Articles Tagged with vonios interjeras

Vonios baldai

5 idėjos, kad vonios kambarys atrodytų erdvesnis

Vonios baldaiNorint pakeisti vonios kambario plotą, neįmanoma išsisukti be architektų bei statybininkų pagalbos, tačiau reikia atminti, kad erdvę galima pasididinti ir vizualiai. O tai gerokai paprasčiau nei griauti sienas ar permontuoti santechniką, tiesa? Apgalvotai pasirinkti vonios baldai ir interjero detalės sukurs erdvesnės patalpos įspūdį.

Viskas ore

Kartais net nepagalvojame, tačiau ir vonios santechnika turi įtakos patalpos dydžio suvokimui. Kuo grindys, o tikslių grindų plotas atrodo laisvesnis – tuo vonios kambarys atrodo erdvesnis. Taigi, jei vizualiai norite padidinti savo vonios kambarį, geriau rinkitės prie sienos primontuojamą unitazą bei praustuvę. Be to, toks pasirinkimas ne tik šiuolaikiškas, bet ir praktiškas, kai teks plauti vonios grindis. Vonios baldai taip pat turėtų būti pakelti nuo žemės, kad išlaikytų interjero vientisumą.

Dušo kabinos pasirinkimas

Jei vonios kambarys mažutis, savaime suprantama, kad jame vonios tikrai nestatysite, o rinksitės dušo kabiną. Visgi, prieš tai turėtumėte žinoti, kad dušo kabina užapvalintais kampais vizualiai erdvę didina, o stačiakampė – mažina. Be to, dušo kabina turėtų būti pagaminta iš skaidraus stiklo, o labiausiai kambarį „padidina“ berėmė dušo kabina.

Monotonija? Puiku!

Kiekviena linija interjere skaido erdvę į smulkesnes dalis, kurios kambarį tarsi suspaudžia ir apsunkina, todėl reiktų vengti sienas dalinti į kelias dalis plačiomis ornamentinėmis juostomis. Vonios plyteles geriau rinktis pastelinių ir šviesių spalvų, dekoruotas monotoniškais, į akis nekrentančiais raštais. Jei vonios kambarį norite praplėsti į plotį – plyteles dėliokite horizontaliai, o jei į aukštį – vertikaliai. Mažų plytelių mozaika taip pat prideda vonios kambariui apimties, tačiau patys jos nepasidarysite, todėl teks ieškoti patyrusių apdailininkų. Kitas variantas vonios kambariui suteikti žavesio, tačiau jo nesumažinti – originalūs vonios baldai, kurie šiek tiek „atmuštų“ sienų monotoniją. Tiesa, tamsūs vonios baldai nėra geriausias pasirinkimas.

Veidrodžių karalija

Vonios kambarį sunku įsivaizduoti be veidrodžio, tačiau nedidelis ar vonios spintelėje įmontuotas veidrodis neduos jokios realios naudos interjerui. Geriau rinktis didelį, vientisą veidrodį, kuris patalpai suteiks gilumo ir erdvės. Beje, šalia veidrodžio nereiktų kabinti spintelių, joms geriau rasi kitą vietą.

Suteikite voniai šviesos

Jei vonioje yra langas, nesugalvokite jo atsisakyti, nes natūrali šviesa visada vizualiai padidina erdvę, o jei lango nėra, tai šviesą turėtų kompensuoti dirbtinis apšvietimas ties veidrodžiu, baldais, dušo kabina. Kuo patalpoje šviesiau – tuo daugiau erdvės!.