Articles Tagged with vonia

Vonios baldai

5 idėjos, kad vonios kambarys atrodytų erdvesnis

Vonios baldaiNorint pakeisti vonios kambario plotą, neįmanoma išsisukti be architektų bei statybininkų pagalbos, tačiau reikia atminti, kad erdvę galima pasididinti ir vizualiai. O tai gerokai paprasčiau nei griauti sienas ar permontuoti santechniką, tiesa? Apgalvotai pasirinkti vonios baldai ir interjero detalės sukurs erdvesnės patalpos įspūdį.

Viskas ore

Kartais net nepagalvojame, tačiau ir vonios santechnika turi įtakos patalpos dydžio suvokimui. Kuo grindys, o tikslių grindų plotas atrodo laisvesnis – tuo vonios kambarys atrodo erdvesnis. Taigi, jei vizualiai norite padidinti savo vonios kambarį, geriau rinkitės prie sienos primontuojamą unitazą bei praustuvę. Be to, toks pasirinkimas ne tik šiuolaikiškas, bet ir praktiškas, kai teks plauti vonios grindis. Vonios baldai taip pat turėtų būti pakelti nuo žemės, kad išlaikytų interjero vientisumą.

Dušo kabinos pasirinkimas

Jei vonios kambarys mažutis, savaime suprantama, kad jame vonios tikrai nestatysite, o rinksitės dušo kabiną. Visgi, prieš tai turėtumėte žinoti, kad dušo kabina užapvalintais kampais vizualiai erdvę didina, o stačiakampė – mažina. Be to, dušo kabina turėtų būti pagaminta iš skaidraus stiklo, o labiausiai kambarį „padidina“ berėmė dušo kabina.

Monotonija? Puiku!

Kiekviena linija interjere skaido erdvę į smulkesnes dalis, kurios kambarį tarsi suspaudžia ir apsunkina, todėl reiktų vengti sienas dalinti į kelias dalis plačiomis ornamentinėmis juostomis. Vonios plyteles geriau rinktis pastelinių ir šviesių spalvų, dekoruotas monotoniškais, į akis nekrentančiais raštais. Jei vonios kambarį norite praplėsti į plotį – plyteles dėliokite horizontaliai, o jei į aukštį – vertikaliai. Mažų plytelių mozaika taip pat prideda vonios kambariui apimties, tačiau patys jos nepasidarysite, todėl teks ieškoti patyrusių apdailininkų. Kitas variantas vonios kambariui suteikti žavesio, tačiau jo nesumažinti – originalūs vonios baldai, kurie šiek tiek „atmuštų“ sienų monotoniją. Tiesa, tamsūs vonios baldai nėra geriausias pasirinkimas.

Veidrodžių karalija

Vonios kambarį sunku įsivaizduoti be veidrodžio, tačiau nedidelis ar vonios spintelėje įmontuotas veidrodis neduos jokios realios naudos interjerui. Geriau rinktis didelį, vientisą veidrodį, kuris patalpai suteiks gilumo ir erdvės. Beje, šalia veidrodžio nereiktų kabinti spintelių, joms geriau rasi kitą vietą.

Suteikite voniai šviesos

Jei vonioje yra langas, nesugalvokite jo atsisakyti, nes natūrali šviesa visada vizualiai padidina erdvę, o jei lango nėra, tai šviesą turėtų kompensuoti dirbtinis apšvietimas ties veidrodžiu, baldais, dušo kabina. Kuo patalpoje šviesiau – tuo daugiau erdvės!.

 

santechnika

Kanalizacijos tiesimas ir santechnika: svarbiausi niuansai

santechnikaTinkamai sutvarkyta santechnika ir išplėtota kanalizacijos sistema užtikrina tinkamas komforto sąlygas ir rūpinasi mūsų patogumu. Tiesa, jei norite džiaugtis nepriekaištingu rezultatu, turite bendradarbiauti su profesionalais, kurie įvertinę konkretaus statinio prietaisų išdėstymą, parinks tinkamiausius santechnikos ir kanalizacijos vamzdynų maršrutus.

Paprastai daugiaaukščio statinio vandentiekio santechniką sudaro: magistralės (jomis vanduo pasiekia atskiras statinio dalis), stovai (jie užtikrina vandens tiekimą į skirtingus aukštus), atskirų aukštų įvadai (skirti vandens perdavimui iš stovų į vamzdžius) ir jungiamieji vandens vamzdžiai. Santechnika išdėstoma racionaliai įvertinus ekonomiškumo ir efektyvumo rodiklius. Magistraliniai vamzdynai dažniausiai tiesiami techniniuose aukštuose ir rūsiuose. Jei minėtųjų patalpų nėra, magistralės tiesiamos pogrindžio kanaluose drauge su karštojo vandentiekio ir šildymo vamzdynais. Magistralė, atsakinga už šaltą vandenį, visais atvejais tiesiama kiek žemiau (arba šalia) karštųjų vamzdžių. Vandentiekio stovai gali būti montuojami atviruoju būdu arba būti paslėpti. Šaltojo vandentiekio stovas paprastai tiesiamas karštojo dešinėje. Nepamirškite, kad jei stovai įrengiami gana arti vandens ėmimo taškų, tai aukštų įvadai būna trumpesni, o tai leidžia sutaupyti vamzdynų tiesimui naudojamas priemones.

Santechnika turi ne tik atitikti techninius reikalavimus, bet ir įgyvendinti estetikos niuansus, pvz., svarbiausios vonios kambario santechnikos sudedamosios dalys yra praustuvė, klozetas ir dušas. Visi šie įrenginiai turi būti ne tik patogūs naudoti, bet ir suteikti vizualinį pasigėrėjimą. Renkantis praustuvę, reikia pagalvoti apie skirtingus įrengimo darbus, tačiau praktiškiausias pasirinkimas – praustuvės tvirtinimas prie sienos. Praustuvė gali būti įrengiama su lentyna ar spintele. Montavimo darbai neatsiejami nuo tinkamų tvirtinimo elementų pasirinkimo (silpni laikikliai praustuvės gali neišlaikyti). Siekiant išvengti skilinėjimų ir tarpų, būtina naudoti silikoną ir gumines tarpines. Renkantis klozetą, rekomenduojama atsižvelgti į jo ekonomiškumą, t. y. vandenį taupantys klozetai yra kiek brangesni, tačiau greitai atsiperka. Montuojant klozetą būtina patikrinti jungčių su vamzdynais sandarumą. Klozeto vandens nubėgimo takelis įrengiamas kartu su unitazu arba montuojamas sienoje. Daug klausimų kelia ir dušo montavimas. Prieš imantis darbų, būtina įvertinti drėgmės izoliaciją. Jei vonios kambarys nėra tinkamai paruoštas, įrengiamas dušas su padėklu.

Nepamirškite, kad santechnikos darbai reikalauja praktinės patirties ir teorinių žinių. Jei norite džiaugtis patikima ir ilgamete santechnikos sistema, privalote bendradarbiauti su šios srities specialistais. Prieš pasirašydami sutartį su vienu ar kitu specialistu, visų pirma racionaliai įvertinkite darbininko patirtį, pasidomėkite buvusių klientų atsiliepimais. Prastai sumontuota santechnikos sistema ateityje gali sukelti daug rūpesčių ir pareikalauti didelių išlaidų.