Kombainai – jų skirtumai ir pasirinkimas

kombainai

Ūkininkavimui reikalinga profesionali technika. Viena svarbiausių mašinų – modernūs kombainai, padedantys siekti produktyviausių rezultatų. Lietuvoje dirbamos žemės reljefas yra daugmaž vienodas, o klimatas nuspėjamas, todėl daugeliui ūkių užtenka vos vieno ar kelių tipų kombainų. Tiesa, siekiant maksimalių rezultatų, minėtąją techniką reikia rinktis itin atsargiai ir didžiausią dėmesį skirti kokybei.

Šiandien galima rinktis iš itin didelės kombainių modelių pasiūlos, todėl nesunkiai atrasite konkrečius lūkesčius atitinkančią darbo techniką. Skaičiuojama, kad šiuo metu žemės ūkio technikos tiekėjai lietuviams siūlo daugiau nei 100 skirtingų kombainų modelių. Verta atkreipti dėmesį ir į tai, kad minėtosios technikos gamintojai nuolatos investuoja į mašinų tobulinimą, todėl naujieji kombainai padeda siekti kur kas produktyvesnių rezultatų ir užtikrina darbų sklandumą.

Kombainų pasirinkimo kriterijai

Kombainų pasirinkimas paprastai priklauso nuo dirbamos žemės ploto, jos reljefo, auginamų grūdų paskirties ir ūkininko finansinių galimybių. Renkantis mašiną, svarstomi du esminiai variantai – nuosavo kombaino įsigijimas arba technikos nuoma. Tiek vienas, tiek kitas sprendimas turi savų privalumų ir trūkumų. Paprastai nuosavas kombainas rekomenduojamas didesniems ūkiams, tuo tarpu mažieji ūkiai naudojasi žemės ūkio technikos nuomos paslaugomis, kas leidžia efektyviau planuoti finansus (primename, kad šiuo atveju būtina pagalvoti ir apie technikos sandėliavimo ar remonto išlaidas). Atlikti tyrimai rodo, kad kombainų nuoma apsimoka tuomet, kai apsėtas žemės plotas nesiekia 50 h. Didesniam plotui perkami kombainai vertinami pagal konkretų sezoninį išdirbį. Praktika rodo, kad Lietuvoje didžiausio dėmesio sulaukia vidutinio galingumo technika, užtikrinanti efektyvų ir ekonomišką darbą.

Stambioji žemės ūkio technika leidžia rinktis iš gana didelės pasiūlos. Siekiant priimti racionaliausią sprendimą, visų pirma reikia įsitikinti, ar pasirinktas modelis yra tinkamas auginamai kultūrai ir dirbamo ploto apimčiai. Taip pat reiktų įvertinti ir technines konkretaus kombaino charakteristikas, t. y. laidumą, valdymo niuansus ar darbo patogumą. Būtina atsižvelgti ir į išorinius faktorius – pasirinkto kombaino kainą, atsarginių dalių pasiūlą, remonto išlaidas ir t. t.

Kombaino valdymas ir automatinės sistemos

Primename, kad moderniųjų kombainų valdymas reikalauja žinių ir pasirengimo. Be to, darbo režimas gali skirtis dėl konkrečių augalų būklės, žemės reljefo ar oro sąlygų. Optimaliausią darbo režimą užtikrins tik kvalifikuotas specialistas. Tiesa, siekiant palengvinti darbo procesus, vis dažniau naudojamos šiuolaikinės automatinės technikos valdymo sistemos. Dar vienas privalumas – modernesnės ir patogesnės darbo kabinos. Daugelis šiuolaikinių modelių mažina kratymą ir vibraciją, o kabinos yra hermetizuotos ir kondicionuojamos.

 

No Comments

Post a Comment