Articles Tagged with verslininkai

verslo planas

Verslo planas – nepamainomas žengiant į rinką

verslo planasVerslo planas nėra mažas popierėlis. Jame daug dalių. Apie tai, iš ko susideda visas „didelis popierius“, skaitykite toliau.

Bet pirmiausia – nuo ko pradedamas verslas? Tikriausiai nėra vieno tikslaus atsakymo. Kai kuriais atvejais idėja ateina spontaniškai, kai kada idėjos būna subrandintos. Kuris variantas geresnis? Vėlgi būtų sunku atsakyti vienareikšmiškai. Tačiau tikėtina, kad subrandinta idėja bus stabilesnė ir verslo pradžia bus sėkmingesnė. Bet teisybės dėlei reikia pasakyti, kad tai tik prielaidos, viskas priklauso nuo daugybės veiksnių.

Vadinasi, situacija sunkiai nuspėjama? Štai čia ir atsiskleidžia, koks svarbus yra verslo planas. Jis leidžia maksimaliai tiksliai vertinti situaciją. Toks dokumentas vertinamas kaip patogiausias būdas. Svarbu, kad jis sistemiškas – nereikia bandyti visko aprėpti iškart. Atskiros dalys – patogus dokumento suskaidymas.

Norite argumentuoti savo sumanymą? Norite išsiaiškinti, ar prognozės realios? Apskaičiuoti lėšų poreikį? Apskritai įvertinti, kokios yra norimo verslo perspektyvos? O gal įvertinti investicijų riziką? Tai ir dar daugiau klausimų išsprendžiama sudarant verslo planą.

Verslo planas pasižymi sistemiškumu. Iš pradžių apibrėžiama „kas esame?“, tada mąstoma apie kryptį – 1) kur einama, 2) kuo norima tapti. Nors iš pažiūros atrodo, kad tai elementaru, kad neverta eikvoti laiko, labai klystama. Pabandžius atsakyti į minėtus klausimus suprantama, kad jie naudingi, suteikiantys aiškumo ir padedantys įsijausti.

Rekomenduojama, kad plane būtų aptariama rinkos analizė, SSGG analizė, strategija, taktika (apimanti viziją, tikslą ir uždavinius), finansiniai aspektai, rinkodara. Siekiant dar daugiau aiškumo rašoma ir santrauka.

Galbūt keista, tačiau neretai kaip tik santrauka atrodo kaip sudėtinga misija. Ką nurodyti? Turi būti išdėstytos priežastys. Kodėl rengiamas verslo planas? Be šios informacijos reikėtų pateikti glaustą įmonės charakteristiką. Kokia įmonės veikla, koks dydis, koks kapitalas ir koks darbuotojų skaičius? Tai dar ne viskas. Svarbu apibūdinti, kokias prekes planuojama gaminti, kokią naudą gautų vartotojai, koks pelnas prognozuojamas. Visa tai galėtų būti įvardijama kaip prielaidų menas.

Kaip pristatyti įmonę? Nieko pernelyg sudėtingo, bet ir ne „tep lept“. Pateikiama bendra informacija (nurodomi kontaktai, įmonės steigėjai, vadovas). Kokie įmonės istorijos faktai yra svarbiausi (ne tik steigimo tikslai, bet ir aplinkybės, rezultatų pokyčiai). Žinoma, svarba teikiama dabartinės situacijos pristatymui (kiek ir ko numatoma gaminti ar kokias paslaugas planuojama teikti).

Susikoncentruojama ne tik į įmonę, bet ir į rinką. Kaip ją apibūdintumėte? Koks klientų skaičius tikėtinas? Kokia paklausa dabartyje ir koks augimas tikėtinas ateityje? Gilinamasi ir į tai, kiek rinkos užėmę konkurentai. Ar jūsų prekės (paslaugos) kuo nors ypatingos? Kokiomis išskirtinėmis ypatybėmis jos pasižymi?

Tai tikrai ne viskas. Pavyzdžiui, SSGG analizė – priemonė išanalizuoti idėjos silpnąsias ir stipriąsias puses. Kokios sąlygos įmonei naudingos ir nenaudingos? SSGG analizė padeda ne tik susikoncentruoti į savo veiklą, bet ir apžvelgti rinką.

Strategija, tikslų apibrėžimas ir kitos dar nepaminėtos plano dalys – geri orientyrai norint vystyti verslą. Verslo planas yra nepamainomas. Tai tinkami žodžiai norint apibūdinti dokumento reikšmę. Prireikia nemažai laiko ir pastangų jį rengiant, tačiau sudarymas ne tik naudingas, bet ir rekomenduojamas.

 

 

 

įmonės pardavimas

Kaip greitai parduoti įmonę?

įmonės pardavimasJeigu galvojate, kad nuosava įmonė Jums jau nebėra reikalinga ir reikėtų ją parduoti – palengvinkite sau darbus ir parduokite kartu su profesionalų pagalba. Parduodamą įmonę perduoti pirkėjui yra kur kas sudėtingesnis darbas nei galėjote pagalvoti. Juk reikia įvertinti labai daug detalių, apgalvoti labai daug smulkmenų ir nepamiršti sutvarkyti labai daug dokumentų. Visas procesas bus nepalyginamai paprastesnis, jeigu bendrausite kartu su specialistais, kurie yra pasiruošę padėti Jums parduoti turimą įmonę.

Parduodamą įmonę reikia išregistruoti, reikia surasti klientą, reikia perrašyti visus dokumentus kito asmens vardu. Akivaizdu, kad tai sudėtingas darbas, tad niekada iki šiol jo nedarius gali kilti labai daug klausimų.

Jeigu norite, kad įmonės pardavimas būtų sėkmingas – rekomenduojame įvertinti žemiau mūsų išskirtus kriterijus.

  • Dar kartą pagalvokite, ar tikrai esate pasiruošęs parduoti įmonę. Kai kurie žmonės apie tai pradeda galvoti labai impulsyviai ir keičia nuomoję tada, kai jau nebegalima to daryti. Susidėkite pliusus ir minusus. Apgalvokite, ką veiksite, kai verslas jau nebebus Jūsų rankose.
  • Dokumentacijos tvarkymas yra gana sudėtingas darbas, tad jeigu norite, kad įmonės pardavimas nebūtų labai komplikuotas – rekomenduojame pasitarti su specialistais, kurie gali padėti sutvarkyti visus dokumentus. Šiuo metu steigiant arba parduodant įmonę tokie specialistai ir jų paslaugos yra paprasčiausiai būtinos. Kuo dokumentacija tvarkingesnė – tuo mažiau skausmo turėsite.
  • Taip pat reikia pasižiūrėti, kad įmonės buhalterija taip pat būtų tinkamai sutvarkyta. Jeigu įmonės buhalterija yra apleista – tokiu atveju ją susitvarkyti reikia dar tuomet, kol nepardavėte įmonės. Tai yra būtina ir atsikratyti šio darbo niekaip nepavyks. Paprasčiausiai Juridinių asmenų centras neleis parduoti įmonės.
  • Potencialių pirkėjų paieškas yra ilgas ir sudėtingas darbas, tai jeigu neskubate parduoti – paprasčiausiai patalpinkite skelbimą ir laukite, kol patys norintieji įsigyti su Jumis susisieks.

Jeigu pardavėte savo įmonę ir šiuo metu sąskaitoje turite patrauklią pinigų sumą – būtinai įvertinkite ir tai, kad pinigus reikėtų investuoti kur kitus. Apgalvokite ką darysite, kai įmonė bus parduota. Koks Jūsų planas?

 

 

 

 

 

verslo steigimas

Verslo steigimas: trys patarimai padėsiantys Jūsų verslui išvysti pasaulį

verslo steigimas Ar esate kada pagalvoję apie savo nuosavą verslą? Jei turite bent menką verslininko gyslelę, šiek tiek ambicijų ir kūrybiškumo – tuomet tikrai esate pagalvoję apie savo verslą. Verslo steigimas gali būti tikras malonumas jei turėsite žinių, užsidegimo ir didelį norą. Štai Jums trys paprasti patarimai, kurie padės Jūsų naujam, nuosavam verslui išvysti pasaulį.

  1. Savarankiškai pasidarykite savianalizę – asmeninių savybių inventorizaciją. Ne kiekvienas jaunasis būsimasis verslininkas – entuziastas turi viską ko reikia verslo pradžiai. Ir tai nereiškia, kad Jūsų verslo idėja nėra puiki. Tai tiesiog reiškia, kad Jūs galite neturėti tam tikrų asmenybės bruožų reikalingų pradedant savo nuosavą verslą, nes verslo steigimas reikalauja ne tik geros idėjos ir užsidegimo, bet ir tam tikrų žinių. Prieš investuodami savo laiką ar kitus resursus, įvertinkite save ir pagalvokite ar turite verslininkams būdingų bruožų. Ar esate motyvuotas, gebantis prisitaikyti ir pasitikintis savimi? Ar esate lankstus?
  2. Išplėtokite savo idėją. Tik nepradėkite verslo tik dėl to, kad kažkas dabar madinga ir labai „ant bangos“, o Jūs manote, kad komercializavę tai uždirbsite pinigų. Plėtokite savo verslo koncepciją ieškodami sąsajų tarp savo aistros, pomėgio ir tarp to su kuo turite patirties. Iš to iš rutuliokite produktą ar paslaugą, kuris, tikite, jog galėtų pagerinti žmonių gyvenimus. Prisiminkite ar kada galvojote, kad kažko šiais laikais pasigendate arba kažko trūksta, galbūt kažką reiktų patobulinti. Gaudykite savo mintis, kurios kažką kritikuoja arba generuoja. Tos mintys gali virsti puikia verslo idėja.
  3. Išmėginkite galimybes ir tikimybes. Kai Jūsų verslo idėja jau nusistovės, mėginkite išsiaiškinti, kaip tą idėją galėtumėte realizuoti. Ar jūsų sugalvotas produktas ar paslauga yra kažkas tokio ko žmonės norėtų ar jiems to reikėtų? Ar galite iš to uždirbti? Ar gaminys veiktų realybėje?

Štai Jums ir pirmieji trys patarimai, kurie padės žengti pirmuosius žingsnius, kad verslo steigimas būtų sėkmingas. Sakoma, kad gera pradžia tai jau pusė darbo. Todėl nepatingėkite ir startuokite taip gerai pasiruošę kaip tik galite tuo metu. Reikia profesionalų patarimo? Kreipkitės į įmonių steigimo specialistus UAB „Finansų biuras”

 

parduodamos įmonės

Parduodamos įmonės – lengvas kelias pradėti verslą

parduodamos įmonėsNaujo verslo steigimas reikalauja daugybės svarbių žingsnių, nemenkų biurokratinių ir teisinių procesų. Sėkmingo verslo pranašas visų pirma yra gera idėja, o unikalią koncepciją sugalvoti nėra paprasta. Parduodamos įmonės dažnais atvejais daugeliui įsigyjančių tampa puikia proga vystyti pelningą veiklą, ypač tada, kada parduodama įmonė pasižymi unikalia, pelninga veikla, gera idėja, kurios savininkui nepavyko išplėtoti.

Bendrovė UAB “AG apskaita” teikia profesionalias konsultacijas įmonių steigimo, pardavimo bei įsigijimo klausimais. Konsultacijos teikiamos tiek gyvai, tiek elektroniniu paštu bei telefonu. Kokie pagrindiniai įmonės pirkimo žingsniai? Visų pirma sutartu laiku atvykti ir pasirašyti įmonės pirkimo-pardavimo dokumentus. Kitas žingsnis – pasirašytų dokumentų pristatymas notarui bei Registrų centrui. Tai žymiai trumpesnis procesas nei įmonės steigimas, kadangi parduodama įmonė jau turi įstatinį kapitalą. Gavus dokumentus ir įsigijus antspaudą jau galima pradėti veiklą. Internetinėje UAB “AG apskaita” svetainėje http://imoniu-steigimas.eu  galite matyti netrumpą parduodamų įmonių sąrašą. Galbūt tai jūsų naujo verslo pradžia? Čia taip pat pateikiamas išsamus bendrovės teikiamų paslaugų kainynas. Čia nesunkiai rasite informaciją, kiek kainuoja registracijos adreso suteikimas, registravimas PVM mokėtojų registre, įstatinio kapitalo konvertavimas į eurus, įstatinio kapitalo mažinimas ir kitos paslaugos. Parduodamos įmonės gali būti kelias į sėkmingą jūsų verslą, todėl svarbu darbu teisinę dokumentaciją ir visus darbus palikti profesionalams.

Kokie yra jau egzistuojančios įmonės įsigijimo pliusai? Visų pirma, tai puiki proga sutaupyti brangų laiką, kurio, ne paslaptis, reikia labai daug, ruošiant įmonės steigimo dokumentaciją. Taip pat išvengsite daugybės papildomų mokesčių bei laiko gaišaties pas notarus ar Registrų centre. Egzistuojanti įmonė jau turės antspaudą bei registracijos adresą, taigi šiais svarbiais žingsniais taip pat nereikės rūpintis. Dokumentai tokio įmonės pirkimo atveju paruošiami labai greitai, o naują veiklą galima pradėti vykdyti nedelsiant. Rinkoje galima aptikti nemažai pavyzdžių, kai nesėkmingai veikęs verslas suklesti naujų savininkų rankose. Kartais tereikia šviežių idėjų, naujų valdymo formų, kitokio požiūrio į verslumą ir tai, kas sena, tampa nauja. Siūlome pasinagrinėti UAB “AG apskaita” internetinės svetainės skiltį parduodamos įmonės – galbūt čia atrasite naujas savo galimybes.

UAB steigimas

UAB steigimas – populiarus ir paprastas procesas

UAB steigimasJeigu turite gerą verslo idėją bei svajojate įkurti nuosavą verslą ir dirbti sau, tokiu atveju reikėtų pradėti nuo įmonės įkūrimo ir tinkamai sutvarkyti visus formalumus, kad vėliau nekiltų kokių nors nereikalingų problemų. Lietuvoje veikia skirtingų teisinių formų įmonės, tai uždarosios akcinės bendrovės arba trumpiau UAB, akcinės bendrovės arba AB, individualios įmonės, viešosios įstaigos, mažosios bendrijos ir kt. Tačiau pastaruoju metu, steigiant įmones, dažniausiai pasirenkama UAB – tai populiariausia įmonių forma Lietuvoje.

Kodėl taip yra? Pirmiausia, UAB – tai ribotos atsakomybės įmonė, tai reiškia, kad už įmonės prievoles atsakoma tik įmonės turtu, o asmeninis steigėjų turtas yra apsaugotas. Antras privalumas – tai, kad UAB gali leisti naujas akcijas ir jomis prekiauti. Taip yra pritraukiamos papildomos lėšos ir padidinamas įmonės turtas. Trečias naudingas dalykas, kad UAB akcininkai savo akcijas gali parduoti, padovanoti ar kitu būdu perleisti kitiems asmenims, pavyzdžiui, perduoti turimas akcijas savo paveldėtojams kaip palikimą. Be to, uždarajai akcinei bendrovei yra nustatytos tam tikros mokesčių lengvatos. Pavyzdžiui, kai bendrovėje įdarbinta 10 arba mažiau asmenų ir per mokestinį laikotarpį jos pajamos siekia 300 000 eurų arba mažiau, įmonė turi mokėti 5 % pelno mokestį, o ne standartinį – 15 %.

UAB steigimas tikrai nėra sunkiai įveikiamas procesas. Tai atlikti galite tiesiog internetu, tai yra neišeidami iš namų – paprasčiausiai sėdėdami prie savo kompiuterio. Tik pirmiausia turėtumėte pasirūpinti mobiliuoju elektroniniu parašu. O tada, norėdami įsteigti UAB, turite prisijungti prie Registrų centro svetainės ir čia sekdami atitinkamas nuorodas, rezervuoti savo įmonės pavadinimą. Tada užpildykite prašymą dėl įmonės įregistravimo. Pateikiamame prašyme turite nurodyti UAB steigėją ir pavadinimą, įmonės buveinės adresą, kokia veikla numatote užsiimti, taip pat kitus reikiamus duomenis. Toliau pildomas prašymas atidaryti kaupiamąją sąskaitą. Vėliau bankas jums atsiųs atitinkamą sutartį, kurią turėsite pasirašyti. Tai atlikus, į kaupiamąją sąskaitą reikės pervesti UAB įstatinio kapitalo sumą. Įmonės registravimas baigiamas Registrų centro svetainėje sumokėjus už suteiktas paslaugas. Visa tai atlikus, Registrų centras patikrins įmonės dokumentus bei pateiktus duomenis. Kai jie bus patvirtinti – jūsų įmonė bus įsteigta.

 

vadovo atsakomybė

Patarimai jauniesiems vadovams: už ką jie turi būti atsakingi?

vadovo atsakomybėNors jaunas žmogus, siekiantis būti vadovu paprastai pasižymi veržlumu ir dideliu kūrybiškumu, tokie esminiai dalykai kaip laiko planavimas, atlyginimų išmokėjimas savo darbuotojams laiku ir kitokie verslo niuansai negali jokiu būdu būti užmiršti. Visi šie ir dar daugelis kitų aspektų yra vadovo atsakomybė, neatsiejama nuo sėkmingo verslo. Žinoma, verslo skirtingos sritys reikalauja nevienodų atsakomybių, tačiau net ir menkiausio svarbumo darbas būtinai turi būti atsimenamas. Ką reikėtų žinoti jaunam verslininkui, kurio ryžto užtenka tapti vadovu? Pateiksime keletą patarimų.

Kadangi bet kurio verslininko pagrindinis noras yra teigiama veiklos grąža, investicijos bei gera visuomenės reputacija apie įmonę yra siekiamos vykdant įvairius aplinkos tyrimus. Tokios analizės ir tyrimai gali surasti organizacijos stipriąsias, silpnąsias puses bei grėsmes ar galimybes, tykančias aplinkoje. Vadovo atsakomybė – atlikti pačiam arba kam nors kitam pavesti tokių tyrimų darbą. Mažose bendrovėse, kur darbuotojų nėra daug, paprastai vadovas pats ieško ir analizuoja aplinką, o didesnėse įmonėse yra įsteigti atskiri padaliniai, kurie ir prisiima atsakomybę už tyrimus.

Bet kokios organizacijos vadovas turi atsiminti, kad viena svarbiausių (nors ir savaime suprantama) atsakomybių yra patogios darbo vietos, reikalingos įrangos užtikrinimas savo darbuotojams. Įdarbindamas pavaldinį jis privalo supažindinti žmogų su darbo tvarka, darbo vietos ypatumais, išmokyti arba paskirti, kad kažkas kitas pamokytų, kaip elgtis su technika ar kompiuterinėmis programomis. Visi sutarties punktai, įtraukiant ir atlyginimo už darbą klausimą, turi būti inicijuojami, keliami ir derinami vadovo kartu su samdomais darbuotojais.

Dar viena vadovo atsakomybė – ryšių su akcininkais palaikymas, diskutavimas, turtinės ar neturtinės nuosavybės išlaikymas optimaliausiais būdais. Vadovavimo, strategijos, tikslų, plano rengimas, organizacijos vizijos, misijos suformavimas ir panašūs dalykai privalo būti padaryti vadovo arba jo paskirti kažkieno kito atlikimui.

Kiekviena vadovo atsakomybė yra nustatyta akcinių bendrovių istatymuose, Civiliniame kodekse, kituose įstatymuose ir teisės aktuose.

 

 

 

 

 

verslo pirkimas Lietuvoje

Ar jaunatviškas maksimalizmas gali teigiamai atsispindėti versle?

verslo pirkimas LietuvojeJaunas žmogus siejamas su veržlumu ir drąsa, o ryškūs pavyzdžiai tai tik įrodo. Dabar vis dažniau žiniasklaidoje rašoma, rodoma ir kitais būdais afišuojama informacija apie jaunimo iniciatyvą, įvairių projektų organizavimą bei koordinavimą, arba, kokio nors šiuolaikiško verslo įkūrimą. Skeptiškai dėl to nusiteikę asmenys prieštarauja, kad nepatyrimas ir toks jauno verslininko maksimalizmas negali išeiti į gerą ekonomikai: vos įkurti verslai bankrutuoja, kelia konkurencinę grėsmę kitoms rinkoms dalyvėms, nuvilioja tiekėjų dėmesį ir pan. Tačiau, ar tikrai toks scenarijus galioja jaunam žmogui, kuris sumąstė steigti savo įmonę, pirkti jau egzistuojančią ar kitaip įkurti naują verslo vienetą? Kuo ypatingas yra verslo pirkimas Lietuvoje?

Kaip pastebima šalies įstatymuose, nesvarbu, ar tai jaunas ar senas asmuo, verslą įsigyti galima keliais būdais. Vienas iš variantų – verslo pirkimas. Lietuvoje jis gana populiarus.

Lietuvos teisiniame reglamente numatyta, kad verslo pirkimas gali būti kelių būdų, tačiau įprastasis būdas, kai verslo pirkimas Lietuvoje yra vykdomas perleidžiant kontrolinį akcijų paketą negalioja ūkinėms bendrijos, individualaus ūkininko ūkio perdavimui bei individualios veiklos ar įmonės atvejais. Tokiose situacijose numatyta tvarka yra kiek kitokia ir tai profesionaliai paaiškina patyrę teisininkai.

Jaunas žmogus, pasiryžęs Lietuvoje pirkti verslą, paprastai turi tiek maksimalizmo ir idėjų, kad ilgus metus rinkoje esančios įmonės galėtų tik pavydėti. Ir labai dažnai būtent šis bruožas suteikia pranašumą, kuris ilgainiui atneša ir pelną. Nors verslo pirkimas Lietuvoje ir nėra viena lengviausių procedūrų, su patirtį sukaupusių specialistų pagalba net ir jaunas verslininkas gali padaryti įspūdingą karjerą ar sukurti visiems gerai atpažįstamą prekės ženklą.

 

 

 

 

 

 

Company registration in Lithuania

Įmonės registravimas Lietuvoje

Company registration in LithuaniaĮregistruoti įmonę Lietuvoje nėra sudėtinga Lietuvoje gyvenantiems asmenims. Kokia situacija su užsienyje gyvenančiais žmonėmis? Kaip vyksta įmonės registravimas Lietuvoje (angl. Company registration in Lithuania)?

Įmonės steigimas Lietuvoje vienodas tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsieniečiams, todėl svarbu žinoti keletą momentų.

  • Įmonės steigimui reikalingas steigėjas arba steigėjo atstovas. Jei užsienyje gyvenantis fizinis arba juridinis asmuo negali atvykti, atstovas paskiriamas Lietuvoje, kuris ir tvarko visus reikalingus dokumentus.
  • Yra dar greitesnis būdas pradėti verslą Lietuvoje – įsigyti jau įsteigtą, bet veiklos nevykdžiusią įmonę.
  • Visi dokumentai, gaunami iš užsienio šalių piliečių turi būti išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti notaro biure.
  • Įmonės registravimas Lietuvoje neįmanomas be notaro. Taip yra todėl, kad ne visų šalių piliečiai turi elektroninį parašą, kuris galiotų ir Lietuvoje. Dėl to kiek didėja steigimo kaina.
  • Populiariausios įmonių formos – UAB ir MB (Mažoji bendrija). UAB reikalingas įstatinis kapitalas 2500 eurų. Daugelyje Europos šalių šis mokestis yra kur kas mažesnis. MB steigimui įstatinis kapitalas nereikalingas.

Užsienio šalių piliečiai turi pateikti steigėjams savo asmeninių dokumentų kopijas ir kitus dokumentus, kuriuos patvirtina notaras. Tai galima padaryti ir siunčiant juos paštu. Tokiu atveju pats steigimo procesas gali užtrukti kiek ilgiau, nei 5 darbo dienas, per kurias paprastai Lietuvoje įkuriama verslo įmonė.

Galimo problemos:

  1. Sąskaita banke. Bankas gali ne iš karto atidaryti sąskaitą užsienio piliečiams ar įmonę, tad reikia tai daryti itin diplomatiškai ir išmanant Lietuvos įstatymus.
  2. Registracijos adresas. Akivaizdu, kad retas iš kitos šalies atvykęs žmogus turi savo NT Lietuvoje. Dėl to naudojamasi Registracijos adreso paslauga, kai patys teisininkai steigėjai suteikia registracijos adresą savose patalpose. Taip greičiau ir patikimiau.
  3. Kalbos ir įstatymų nežinojimas. Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių. Ji labai sudėtinga, tad išmokti ją yra sunku. Čia padeda vietiniai atstovai, kurie įmonės reikalus tvarko lietuviškai. Galiojančią įmonių registravimo paslaugą (angl. Company registration in Lithuania)
  4. Profesionalių konsultacijų stoka. Nors pats steigimo procesas ir nėra labai sudėtingas, užsieniečiai, norintys įsteigti įmones Lietuvoje, labai daug laiko gaišta informacijos paieškai. Konsultacijos anglų ir rusų kalbomis – labai padeda.

Jei į jus kreipėsi užsienietis su prašymu padėti registruoti įmonę Lietuvoje, geriau patys to nedarykite – palikite šiuos darbus profesionalams.

 

UAB steigimas

UAB steigimas studentams – be 2500 eurų

UAB steigimasUAB steigimasAr studentas gali įkurti savo verslą ir jį sėkmingai vystyti? Visiškai laisvai ir be jokių problemų. Aišku, jei tik spėja tarp mokslų. Paprastai tą pasiekti padeda ištikimi darbuotojai ir tinkamas jų valdymas, kai įmonės vadovas reikalingas tik strateginiams sprendimams ir pavedimams daryti.

UAB steigimas įmanomas visiems studentams, net ir tiems, kurie neturi 2500 eurų įstatiniam kapitalui. Pasižiūrėkime, kaip  visa tai vyksta.

Pasižiūrėkite į šiuolaikinius studentus, o ypač į jų išmaniuosius telefonus. Štai nuo jų ir reiktų pradėti steigti įmonę, net jei kišenėse švilpauja vėjai. Jei planuojate pirkti išmanųjį telefoną, kainuojantį 300-400 eurų, pasvarstykite, ar tikrai verta? Gal geriau įsteigti įmonę? O jei telefoną jau turite, visada galite jį parduoti ir įsigyti paprastesnį už 50 eurų. Naują, tik be galingos kameros, didelio ekrano ir daugybės žaidimų. Kai pradėsite verslą, jiems ir taip laiko nebeliks… Taigi, parduodate savo telefoną už 250 eurų. 50 eurų skiriate naujam telefonui, kuriame nebūtų jokių problemų įdiegti elektroninį parašą. 200 eurų sumokate įmonių steigėjams. UAB steigimas daugiau nekainuoja, jei viskas gerai.

Pamiršome 2500?!. Ne, nepamiršome. Tai milžiniški pinigai, kurie tikrai nesimėto studento kišenėje. Yra būdas, kaip išsiversti ir be jų. Tiksliau, du. Vienas jų – steigti mažąją bendriją, arba steigti normaliai UAB (nereikės sukti galvos dėl ateities, plėtros ir reputacijos). 2500 eurų pasiskolinti iš tų pačių įmonių steigėjų. Aišku, jie norės, kad vėliau su jais pasirašytumėte bent jau metinę buhalterinių paslaugų sutartį, bet čia nedidelė kaina palyginus su tais 2500. Buhalterių paslaugų vis tiek jums prireiks. Kai tik įmonė įsteigiama, banko sąskaita pakeičiama į atsiskaitomąją, tada galite pinigus „nuimti į kasą“ ir grąžinti paskolinusiems. Aišku tada būsite atsakingi už savo kasos apskaitą, į kurią su laiku turėsite įnešti tuos 2500 eurus, arba juos išleisti įmonės turtui įsigyti.

Dar yra galimybė UAB steigti nemokamai. Nemokamai – sūris pelėkautuose? Tik ne šiuo atveju. Niekas nesteigia įmonių už dyką. Tiesiog steigimo kaštus padengia valstybė per Ūkio ministerijos ir ES specialias paramos programas ir fondus. Jie pamoka įmonės steigėjams už paslaugas, taip pat ir už 3 pirmuosius mėnesius atlygina buhalterines paslaugas. Maža to, organizuoja įvairius kursus, kuriuose mokoma valdyti įmonę, tvarkyti visą popierizmą, j vystyti. Labai naudingi kursai.

Kaip matote, UAB steigimas nėra toks jau ir baisus dalykas. Reikia tik idėjos ir šiek tiek pasistengti. Kai įmonė įkurta, liks tik formalumas – valdyti ir plėsti savo verslą, rūpintis darbuotojų paieška ir pardavimais.