Norint pakeliauti po Balkanus, Varna gali būti geriausias miestas, kuriame verta susipažinti su šio regiono ir Bulgarijos istorija, kultūra, tradicijomis. Jeigu lėktuvo bilietas į Varną jau jūsų kišenėje, siūlome pasidomėti šio seno miesto istorija ir ten nuvykus jaustis taip, lyg jau būtumėte čia ne pirmą sykį.
Varna buvo įkurta 570 metų prieš Kristų. Pirmiausiai miesto pavadinimas buvo Odessos – išvertus iš graikų kalbos – miestas ant vandens. Tai buvo vietovė, kur vis užklysdavo graikų žvejai ir pirkliai.
Antrajame ir trečiajame amžiuje šis miestas klestėjo kaip niekad. Jį užėmę romėnai aptvėrė miesto ribas, įrengė vandens tiekimo sistemas, pastatė daug šventyklų ir senųjų termopirčių.
Subyrėjus Romos imperijai, 395 metais, miestas tapo svarbia rytų Romos imperijos dalimi. Miestas buvo pakrikštytas ir atverstas į krikščionybę.
Deja, karai neaplenkė ir Varnos – miestas buvo sugriautas kelis kartus. Penktajame amžiuje dėl hunų užpuolimų, , o šeštajame – slavų ir avarų.
Slavai ir pavadino šį miestą Varna. Šiuo vardu pirmą kartą miestas pavadintas kai Bulgarijos įkūrėjas Khan Asparuh 681 metais įkūrė Bulgarijos karalystę.
Per 13 ir 14 amžius, Varna klestėjo kaip komercinis uostas. Čia lankydavosi venecijiečių, ir kitų aplinkinių kraštų pirklių laivai.
1393 metais miestą užgulė Osmanų kariai.
1773 metais miestas buvo trumpai užimtas rusų, vėliau jie grįžo 1828 metais, kai miestą sugrąžino osmanams.
1866 metais nutiestas pirmasis geležinkelis, kuris jungė Varną, Osmanų imperijos sostinę Stanbulą ir centrinę Europą.
Miestas buvo išlaisvintas 1878 metais liepos 27, kai baigėsi turkų-rusų karas. Po šio įvykio miestas pradėjo smarkiai atsigauti ir klestėti.
Įdomus faktas – Varnoje gimė garsusis dainininkas Filipas Kirkorovas.
Varnoje buvo rastas didžiausias apdirbto aukso luitas. Šalia Varnos ežero septyniasdešimtaisiais metais aptiktas 7000 metų senumo aukso luitas, laikomas seniausiu Europoje. Taigi, įsigijus pigų lėktuvo bilietą į Varną ir nepamačius šių visų, prieš tai išvardintų miesto turtų, būtų tikras fiasko. Nepamirškite jog skrydis į Bulgariją privalo būti išpildytas šimtu dešimt procentų!
No Comments