UAB steigimas

UAB steigimas – populiarus ir paprastas procesas

UAB steigimasJeigu turite gerą verslo idėją bei svajojate įkurti nuosavą verslą ir dirbti sau, tokiu atveju reikėtų pradėti nuo įmonės įkūrimo ir tinkamai sutvarkyti visus formalumus, kad vėliau nekiltų kokių nors nereikalingų problemų. Lietuvoje veikia skirtingų teisinių formų įmonės, tai uždarosios akcinės bendrovės arba trumpiau UAB, akcinės bendrovės arba AB, individualios įmonės, viešosios įstaigos, mažosios bendrijos ir kt. Tačiau pastaruoju metu, steigiant įmones, dažniausiai pasirenkama UAB – tai populiariausia įmonių forma Lietuvoje.

Kodėl taip yra? Pirmiausia, UAB – tai ribotos atsakomybės įmonė, tai reiškia, kad už įmonės prievoles atsakoma tik įmonės turtu, o asmeninis steigėjų turtas yra apsaugotas. Antras privalumas – tai, kad UAB gali leisti naujas akcijas ir jomis prekiauti. Taip yra pritraukiamos papildomos lėšos ir padidinamas įmonės turtas. Trečias naudingas dalykas, kad UAB akcininkai savo akcijas gali parduoti, padovanoti ar kitu būdu perleisti kitiems asmenims, pavyzdžiui, perduoti turimas akcijas savo paveldėtojams kaip palikimą. Be to, uždarajai akcinei bendrovei yra nustatytos tam tikros mokesčių lengvatos. Pavyzdžiui, kai bendrovėje įdarbinta 10 arba mažiau asmenų ir per mokestinį laikotarpį jos pajamos siekia 300 000 eurų arba mažiau, įmonė turi mokėti 5 % pelno mokestį, o ne standartinį – 15 %.

UAB steigimas tikrai nėra sunkiai įveikiamas procesas. Tai atlikti galite tiesiog internetu, tai yra neišeidami iš namų – paprasčiausiai sėdėdami prie savo kompiuterio. Tik pirmiausia turėtumėte pasirūpinti mobiliuoju elektroniniu parašu. O tada, norėdami įsteigti UAB, turite prisijungti prie Registrų centro svetainės ir čia sekdami atitinkamas nuorodas, rezervuoti savo įmonės pavadinimą. Tada užpildykite prašymą dėl įmonės įregistravimo. Pateikiamame prašyme turite nurodyti UAB steigėją ir pavadinimą, įmonės buveinės adresą, kokia veikla numatote užsiimti, taip pat kitus reikiamus duomenis. Toliau pildomas prašymas atidaryti kaupiamąją sąskaitą. Vėliau bankas jums atsiųs atitinkamą sutartį, kurią turėsite pasirašyti. Tai atlikus, į kaupiamąją sąskaitą reikės pervesti UAB įstatinio kapitalo sumą. Įmonės registravimas baigiamas Registrų centro svetainėje sumokėjus už suteiktas paslaugas. Visa tai atlikus, Registrų centras patikrins įmonės dokumentus bei pateiktus duomenis. Kai jie bus patvirtinti – jūsų įmonė bus įsteigta.

 

No Comments

Post a Comment