Namai

sienu apdaila

Sienų apdaila gipso plokštėmis: išvenkite klaidų

sienu apdailaPlanuojate remontuotis namus ir visus darbus atlikti pats? Tokiu atveju skaitote Jums puikiai tinkamą straipsnį, kuris padės susitvarkyti pabodusias namų sienas, sukurti nišas, pagražinti lubas. Ir viskam į pagalbą ateina gipso plokštės, kurios šiuo metu naudojamos statybų rinkoje labai intensyviai. Svarbiausia yra tinkamai panaudoti plokštes.

Žinoma, jų panaudojimo galimybės yra labai plačios, juolab, suklysti jas montuojant tikrai gana sunku, kadangi užtenka grąžo, kad jos būtų tinkamai pritvirtintos. Visgi, pateikiame kelis paprastus patarimus, kurie Jums padės sienų pagyvinimo darbus atlikti teisingai ir nepalikti klaidų.

Saugokite įsigytas priemones

Labai dažnai per akciją žmonės linkę įsigyti didesnį kiekį plokščių, kadangi jos lengvai panaudojamos, taigi labai svarbu atrasti vietą, kurioje plokštės galėtų saugiai stovėti. Gyvenantys butuose dažniausiai nuomojasi garažus, kur laikomi įvairiausi tuo metu nereikalingi daiktai. Tačiau problema, kad dėl didelės drėgmės gipso plokštės gali kiek pakisti. Ir tai gana dažna problema tol, kol plokštės dar nėra sumontuotos.

Gipso plokštės apskritai nėra labai lepios ir namuose jos labai puikiai išsilaiko ilgus metus. Tačiau būdami nuolatinėje drėgmėje jos gali būti nebe tokios geros. Todėl vonios kambaryje gipso plokštės nėra labai dažnas pasirinkimas.

Taigi, pirmiausia įsigijus kokybiškas prekes labai svarbu atrasti joms vietą, kurioje saugiai lauks kol bus panaudojamos.

Atsakingas pasiruošimas

Labai svarbu, kad tiek prieš pirkimo, tiek montavimo darbus atsakingai pasiruoštumėte kiekvienam etapui. Paprasčiausiai žmonės labai dažnai skuba ir galiausiai netinkamai atlieka montavimo darbus. Kadangi plokščių kaina nėra didelė – jų sugadinimas nėra labai baisus dalykas, tačiau kai norisi sutaupyti – paprasčiausias būdas apgalvoti detalų montavimo planą.

Atskirkite priemones

Labai svarbu atliekant darbus atskirti priemones, kurios yra skirtos darbams atlikti. Pavyzdžiui, labai blogai, kai vienu metu yra naudojamos brangios, naujos medžiagos ir tos, kurios labai pigios ir ne tokios kokybiškos.

Labai naudinga pirkti to paties gamintojo produkciją, kadangi jos tarpusavyje labai puikiai dera ir dažniausiai bendras komplektas yra pigesnis.

Gipso plokščių pasirinkimas

Išvengę montavimo klaidų jau būsite kokybiškai įsirengęs namus, tačiau labai svarbu tinkamai pasirinkti ir gipso plokštes, kurių panaudojimo galimybės labai plačios.

Ieškodami gipso plokščių įvertinkite šiuos kriterijus:

  • Nors plokštės savo kaina beveik nesiskiria ir standartinis galimybės kainuoja tiek pat, visgi, naudinga nusistatyti pinigų sumą, kuri galite skirti produkcijai. Juolab, išsivedę vidurkį žinosite, kiek gipso plokštės vidutiniškai kainuoja. Žinoma, naudinga palaukti akcijų ir nuolaidų, kurios padeda kur kas mažiau sumokėti už kokybiškus gaminius.
  • Galima atrasti standartines plokštes, arba galima įsigyti 3D plokštes, kurios sukuria namams išskirtinį dizainą. Tai puikus pasirinkimas tiems, kurie nori sukurti unikalų dizainą, tačiau neturi tam žinių. Paprasčiausios plokštės leis džiaugtis nuostabia patalpų išvaizda.
  • Taip pat nepamirškite, kad galima pasirinkti tokias plokštes, kurios yra atsparios vandeniui ar ugniai. Tokios plokštės yra kiek brangesnės, tačiau į jas investuoti tikrai verta, kadangi tam tikra prasme tai papildoma apsauga. 

Gipso plokštės montuojamos labai greitai ir paprastai, o apsirinkimas bus kur kas paprastesnis jeigu pasitarsite su specialistais, kurie jomis prekiauja.

Nepamirškite, kad pirkdami gaminius internetu galite sutaupyti. Taip pat perkant internetu galima labai paprastai palyginti labai daug skirtingų alternatyvų ir tokiu atveju pasirinkti tą, kuri Jums labiausiai tinka ir patinka.

seifai duk

Seifai: dažniausiai užduodami klausimai, kurie Jums padės pasirinkti

seifai dukIeškote tinkamiausio seifo, tačiau dėl itin plataus pasirinkimo paprasčiausiai šiuo metu susimaišėte galimybėse ir nebežinote, kuris variantas Jums tinka labiausiai? Tokiu atveju atėjote čia kur ir reikia. Seifai detaliau gali būti klasifikuojami įvertinus konkrečius kriterijus. Juolab, ieškant seifo taip pat rekomenduojame susižinoti kuo daugiau informacijos apie gaminį, kurį perkate. Tokiu atveju ateityje Jums nekils problemų nei dėl pasirinkimo, nei dėl naudojimo.

Seifo paieškos, žinant konkrečiau ko ieškote, bus kur kas paprastesnės ir greitesnės. Juk svarbiausia yra skirti laiko lyginimui, kad vėliau netektų gailėtis dėl savo pasirinkimo.

Kiek kainuoja seifas?

Šiuo metu seifų pasiūla yra tokia plati, kad net sunku nurodyti ribas, kokia galima pradinė mažiausia ir kokia galima galutinė didžiausia suma. Juolab, dalis žmonių perka ne tik lietuviškose, tačiau ir užsienietiškose prekybos vietose, tad labai džiaugiasi, kai gali palyginti daugiau galimų alternatyvų. Kaina dažniausiai varijuoja nuo seifo saugumo lygmens. Natūralu, kad kuo jis saugesnis – tuo ir kaina didesnė.

Ar geriau pastatomas, ar įmontuojamas seifas?

Kol vieni galvoja, kad geriau yra pastatomas seifas, tuo tarpu kitiems atrodo, kad įmontuojamas yra geresnis pasirinkimas. Taigi, tai yra labai individualu. Tiesa, galima būtų pažymėti, kad įmontuojamas pasižymi didesne apsauga, kadangi jį pamatyti paprasčiausiai kur kas sunkiau.

Koks užraktas yra geriausias?

Paprasčiausias ir geriausias būdas apsaugoti savo daiktus yra naudoti skaitmeninį kodą, kurį reikia suvesti. Kuo kodas ilgesnis – tuo apsauga geresnė.

Iš kokios medžiagos pagamintas seifas yra geriausias?

Seifai galimai iš metalo. Jis ne tik labai tvirtas bei ilgaamžis, tačiau jokiomis kitomis priemonėmis, išskyrus kodo žinojimą, nepavyks jo atidaryti. Paprasčiausiai tai nėra medžiaga, kurią būtų galima paprasčiausiai perpjauti.

Ar reikia įvertinti gamintoją?

Kad ir kokią prekę perkate – gamintojo įvertinimas visada naudingas.

Kokio dydžio seifą pasirinkti? 

Seifo pasirinkimas priklauso nuo Jūsų galimybių ir tuo pačiu įvertinus, kokius daiktus planuojate seife laikyti.

Ar seifams suteikiama garantija?

Daugelis gamintojų savo seifams suteikia kelerių ir daugiau metų garantiją. Tačiau tikrai labai retas ja pasinaudoja.

Kaip namuose paslėpti seifą?

Priklausomai nuo to, ar perkate įmontuojamą, ar pastatomą. Kadangi kiekvienas atvejis yra labai individualus – geriausias ir paprasčiausias būdas atrasti tinkamą vietą seifui yra pasitarti su specialistais, kurie padės surasti geriausią vietą montavimui.

Ar verta pirkti seifą internetu?

Šiuo metu daugelis prekių bei paslaugų perkamos internetu, kadangi tai kur kas greitesnis ir patogesnis būdas atrasti tai, ko Jums reikia. Svarbiausia, kad internetu labai patogu ir paprasta palyginti kuo daugiau galimybių. Natūralu, kad kuo daugiau palyginsite – tuo paprasčiau pavyks pasirinkti.

Ar seifas gali apsaugoti daiktus nuo gaisro?

Šiuolaikiniai seifai yra labai tvirti ir daugelis jų turi specialią funkciją – apsauga nuo ugnies. Tiesa, ne visi seifai pasižymi šiuo privalumu, tas pirkdami būtinai įvertinkite. Apskritai, jeigu jau investuojate į seifą – investuokite tiek, kiek reikia, kad daiktas neštų naudą.

Jeigu šis seifas, kurio ieškote – Jūsų pirmasis, tokiu atveju labai rekomenduojame pasitarti su specialistais, kurie gali padėti pasirinkti geriausią variantą. Kadangi šiuo metu gaminių pasiūla yra labai plati, natūralu, kad gali tekti sugaišti nemažai laiko, kol pavyks atrasti geriausią variantą. Visgi, kartu su vairema specialistais viskas visada kur kas paprasčiau ir patogiau.

paskola bustui

Kaip žinoti, kas teikia pasakolas dirbantiems užsienyje palankiausiomis sąlygomis?

paskola bustuiIlgą laiką ramia ir gyvenamosios vietos nekeičiančia tauta vadinami lietuviai vis dažniau palieka gimtąją šalį ir vyksta į užsienį ieškoti palankesnių darbo sąlygų ir galimybės įgyvendinti savo svajones. Vis dėlto, praktika rodo, kad net ir gerai įsitvirtinę tautiečiai nuolatos galvoja apie galimybę sugrįžti į mylimą šalį. Suprasdami lietuvių norą įsigyti nekilnojamąjį turtą, kreditoriai teikia paskolas dirbantiems užsienyje, siūlo palankias ir lanksčias skolinimosi galimybes, sąlyginai nedideles palūkanų normas. Vis dėlto, reikėtų nepamiršti, kad atskiri kredito teikėjai numato individualias paskolos suteikimo sąlygas, todėl, siekdami priimti geriausią sprendimą, turėtumėte išsiaiškinti visų galimybių privalumus ir trūkumus.

Kaip susigaudyti kreditorių pasiūlymų gausoje?

Reikia pripažinti, kad emigrantai turi itin palankias galimybes skolintis – paprastai kreditoriai siūlo geras palūkanų normas, patogias atsiskaitymo sąlygas, galimybę pratęsti paskolos mokėjimą. Be to, didesnis uždarbis užsienyje užtikrina sklandesnį įmokų mokėjimą Lietuvoje. Iš kitos pusės, užsienyje gyvenantys lietuviai neturi galimybės atvykti į pokalbius su kredito įstaigų konsultantais, ieškoti aktualių pasiūlymų, juos vertinti ir lyginti tarpusavyje. Kitaip sakant, daugelis žmonių neturi patogaus būdo paraiškos pateikimui ir kelių būsto paskolų pasiūlymų tarpusavio palyginimui. Šiuo atveju siūlome bendrauti su patikimais partneriais, kurie maksimaliai sumažins jūsų rūpesčių bagažą – jums tereiks pateikti vieną paraišką paskolai gauti, o įmonė susisieks su įvairiais kreditoriais ir apibendrinę duomenys pateiks konkrečiai jums aktualius pasiūlymus, iš kurių galėsite išsirinkti geriausiąjį ir labiausiai jūsų lūkesčius atitinkantį sprendimą.

Kokių žingsnių turite imtis?

Jei nusprendėte imti paskolą, visų pirma preliminariai įvertinkite savo finansines galimybes. Šiuo atveju paskola emigrantams gali būti apskaičiuojama, naudojantis virtualiomis skaičiuoklėmis. Iš kitos pusės, neturėtumėte pamiršti, kad tokių skaičiuoklių duomenys yra preliminarūs ir konkrečiu atveju gali gerokai skirtis nuo realybės. Kitas žingsnis – susisiekti su partneriais, kurie surinks visus jūsų duomenis ir dokumentus, reikalingus kreditoriaus sprendimui. Jūsų paskolos paraiška bus pateikta skirtingiems kreditoriams, kurie pateiks savo pasiūlymus. Vienoje vietoje turėdami visus kreditorių pasiūlymus galėsite pasirinkti tą, kuris labiausiai atitiks jūsų galimybes ir poreikius. Tuomet belieka sudaryti sandorį ir išsirinkti svajonių namus. Beje, jei artimiausiu metu neketinate grįžti į Lietuvą, būstą galite sėkmingai nuomoti – taip nekilnojamasis turtas bus „įdarbintas“ jūsų naudai ir padės greičiau sugrąžinti pasiskolintus pinigus.

plastikiniai langai

Trys inovatyvios technologijos sukėlusios revoliuciją langų gamybos industrijoje

plastikiniai langaiDėl nesandarių langų gyventojas gali patirti nuo 50 iki 70 proc. sąnaudų daugiau, negu turėdamas puikius langus. Tačiau energinis efektyvumas dar ne viskas. Langai – pagrindinis pastato fasado elementas. Todėl nuo seno buvo stengiamasi tobulinti jų gamybos technologijas.

Plastikiniai rėmai

Stikliniai langai puošė jau senovės Romos pirklių namus. Tik XX amžiaus pabaigoje plastikiniai langai tapo populiariausiu daugiabučių gyventojų ir individualių namų savininkų pasirinkimu. Jie masiškai keitė medinius langus į plastikinius rėmus dėl pastarųjų patvarumo, šilumos ir garso izoliacijos savybių.

Plastikinio rėmo atėjimas į langų gamybos industriją tapo monumentaliu gamybos technologijų pakeitimu. Praktiškai sukėlė revoliuciją ir pakeitė ne tik reikalavimus langams, bet ir vartotojų elgesį.

PVC

PVC plastikiniai langai į Lietuvą atėjo tik XXI – o amžiaus pirmą dešimtmetį. PVC plastikiniai langai išsiskiria ypač puikia šilumos izoliacija. Puikūs rezultatatai pasiekimi dėl rėmo, kuris gaminamas polivinilchlorido pagrindu. Tai reiškia, kad lango profilis pirmiausiai išliejamas, vėliau sulydomas ir atvėsinamas. Tokie plastikiniai langai paprastai gaminami su trim stiklo paketais ir U formos plieno armatūra staktoje. Kas užtikrina visišką stabilumą. Reikia paminėti, kad PVC langų profilis gaminamas be švino. Todėl tai itin saugus aplinkai pasirinkimas.

Be to PVC plastikiniai langai kainos yra labai konkurencingos. Paprastai plastikiniai langai skaiciuokle numato vos vieną papildomą eilutę – montavimą ir atvežimą. Tai reiškia, kad plastikiniai langai ispardavimas leidžia nemažai sutaupyti.

Berėmė konstrukcija

Berėmė konstrukcija pastarąjį dešimtmetį tapo pagrindiniu balkonų stiklinimo būdu. Paslaptis paprasta – atitvarai stumdomi į šalis, o ne varstomi, nėra rėmų, todėl erdvė atrodo tobula, t.y. elegantiška, patikima, erdvu. Grūdintas stiklas montuojamas į vieną bendrą aliuminio rėmą. Sistemos nereikia dažyti, ji nudažyta milteliniais dažais. Tokie plastikiniai langai kaune, plastikiniai langai vilniuje ir plastikiniai langai klaipeda yra patys populiariausi. Dažnai klausiama dėl kainos: Kokia naudoti plastikiniai langai kaina? Kokios plastikiniai langai panevezyje kainos? Ir atsakymas vienas – kainos nėra didesnės negu analogų. Vis dėlto, jos priklauso nuo lango dydžio, montavimo, atvežimo ir kitų individualių parametrų.

 

vartų automatika

Vartų automatika – dar viena kasdienybės palengvinimo galimybė

vartų automatikaKaip namas neįsivaizduojamas be durų, taip bet koks kiemas, nesvarbu taip būtų gyvenamosios vietos ar darbo teritorija, neapsieina be vartų. Ir tai buvo visais laikais: atsitvėrimas vartais tarsi simbolizuoja privatumą nuo smalsuolių akių bei didina apsisaugojimo galimybę nuo pakenkti besikėsinančių. Tiesa, kalbant apie vartus, šių gamybos ir įrengimo atžvilgiu įvyko nemažai pasikeitimų. Vartai skiriasi ne tik medžiaga, iš kurios yra pagaminti (mediena, metalas, plastmasė ir kita) bei forma (tai suteikia galimybę priderinti šiuos prie bendro pastatų stiliaus ir vartai tampa išskirtine atskira eksterjero dalimi), bet ir veikimo būdu (pasikeliantys, slankiojantys ar varstomi) ar automatikos galimybe. Vartų automatika šiandien – jau ne prabanga, bet daugelio kasdienybė.

Vartų automatika – tai pagrindinės vartų funkcijos – atidarymo ir uždarymo – patikėjimas į šiuolaikinių technologijų rankas. Galima pamiršti nuolatinius vaidus, kuriam šį kartą laikas atlikti durininko darbą, su tuo susijusius nemalonumus (lietus, sniegas ar nuo purvinų vartų susitepę rūbai) ir nuolatinį vėlavimą: tereikia spustelėti pultelio mygtuką ar tiesiog pasinaudoti telefonu (šiuolaikinių inforamacinių technologijų dėka vartai gali būti valdomi per atstumą specialia programėle, SMS pranešimu ar skambučiu) ir vartai atsidarys/užsidarys be jokio papildomo vargo.

Vartų automatika gali būti montuojama tiek į naujai statomus, tiek į jau kurį laiką eksploatuojamus vartus. Vartų gamyba užsiimančios įmonės įprastai siūlo ir automatinio vartų atidarinėjimo įrengimo galimybę. Šią sistemą sudaro kelios pagrindinės dalys: pulteliai (vienu pulteliu, naudojant tam tikrą priedą, galima valdyti ir kelis vartus, net jei šie yra skirtingų gamintojų), maitinimo blokas, fotoelementai, pavara, kartais ir švyturėlis (šio paskirtis – įspėti eismo dalyvius apie vartų atidarymą bei uždarymą). Pardavėjų siūlomi pulteliai bei kiti vartų automatikos elementai skiriasi ne tik funkcijų įvairove, bet ir prekiniu ženklu bei kaina. Norėdami, jog šis mechanizmas veiktų be priekaištų, nesiorientuokite į pačią mažiausią kainą bei nesikuklinkite pasiteirauti šį įrenginėsiančios įmonės atstovo, kuris variantas, atsižvelgus jūsų poreikius bei finansines galimybes, bus optimaliausias. Tinkamas pasirinkimas garantuos, jog automatiniai vartai veiks be priekaištų nepriklausomai nuo oro sąlygų bei naudojimo laiko.

markizes

Markizės – maloniam laiko praleidimui lauke

markizesVisi mes mėgstame ilgus vasaros vakarus. Net jei temperatūra nebekyla, vasaros dienos pabaigoje smagu atsipalaiduoti terasoje ir pasivaišinti gaiviu gėrimu ar kokteiliu. Markizes padės sukurti idealų šešėlį po pastatu, balkone ar terasoje. Specialios markizes terasoms neleis vėjui ar smulkiam lietui sugadinti jūsų vakaro planų. Paprastas sprendimas įsigyti markizę gali smarkiai pagerinti jūsų lauke praleidžiamo laiko kokybę.

Kas yra markizė?

Tikriausiai žinote, kad žodis markizė turi dvi reikšmes. Ji reiškia bajoro titulą ir stogelį – storo audeklo uždangą nuo saulės ir lietaus, dar kitaip – tentą. Taip pat galbūt girdėjote, kad markizes angliskai vadinamos žodžiu awning. Išvertus šis žodis taip pat reiškia tentą. Markizės skirtos apsaugai, grožiui ir malonumui. Mėgaukitės laiku, pralestu lauke, nes markizės – tai puiki apsauga.

Apsauga nuo sulės ir ne tik

Karštą vasaros dieną ilgai po saule būti yra ne tik nemalonu, bet ir pavojinga. Markizes sugers pavojingus ultravioletinius saulės spindulius ir apsaugos jūsų odą. Po markizės šešėliu galėsite džiaugtis saulėta vasaros diena be baimės, kad perkaisite, nudegsite ar gausite saulės smūgį. Bet to, nuo blukinančios saulės ir lietaus apsaugosite kėdes, stalą ir kitus baldus, kuriuos laikysite terasoje, balkone ar žiemos sode. Karštą vasaros dieną markizės padės sumažinti kondicionavo išlaidas, apsaugos kambarius nuo įkaitimo, todėl sumokėta kaina atsipirks.

Lengva įsirengti ir perkelti

Įsigytos markizes tvirtinimas yra lengvas ir trunka neilgai. Panorėjus jas visada galima perkelti kitur. Jei jau vienoje vietoje įsirengėte markizę, nebūtinai ji turitės visam laikui ten ir pasilikti. Didelis markizių privalumas – jas lengva perkelti, nuimti, o jeigu įsigysite vertikalias markizes galėsite reguliuoti dengimo zoną priklausomai nuo apšvietimo, oro ir temperatūros, nes vertikalios žaliuzės leis tai padaryti lengvai. Dėl to markizės yra pranašės už pavėsines ir paviljonus, kurių vietos pakeitimas užtruktų gerokai ilgiau. Jeigu neturite laiko ar reikiamų įgūdžių, žinomų įmonių darbuotoja markizes pritvirtins už jus.

Sutaupykite

Norintiems įsigyti markizę tikrai nereikės apiplėšti banko. Palyginus su baseino ar pavėsinės įrengimu, markizes kaina yra nedidele. Tai gera investicija ir puikus sprendimas norintiems sutaupyti. Verta žinoti ir tai, kad markizes kaina internete paprastai būna mažesnė nei specializuotose parduotuvėse. Kai kuriose įmonėse dažnai vyksta markizes akcija. Informaciją apie parduodamas markizes ir vykstančias akcijas lengvai galite rasti internete, į paieškos sistemą įvedę žodžių junginius – markizes kaune arba markizes klaipeda – rašykite pavadinimą miesto, kuriame gyvenate. Internete galėsite matyti parduodamų markizių nuotraukas, sužinosite, kur siūloma jums priimtiniausia markizes kaina.

Markizes gali padėti sukurti įspūdį, kad namai yra didesni ir juose yra papildomos vietos, todėl jeigu parduosite namą su markizėmis, pirkėjams jis atrodys patrauklesnis ir vertingesnis. Naujoviškos medžiagos, naudojamos markizėms gaminti, yra patvarios ir atsparios korozijai beu lengvai valomos. Šių puikių savybių kombinacija leis džiaugtis saugiu, stipriu, praktišku ir patraukliu pirkiniu.

Kurkite dizainą

Nesvarbu, kokio dydžio, spalvų ir stiliaus yra jūsų namas, pastatas, žiemos sodas ar pavėsinė, žinomose įmonėse tikrai rasite norimo dydžio, patinkančios spalvos, medžiagos ir stiliaus markizes. Galite rinktis iš daugybės siūlomų spalvų ir raštų – nuo kreminės iki daugiaspalvės, puikiai tinkančios vaikų žaidimų vietai. Markizės ne tik apsaugos, bet bus ir puiki puošmena. Dailios, elegantiškos įvairių spalvų markizes galbūt yra būtent ta stiliaus detalė, kurios taip trūko.

plastikiniai langai Vilniuje

Kokios naujausios langų mados?

plastikiniai langai VilniujeKokios naujausios langų mados?

Taip, plastikinių langų rinkoje taip pat egzistuoja mados. Dažniausiai, tai tam tikrų naujų profilių pasirodymas. Jeigu naujasis produktas yra itin kokybiškas ir jo kaina priimtina Lietuvos vartotojams, tokie langų profiliai tampa mados preke. Tenka susidurti, kuomet klientai prašo būtent tokių produktų. Plastikiniai langai Vilniuje ir mados tendencijos neaplenkia sostinės. Čia vyrauja, jau gan seniai kokybiškų langų profilių rūšys. KBE, Kommerling, VEKA, Aluplast, Rehau ar kiti plastikiniai langai, vienas populiariausių pasirinkimų. Kokybiški langai, tai ne tik mados reikalas, tai ir žymiai geresni produktai. Ar Vilniečiai vaikosi madų? Tikrai negalima išskirti vieno ar kito Lietuvos miesto. Tiesiog egzistuoja klientai, kurie labiau mėgsta brand’ų produktus.

Kas yra kokybė?

Greičiausiai, tai vienas svarbiausių kriterijų, pagal kurį reikėtų rinktis bet kokį produktą. Kokybiškos prekės tarnauja ilgesnį laiką ir atlieką jiems priskirtą funkciją. Kokie langai yra kokybiški? Į šį klausimą geriausiai galėtų atsakyti plastikinius langus montuojantys specialistai. Jie, tikrąją ta žodžio prasme susiduria su nekokybiškų produktų pasekmėmis. Montuojant plastikinius langus iškarto matosi, kurie profiliai yra pagaminti iš kokybiškų medžiagų. Gamintojai, kurie orientuojasi į kokybę, visuomet, kad ir pačių pigiausių plastikinių langų profilį padaro tvirtą, kad jį būtų galima tinkamai montuoti. Tokie gamintojai supranta, kad negalima mažinti kainos, mažinant plastikinių langų kokybę. Juk klientai langus perka vieną ar du kartus per gyvenimą. Dažniausiai tai darome įsigijus pirmąjį bustą ir sekantis keitimas, tuomet kada jau esame sulaukia „antrosios“ jaunystės amžiaus.

Mediniai ar plastikiniai langai?

Ko gero išskirti vienus ar kitus langus būtų klaidinga. Tiek mediniai, tiek plastikiniai langai turi savo pliusų ir minusų, kurie priklausomai nuo kliento poreikių gali virsti ir pliusais. Mediniai langai, visų pirmą yra ekologiški. Medžiagos, kurios yra draugiškos gamtai. Taip pat tokie langai atrodo jaukiau. Namuose sukuriama šilumos atmosfera. Toks pojūtis atsiranda naudojant visas gamtai artimas medžiagas. Tuo tarpu plastikiniai langai turi pagrindinį privalumą, tai naudojimo paprastumas. Plastikiniai langai yra lengviau prižiūrimi, pigiau kainuoja jų remontas ir žinoma jų spalvų įvairovė yra kur kas didesnė. Lietuvos klientai labiau linkę rinktis plastikinius langus. Mediniai langai, dažniausiai keliauja į Skandinavijos šalis arba į Lietuvos kaimo turizmo sodybas.

kondicionieriai

Kuo kondicionieriai pranašesni už kitą šildymo įrangą?

kondicionieriaiOro kondicionieriai – nepamainomi pagalbininkai ne tik namuose, bet ir ofise ar gamybinėse patalpose. Klaidinga manyti, kad oro kondicionieriai vien tik šaldo orą. Tai toli gražu ne tiesa. Oro kondicionieriai skirti perskirstyti orą, tačiau turi galimybę tiek jį sušildyti, tiek ir sušaldyti. Kondicionieriai pagal savo sandarą ir montavimo būdą yra skirstomi į kelis skirtingus tipus – jie būna mobilūs, sieniniai ir šilumos siurbliai.

Kuo oro kondicionieriai pranašesni už paprastus šildytuvus ar ventiliatorius? Kodėl jiems nusileidžia įprasti radiatoriai? Tiek šildytuvai, tiek ir radiatoriai kaitina patalpoje užsistovėjusį orą ir taip jį sušildo. Tačiau pagrindinė problema, kuri nutinka – oras be galo išsausėja. Nukritus oro drėgmės lygiui gali tapti sunku kvėpuoti, išsausėti oda, prasidėti įvairios alergijos. Įdomu, kodėl taip nutinka? Mat įprasti šildytuvai judina tik patalpos viduje esantį orą. Tada nors patalpa ir tampa šilta, tačiau norisi įsileisti gryno oro atidarius langą ar balkono duris. Taip labai greit nukrenta patalpos temperatūra, tad, galima sakyti, šildomas yra laukas. Tuo tarpu oro kondicionierių išorinis modulis turi sąlytį su lauku, tad į patalpas patenka šviežias ir gaivus oras iš lauko, kuris prieš patekdamas į patalpas būna sušildomas iki įprastos temperatūros. Taigi oro kondicionieriai yra kur kas efektyvesni, nei įprasti šildytuvai.

Tačiau kondicionieriai praverčia ne tik šaltuoju metų laiku, bet taip pat ir vasarą. Dėka begalės įvairių nustatymų galima pasirinkti vasaros rėžimą, kuris leis palaikyti patalpoje norimą temperatūrą. Taip vėlgi iš išorės į patalpą patenka šiltas oras, kuris yra atvėsinamas iki norimos temperatūros. Taigi, kitaip nei naudojant kilnojamus ventiliatorius, patalpa neatšąla iki ekstremalios temperatūros – palaikoma valdymo skydelyje nustatyta temperatūra. Patogu ir tai, kad šiuolaikiniai kondicionieriai yra gaminami su išmaniaisiais valdymo pultais, kurie leidžia taupyti elektros energiją. Pavyzdžiui, patalpai sušilus ar atvėsus iki norimos temperatūros, kondicionieriai pereis į budėjimo rėžimą, tad nereikėtų bijoti išaugusių sąskaitų už šildymą.

Nepaisant visų privalumų, kuriuos turi oro kondicionieriai, nėra vieno universalaus recepto, kokią įrangą pasirinkti namuose. Juolab, kad nors kondicionieriai yra ilgaamžiai, tačiau jie yra brangesni, nei įprasti šildytuvai. Tad galvojant namuose įsirengti kondicionavimo sistemas, derėtų tai gerai apsvarstyti ir pasitarti su profesionalais.

 

 

sieniniai šviestuvai

Sieniniai šviestuvai: kas atrodys geriausiai ant jūsų sienos?

sieniniai šviestuvaiSieniniai šviestuvai – tai puikus galutinis akcentas, galintis kambariui suteikti išbaigtumo. Nesvarbu, ar įrenginėjate naują būstą, ar tiesiog sumanėte atnaujinti esamų namų interjerą – tinkamai parinkti ir išdėlioti sieniniai šviestuvai gali visiškai pakeisti aplinką ir suteikti jai unikalumo, jaukumo, sterilumo. Jie apšvies tamsius kampelius ir išryškins kambario savybes, kurias paprastai „pasiglemžia“ šešėliai. Be to, ši interjero detalė gali būti naudojama ne tik kaip papildomas, bet ir kaip pagrindinis šviesos šaltinis, kuris pabrėš kabančias nuotraukas, paveikslus ar kitus meno kūrinius. Svarbiausia gerai apgalvoti, kokie jūsų poreikiai ir kas ant sienos atrodys geriausiai.

Įleidžiami šviestuvai

Įleidžiami ar kitaip dar vadinami nišiniai šviestuvai gali atnaujinti ir iš esmės pakeisti kambario įvaizdį. Dažniausiai pasirenkamos mažesnio galingumo lempos, kurios padeda sukurti itin jaukią, švelnumu ir lengvumu persismelkusią atmosferą. Tokie sieniniai šviestuvai labiausiai tinka miegamajame, tačiau yra ne ką mažiau naudingi ir kuriant valgomojo ar svetainės interjerą. Nors nišinis apšvietimas dažniausiai pasirenkamas kaip papildoma, dekoratyvinė šviesa, jis gali pasitarnauti ir iš šviesos šaltinio reikalaujant funkcionalumo. Gerai suprojektuoti, kokybiški įleidžiami sieniniai šviestuvai puikiai tiks ir erdvėse, kurioms reikalingas aiškus matomumas, pavyzdžiui, virtuvėje, vonioje ir pan.

Taškinis apšvietimas

Jei jums svarbesni ne puošybos elementai ar galimybė pakeisti interjerą, o konkretus tam tikrų objektų apšvietimas, suteikiantis aiškią ir skaidrią šviesą, derėtų pasirinkti taškinius sieninius šviestuvus. Dažniausiai jie yra nesunkiai reguliuojami, todėl pagal situaciją šviestuvus nukreipsite į norimą zoną. Toks praktiškas pasirinkimas idealiai tiks virtuvėje, ypač, jei ji pakankamai erdvi: juk sukiojantis prie puodų ir nuolat keičiant savo buvimo vietą itin pravartu turėti šviesos šaltinį, kurį galėsite reguliuoti pagal savo poreikius.

Veidrodiniai sieniniai šviestuvai

Veidrodiniai sieniniai šviestuvai patiks mėgstantiems šiuolaikišką interjero stilių bei funkcionalias detales. Žinoma, toks apšvietimas geriausiai tiks vonios kambaryje, kur norisi ryškaus, šešėlio nemetančio apšvietimo. Kadangi šie šviestuvai įmontuoti ne tik į sieną, bet ir į veidrodį, matysite itin realų ir tolygų savo atvaizdą veidrodyje.

turto draudimas

Kilnojamo ir nekilnojamo turto draudimas

turto draudimasIšeidami iš namų visuomet rakiname duris, uždarome langus ir įjungiame signalizaciją. Mieste rakiname automobilį, kišenėje saugome savo išmanųjį telefoną. Visa tai yra turtas, kurį stengiamės vienaip ar kitaip apsaugoti nuo įvairių pavojų. Nesvarbu, ar tai vagystė, ar pažeidimas – visa tai gali įvykti visai netikėtai, ne laiku ir nelauktai. Būtent todėl turto draudimas yra toks svarbus. Jis padeda užkirsti kelią nenumatytiems finansinio turto nuostoliams.

Kuo brangesnis daiktas, tuo labiau jį stengiamasi apsaugoti. Jei tai namai, juose įmontuojama patikima apsaugos sistema, mašinoje signalizacija, o mažesnę elektroniką saugome specialiuose apsauginiuose dėkluose. Visa tai leidžia apsisaugoti ne vien nuo vagysčių, bet ir nuo rimtų finansinių nuostolių. Visgi, tenka pripažinti, jog nuo visko turto apsaugoti nepavyks. Tai gali būti vos viena neapdairi akimirka ar tiesiog nelaimingas įvykis, kuomet kilnojamo ar nekilnojamo turto nuostoliai neišvengiami. Geriausiu atveju apsiribosite keliais įbrėžimais ar pažeidimais, blogiausiu – prarasite itin vertingą daiktą. Būtent todėl svarbu susimąstyti papildoma savo turto apsauga, kurios numatyti nepavyksta.

Kilnojamo ir nekilnojamo turto draudimas yra įprasta ir daugeliui puikiai žinoma paslauga. Paprastai ja naudojamasi siekiant išlaikyti ir apsaugoti nuosavo turto vertę vagystės ar kito nelaimingo atsitikimo atveju. Dažnai draudžiama elektroninė technika, prabangi buitinė technika, juvelyrika, menas ar įvairūs mažmožiai. Drausti patogu ne tik kilnojamą, bet ir nekilnojamą turtą. Tokiu pat principu siekiama apsaugoti ir gyvenamųjų namų vertę. Tai padeda užkirsti finansinio turto nuostolius gaisro, žemės drebėjimo, vandalizmo ar kitų gamtos stichijų atvejais.

Svarbu atminti tai, jog apdrausti galima pačius įvairiausius daiktus ir nekilnojamą turtą, tačiau visa tai, priklausomai nuo draudimo objekto, gali kainuoti didelius pinigus. Tai dažniausiai priklauso nuo draudimo rizikų, laikotarpio, pačio turto vertės ir kitų sąlygų. Lygiai taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į draudimo bendrovę, kuri siūlo paslaugas. Neretai, pasirinkus kitus paslaugų tiekėjus, galima sutaupyti. Tačiau neverta pasikliauti vien kaina – kokybės ir kainos santykis yra labai svarbus.

Išvengti visų rizikų yra neįmanoma. Niekada negali žinoti, kada nutiks blogiausia. Būtent todėl svarbu imtis priemonių, kurios padeda apsisaugoti nuo galimų padarinių. Tai finansinio turto draudimas. Apsaugokite savo daiktų ir namų vertę, jauskitės saugiai.