Articles Tagged with verslo pirkimas

Verslo vertinimas ir jo svarba

Išmaniems verslo savininkas ir vadovams verslo vertinimas yra gyvybiškai svarbus norint išlaikyti įmonę. Kai Jūsų verslas turi padalinius visoje šalyje, kaip užtikrinti, jog vykdoma veikla neša jums vienodą kokybę?

Verslo vertinimas padės suprasti platesnę rinką ir kokią poziciją įmonė joje užima. Tačiau nebūtinai verslas turi būti didelis. Vietiniai parduotuvėlei verslo vertinimas padės stabiliau įsitvirtinti rinkoje, ją prieš tai ištyrus vertintojui.

Verslo vertinimas suteikia nepriklausomą ir objektyvią ataskaitą. Nuosekliai ir kokybiškai atliekamas verslo vertinimas supažindins Jus su verslo specifikomis ir jo galimybes augti visuose šalies regionuose.

Verslo vertinimas yra atliekamas tikslingo vertintojo, kuris perims visą darbo krūvį, todėl Jums viso proceso metu nereikės bendrauti ir bandyti suprasti daugybę žmonių.

Žinodami esamą savo verslo vertę, galite lengviau žvelgti į verslo ateitį ir numatyti, kokiu būdu turto vertė galėtų augti. Dažna verslininkų klaida yra ta, kad verslo vertinimas jiems tampa svarbus tik siekiant parduoti verslą.

Tačiau verslo vertinimas padeda planuoti įmonės augimą, o atėjus laikui parduoti verslą, jo vertė yra palaipsniui išaugusi. Išankstinis verslo vertinimas suteikia daugiau šansų padidinti įmonės vertę.

Verslo vertinimas tvarko kasdienę informaciją apie reikalingų dokumentų gavimą iš Jūsų verslo. Taip pat valdo kitus vertintojus, reikalingus siekiant tinkamai įvertinti verslą.

Verslo vertinimo rezultatas yra patikima, sertifikuota, patyrusių vertintojų pateikta informacija. Verslo vertinimas perima iš Jūsų riziką, nebereikia laviruoti ieškant skirtingų, patikimų įmonių ar asmenų verslo vertinimui.

Galėsite suprasti, kur dabar esate su savo verslu, kuria krypti judate. Verslo vertinimas suteiks Jums gana tvirtų žinių apie tai, kaip šiandien sekasi Jūsų įmonei. Žinojimas, kurias sritis reikia tobulinti, norint padidinti vertę, reikalingas ne tik smulkiems verslams, bet ir didesnėms įmonėms.

Verslo vertinimas padės kurti strateginius planus siekiant plėtoti ir tobulinti verslą. Tačiau kartu, skirdami pakankamai laiko verslo vertinimui, pardavimo metu turėsite pranašumą derybose.

Aukštos kvalifikacijos vertintojų atliekamas verslo vertinimas padeda pritraukti ir numatyti reikiamus investuotojus. Verslo vertinimas tai ne tik įmonės pardavimui, bet ir jos išsaugojimui bei augimui reikalingas procesas.

 

verslo pirkimas Lietuvoje

Ar jaunatviškas maksimalizmas gali teigiamai atsispindėti versle?

verslo pirkimas LietuvojeJaunas žmogus siejamas su veržlumu ir drąsa, o ryškūs pavyzdžiai tai tik įrodo. Dabar vis dažniau žiniasklaidoje rašoma, rodoma ir kitais būdais afišuojama informacija apie jaunimo iniciatyvą, įvairių projektų organizavimą bei koordinavimą, arba, kokio nors šiuolaikiško verslo įkūrimą. Skeptiškai dėl to nusiteikę asmenys prieštarauja, kad nepatyrimas ir toks jauno verslininko maksimalizmas negali išeiti į gerą ekonomikai: vos įkurti verslai bankrutuoja, kelia konkurencinę grėsmę kitoms rinkoms dalyvėms, nuvilioja tiekėjų dėmesį ir pan. Tačiau, ar tikrai toks scenarijus galioja jaunam žmogui, kuris sumąstė steigti savo įmonę, pirkti jau egzistuojančią ar kitaip įkurti naują verslo vienetą? Kuo ypatingas yra verslo pirkimas Lietuvoje?

Kaip pastebima šalies įstatymuose, nesvarbu, ar tai jaunas ar senas asmuo, verslą įsigyti galima keliais būdais. Vienas iš variantų – verslo pirkimas. Lietuvoje jis gana populiarus.

Lietuvos teisiniame reglamente numatyta, kad verslo pirkimas gali būti kelių būdų, tačiau įprastasis būdas, kai verslo pirkimas Lietuvoje yra vykdomas perleidžiant kontrolinį akcijų paketą negalioja ūkinėms bendrijos, individualaus ūkininko ūkio perdavimui bei individualios veiklos ar įmonės atvejais. Tokiose situacijose numatyta tvarka yra kiek kitokia ir tai profesionaliai paaiškina patyrę teisininkai.

Jaunas žmogus, pasiryžęs Lietuvoje pirkti verslą, paprastai turi tiek maksimalizmo ir idėjų, kad ilgus metus rinkoje esančios įmonės galėtų tik pavydėti. Ir labai dažnai būtent šis bruožas suteikia pranašumą, kuris ilgainiui atneša ir pelną. Nors verslo pirkimas Lietuvoje ir nėra viena lengviausių procedūrų, su patirtį sukaupusių specialistų pagalba net ir jaunas verslininkas gali padaryti įspūdingą karjerą ar sukurti visiems gerai atpažįstamą prekės ženklą.