Alpakų vilna ir jos savybės

alpakų vilna 

Alpakos žavi ne tik savo miela išvaizda, švelniu it šilkas kailiuku ar tuo, kad iš Pietų Amerikos kilę gyvūnai puikiai prisitaiko prie įvairių klimato sąlygų ir šiandien gyvena Lietuvoje. Pagrindinis alpakų išskirtinumas yra vilna, kuri itin vertinama dėl savo kokybės. Ne kartą yra tekę girdėti istorijų, kad alpakų vilnos gaminiai tarnauja iki 20 metų ar net ilgiau. Tad jei vertinate tvarią madą ir kokybę, jums vertėtų pasidomėti alpakų vilna ir visomis gerosiomis jos savybėmis.

Alpakos jauniklių vilna labai švelni, todėl jos gaminiai „negraužia“ taip, kaip kai kurių kitų žinduolių vilna. Alpakos pluoštas taip pat sugeria drėgmę, todėl yra itin švelnus ir lengvas, audinys praktiškai nesivelia.

Šių gyvūnų vilna yra net 5 kartus šiltesnė už avies vilną ir turi daugiau nei 22 skirtingas spalvas bei atspalvius, kurie leidžia gaminiams pritaikyti vis skirtingą norimą atspalvį. Auginantiems alpakas dėl vilnos patogu tai, kad ją galima apdirbti neplautą ir iš karto karšti, verpti siūlą, megzti.

Geriausia alpakų vilna laikoma vilna nuo nugaros ir šonų srities, po jos eina kaklo zonos ir šlaunų viršutinės dalies vilna. Trečios rūšies vilna yra laikoma kojų, galvos ir papilvės. Įdomu tai, kad kiekvieno gyvūno vilnos kokybė skirtingose zonose gali skirtis, taip pat skiriasi jos ilgis, banguotumas.

Alpakų vilna naudinga tuo, kad ji neturi lanolino, todėl neskleidžia avies vilnai būdingo, ne visada malonaus kvapo. Dėl šios priežasties alpakų vilna taip pat nerenka dulkių ir nešvarumų, joje nesiveisia nesiveisia kandys ar dulkių erkutės, todėl vilna yra ekologiška ir tinka net ir alergiškiems žmonėms.

Alpakų vilna puikiai sulaiko šilumą ir nors jos siūlai yra plonesni bei lengvesni, kaip ir bet kokie drabužiai ir gaminiai – dėl to jie visiškai nepraranda šios teigiamos savybės ir savo funkcionalumo. Iš alpakų vilnos dažniausiai gaminami šalikai, mezgami megztiniai, iš jos galima pagaminti itin švelnius ir malonius odai pledus, vaikiškus rūbus, paltus.

No Comments

Post a Comment