jūs? Aišku, kokybę!..

Pateikiame dar 7 argumentus, kodėl būtent kokybiški tepalai yra tinkamiausi jūsų automobiliui.

  1. Tikrai sutaupote, nejuokaujame. Pirkdami kokybiškus tepalus sutaupote ne tiek tepalų, kiek viso automobilio sąskaita.
  2. Saugiau važiuoti. Kai važiuojate greitkeliu 110 km/h greičiu, mažiausiai, ką norėtumėte išgirsti – keisti garsai variklyje, kurie gali atsirasti dėl nekokybiškų tepalų ar jų trūkumo.
  3. Greičiau užsiveda. Tai aktualu ypač žiemą, kai lauke -10-15 laipsnių ir skubate į darbą. Kokybiški tepalai greičiau „įsuka“ variklį ir šis pradeda dirbti greičiau, bei susidėvi mažiau. Kokią alyvą rinktis? Tą, kuri pažymėta …W30 arba …W40, kas reiškia, kad jos savybės išlieka ir prie -30-40 laipsnių šalčio.
  4. Neperkaista. Vasarą yra priešingas efektas – kai alyva užverda, ji praranda savo savybes ir tai gali turėti neigiamos įtakos varikliui, bei kitoms sistemoms. Beje, įkaitusi alyva skystėja, tad esant ne visai sandariai sistemai, dalis jos gali išbėgti jums net nepastebint. Iki kito tepalų keitimo taip galite ir nenuvažiuoti…
  5. Mažiau dega. Kokybiški tepalai yra atsparesni karščiui, todėl net jiems ir degant, išsiskiria mažiau kenksmingų medžiagų, kurios gadina bendras alyvos savybes. Tai aktualu didelius atstumus važiuojantiems automobiliams, kurie tepalus teoriškai turėtų keisti ne vieną, o du kartus per metus.
  6. Taupo degalus. Kai variklis puikiai funkcionuoja, jam reikia mažiau degalų efektyviausiam veikimui. Tai reiškia, kad degalų sąnaudos su kokybiškais tepalais – mažesnės.
  7. Gerina pavarų perjungimą. Kai kurios alyvos yra naudojamos ne tik varikliui, bet ir pavarų dėžėms, o tai pagerina jų darbą. Ypač, kai pavarų dėžė – automatinė.

Grįžkime prie pirmojo argumento – visus kitus sudėję matome, kad kokybiški tepalai taupo automobilį ir neleidžia jam sugesti taip greitai. Taip 10 eurų (1 l talpos 5W40 alyvos bakelio kaina) sutaupo kelis šimtus už priešlaikinį remontą. Pamąstykite, kokią alyvą geriau rinkis…