Articles Tagged with žemės sklypas

geodezinių matavimų kaina 

Geodeziniai matavimai kaina – viena ieškomiausių raktinių frazių

geodezinių matavimų kaina Geodeziniai matavimai atliekami tais atvejais, kada yra planuojami tam tikri pakeitimai žemės sklype, ir tuomet tenka ieškoti, kokie specialistai galėtų atlikti reikalingas paslaugas. Kaina – neretai yra vienas svarbiausių kriterijų, kada ieškoma  įmonių, teikiančių šias paslaugas, ir geodezinių matavimų kaina yra viena ieškomiausių raktinių frazių, kada norima atrasti šios paslaugos tiekėjus. Žinoma, vien tik kaina tikrai nereikėtų apsiriboti, nes čia taip pat labai svarbu yra tai, kad teikiamos paslaugos būtų tikrai kokybiškos.

Patikimumas – visada svarbu

Renkantis specialistus vertėtų atsižvelgti į tai, kaip teikiamų paslaugų kokybę vertina klientai, tad galite pasiieškoti atsiliepimų apie tam tikras bendroves. Tikėtina, kad rasite gana nemažai atsiliepimų bei rekomendacijų, tad netrukus galėsite nuspręsti, ar verta rinktis tam tikrą specialistą. Nors pagal raktažodžius geodeziniai matavimai kaina taip pat galima rasti ir pavienių asmenų skelbimų įvairiuose portaluose, tačiau visada yra rekomenduojama rinktis tokius specialistus, kurie yra įregistravę savo veiklą. Tokiais atvejais galite būti užtikrinti, kad teikiamų paslaugų kokybe nusivilti neteks.

Apsispręsti gali padėti rekomendacijos

Renkantis specialistus apsispręsti gali padėti rekomendacijos: jei šiomis paslaugomis yra pasinaudoję jūsų draugai ar artimieji, tikėtina, kad jie galės jums rekomenduoti tam tikrus specialistus, kurie tikrai galės pateisinti jūsų lūkesčius. Jei artimieji jums negalės pagelbėti, tokiu atveju rekomendacijų tikrai galėsite rasti internetinėje erdvėje, ir netrukus galėsite nuspręsti, kokia pasirinkimo galimybė galėtų būti pačia geriausia.

Nuo ko priklausys kaina?

Geodezinių matavimų kaina priklausys nuo paties sklypo: jei jis yra gana didelis ir sudėtingas (jame yra daug statinių), žinoma, kaina bus didesnė. Taip pat kaina gali priklausyti nuo vietovės ir metų laiko, bei pasirinktos įmonės, kuri teikia tokias paslaugas. Labai tikėtina, kad galėsite atrasti tokią bendrovę, kurios teikiamų paslaugų kaina bus iš tiesų palanki, ir čia pravers internetinė paieška pagal raktažodžius geodeziniai matavimai kaina. Be jokios abejonės, tai leis jums pakankamai greitai atrasti paslaugų tiekėjus, kurie gali atlikti geodezinius matavimus pigiau (informacija apie kainas neretai skelbiama internetinėje svetainėje).

Ieškodami tinkamiausių specialistų atsižvelkite ne vien tik į teikiamų paslaugų kainą: čia taip pat svarbu ir tai, kad pasirinkti specialistai būtų tikrai patikimi, ir užtikrintų geriausią paslaugų kokybę. Pasidomėkite, kokios įmonės yra vertinamos palankiausiai, ir tai, tikėtina, padės jums paprasčiau priimti tam tikrą sprendimą.

geodeziniai matavimai

Geodeziniai matavimai – kai reikia pasidalinti palikimą

geodeziniai matavimaiGeodezininkai kartais dalyvauja neplanuotose šeimų dramose. Nors jų darbas yra tik paprasti geodeziniai matavimai, tenka išklausyti ir jų užsakovų bėdų.

Viena populiariausių tokių bėdų – palikimo dalybos. Situacija paprasta ir žinoma visiems – pasimirė senelis ir paliko žemės vaikaičiams, kurie dabar gyvena mieste ir nieko apie tą žemę nežino. Ką gi jie daro? Pirmiausiai samdo geodezininkus, pavyzdžiui, iš geocentras.lt ir prašo jų padaryti paliktos žemės geodezinius matavimus.

Išmatuojama visa žemė, sudaromi planai, apskaičiuojamas tikslus plotas, pažymimos tikslios GPS koordinatės ir viskas susegama į sklypo kadastrinę bylą. Viskas atliekama aukščiausiu lygiu, naudojantis naujausiomis tiksliomis technologijomis. Kompiuterinėmis programomis braižomas sklypo plotas ir jo kontūrai, pažymima, kas yra kaimynystėje. Tai nėra pusvalandžio darbas. Vieno sklypo geodeziniai matavimai reikalauja mažiausiai 3-4 žmonių įsikišimo ir darbo.

Maža to, sklypo brėžinyje yra pažymimi ir pastatai, žemės ūkio naudmenų kontūrai, pavyzdžiui, iš brėžinio aišku, kur yra dirbama, o kur miško paskirties žemė. Geodezininkai nustato žemės sklypo kontūrus ir atstumus tarp jų. Kam to reikia? Viskas gana paprasta. Žemė visada turi tam tikrus kaimynus. Kaimynai ne visada tiksliai pasižymi savo žemės ribas (nors ir reikalaujama įkasti riboženklius) motyvuodami tuo, kad tai trukdys traktoriaus darbui. Tokiu atveju, atsiriekti pora metrų nuo kaimyno sklypo yra juokų darbas. Pora metrų nuo 500 metrų ilgio sklypo yra nei daug, nei mažai – 10 arų. Tokios „vagystės“ nėra dažnai tyčinės, tačiau po geodezinių matavimų ne kartą kaimynai apsižodžiauja… Ir ne be reikalo, nes visada galima ne tik kaltinti vagyste, bet ir pamojuoti oficialiais dokumentais. Geodezininkų klaidų pasitaiko itin retai, nes naudojamos itin tikslios technologijos, matuojančios milimetrų tikslumu.

Geodezininkai matuoja ne tik sklypus, bet ir mišką. Vėl gi, populiariausia priežastis – palikimo dalybos, kai paliekamas gabalėlis miško ir jį reikia pasidalinti. Dažniausiai vaikaičiai ar vaikai samdo geodezininkus  du kartus. Pirmasis kartais – pačiam žemės sklypui nustatyti, o antrasis – pasidalinto žemės sklypo kontūrams nubrėžti.

Visa tai reikalinga norint vykdyti legalią žemės ūkio veiklą (žemės ūkio paskirties žemės deklaravimas yra būtinas, norint gauti ES išmokas ir paramą), nuomoti arba parduoti žemę, apskaičiuoti ir deklaruoti turtą (tai reikalinga visiems valdininkams). Išmatuota žemė įtraukiama į Registrų centro duomenų bazę, tad kas metai tenka susimokėti ir žemės mokesčius. Taigi, tai labai svarbi paslauga visiems žemės savininkams be išimties.