Veterinarija nėra atsiejama nuo įvairių biocidų. Biocidai yra naudojami siekiant užtikrinti švarią darbo ir gyvenimo aplinka galvijams, paukščiams ir kitiems gyvuliams. Gyvūnų atsparumas, imunitetas ypač priklauso nuo aplinkos, kurioje jie auga.
Biocidų pagalba, nepageidaujamų bakterijų, graužikų, vabzdžių išplitimas ūkinėse patalpose yra lengvai valdomas kiekvienam, namų ar žemės ūkio savininkui.
Veterinarija paprastai išskiria tris biocidų rūšis, kurias rekomenduojama naudoti kasdieniuose darbuose, siekiant užtikrinti visapusišką higieną.
Tokie biocidai kaip įvairūs dezinfekantai yra skirti gyvulininkystės patalpoms, įrenginių paviršiams plauti ir dezinfekuoti. Veterinarija siūlo tokius biocidus naudoti ne tik dideliems ūkiams, bet ir mažesniems, kadangi gyvūnai greitai perneša ligas augintiniams ir žmonėms.
Odos ir rankų dezinfekcija yra ypač svarbi, liečiant ne tik gyvūnus, bet ir pieno linijas, melžimo įrenginius ar mėšlo ir kitas talpas. Tokiems paviršių ir rankų valymams, biocidai gali būti įvairių pavidalų.
Bespalviai, želė primenantys biocidai prisitaikys prie kiekvieno vartotojo. Su skystesniais lengviau dezinfekuosite ūkio paviršius, o želė primenantys, be didesnių kliūčių, pasitarnaus siekiant greitos rankų odos dezinfekcijos.
Veterinarija siekia užtikrinti, jog biocidai naudojami ūkyje yra pritaikyti prie gyvulio ir jam būdingų parazitų. Insekticidai yra biocidai žalingiems vabzdžiams naikinti, kurie dažnai yra įvairios muselės. Šie preparatai yra purškiami ar tepami ant įvairių paviršių, ypač efektyvūs, todėl ir naudoti turėtų būti su didžiuliu atsargumu.
Infekcinės ligos greitai plinta kiekviename ūkyje. Plitimą skatina nešvari aplinka, o dėl jos atsirandantys ir kiti kenkėjai, kaip įvairūs graužikai. Veterinarija pataria naudoti biocidus, priskiriamus rodenticidams.
Šie biocidai yra skirti naikinti būtent graužikams. Nors graužikai gamtoje vaidina svarbų vaidmenį, kartais juos reikia kontroliuoti. Graužikai gali pakenkti pasėliams, pažeisti ūkinius pastatus, pernešti ligas, o visai tai prisideda prie infekcinių ligų plitimo.
Visi ūkio darbuotojai ir lankytojai gali prisidėti prie infekcijų plitimo. Biocidai yra viena iš pagrindinių veikliųjų medžiagų, kuri tiesiogiai veikia kenksmingą organizmą ir užkertą kelią ligų plitimui tiek tarp žmonių, tiek tarp darbuotojų.
Papildoma veterinarija ir gyvūnų gydymas gali būti brangesnis, nei bendras higienos palaikymas. Todėl siekiant visapusiško naudos sveikatai ir aplinkai, biocidai turėtų būti naudojami kasdienėse ūkio praktikose.
No Comments