Articles Tagged with vairavimo kursai

vairavimo kursai

Vairavimo kursai be streso: kaip išmokti vairuoti?

vairavimo kursaiJei nusprendėte pradėti vairuoti, greičiausiai jau susidūrėte su esminiu klausimu: kaip tai padaryti? Žinoma, vairavimo kursai orientuojasi į pačių išrankiausių klientų poreikius, siūlo individualius pamokų tvarkaraščius ir modernias mokymosi priemones, tačiau dalis būsimų vairuotojų yra priversti vairavimo egzaminus laikyti dar ir dar kartą, o net ir tie, kurie egzaminą išlaiko sėkmingai, už automobilio vairo nesijaučia tvirtai. Specialistai tikina – jei norite tapti gerais vairuotojais, visų pirma turite negailėti savo laiko ir pastangų.

Susipažinkite su KET taisyklėmis

Jei jūsų ketinimai yra rimti, pirmasis jūsų darbas – kelio ženklų pažinimas ir taisyklių suvokimas. Šis aspektas yra lemiamas faktorius, užtikrinantis jūsų ir kitų eismo dalyvių saugumą kelyje. Jei į minėtąsias taisykles žiūrėsite atlaidžiai, ne tik neišlaikysite teorinio vairavimo egzamino, bet ir kelsite realų pavojų aplinkiniams. Teorines žinias galite gilinti savarankiškai, skaitydami KET knygutes ar spręsdami internetinius testus. Jei norite pagalbos, užsirašykite į profesionalų vedamas pamokas – vairavimo kursai supažindins su esminėmis saugaus elgesio taisyklėmis, išmokys atpažinti kelio ženklus ir reaguoti į ekstremalias situacijas.

Atsikratykite baimės

Prieš sėsdami už automobilio vairo, neturėtumėte jo bijoti. Deja, praktika rodo, kad tai daugiau teorinis postulatas, nei realus sprendimas – daugelis žmonių, sėsdami į vairuotojo vietą, pradeda justi panikos priepuolį, o esant stresinei situacijai praranda savitvardą. Natūralu, kad tokia būsena kelia pavojų, o kalbėti apie efektyvias vairavimo pamokas, turbūt, neįmanoma. Nepamirškite, kad sėsdami už vairo, privalote pasitikėti savimi ir išlikti ramūs. Kitaip vairavimas yra ne jums. Norėdami priprasti prie automobilio, visų pirma važiuokite specialioje zonoje arba kelyje, kuriame nėra kitų eismo dalyvių. Kai turėsite daugiau įgūdžių, pabandykite tapti intensyvesnio eismo dalimi.

Būkite atidūs

Nepamirškite, kad vairavimo kursai – tai priemonė, skatinanti mokytis. Jei nekreipsite dėmesio į dėstytojų ir instruktorių patarimus ir neskirsite laiko papildomoms pamokoms namie, vairuoti tikrai neišmoksite. Pasitikėkite instruktoriais – daugelis jų turi ilgametę darbo patirtį, todėl žino įvairių niuansų, palengvinančių vairavimą. Visuomet laikykitės saugos instrukcijų. Daugelis pradedančiųjų vairuotojų bando įrodyti instruktoriams, kad šių pagalba jiems visai nereikalinga, todėl automobilyje elgiasi neadekvačiai. Deja, tai gali tapti rimtos nelaimės priežastimi.

Prieš sėsdami už automobilio vairo, visų pirma atlikite jo patikrą. Pasižiūrėkite, ar iš transporto priemonės nebėga jokie skysčiai, ar padangose yra oro. Atsisėdę į vairuotojo vietą patikrinkite apšvietimo sistemą, posūkio signalus. Jei vairuojate ne savo automobilį, nustatykite vairuotojo sėdynę, kad ši tiktų jūsų ūgiui, sureguliuokite vairo atstumą, atlošo polinkio kampus ir nustatykite atitinkamą veidrodėlių padėtį.