deinines uzuolaidos

Į ką atsižvelgti, renkantis dienines užuolaidas?

deinines uzuolaidosŠiais laikais parduotuvėse vyraujančia užuolaidų įvairove nenusiviltų nė pats išrankiausias pirkėjas. Dienines uzuolaidos, derinamos su naktinėmis, išlieka klasika, mėgstama skirtingą namų interjerą puoselėjančių žmonių. Šiuolaikinės užuolaidos puikiai tinka tiek romantišku stiliumi, tiek moderniai įrengtuose namuose. Viskas dėl itin gausaus pasirinkimo. Dieninės ir naktines uzuolaidos, siuvamos iš įvairaus tipo medžiagų, yra itin universalus sprendimas. Ką apie pirmąsias kalba specialistai? Kaip tinkamai pasirinkti dienines užuolaidas? Ko nereikėtų užmiršti, jas perkant ne parduotuvėje, o internetu?

Lengvos ir šviesios 

Dienines uzuolaidos, skirtingai nuo naktinių, dažniausiai pasižymi ypatingu lengvumu. Kaip ir nurodo pavadinimas, jos skirtos langus uždengti dieną, tad turi būti pralaidžios šviesai. Renkantis dienines užuolaidas, reikėtų atsižvelgti ir į pačios patalpos šviesumą, t.y. šviesos kiekį, dieną patenkantį į namus, ir į langų dydį. Mažiems langams ne itin tiks tamsesnių, pilkšvų ar rusvų atspalvių užuolaidos. Jas derėtų rinktis tuomet, kai kambariuose dienos metu būna itin šviesu. Antraip rizikuosite sukurti pernelyg niūrią atmosferą. Tiesa, kai kurie žmonės renkasi šią „taisyklę apeiti“, sutrumpindami dienines užuolaidas, t.y. palikdami jas dengti tik pusę ar du trečdalius lango. Ir, vis dėlto, jeigu norite, kad kambaryje dieną būtų šviesu, atsižvelkite į užuolaidų spalvą. Pastaruoju matu „akinamai“ baltos spalvos užuolaidų populiarumas jau smarkiai sumenkęs. Žmonės, vedami praktinių sumetimų ir sekdami šiuolaikines interjero mados tendencijas, renkasi šviesių kreminių atspalvių arba, pavyzdžiui, dramblio kaulo baltumo užuolaidas. Jas kiek paprasčiau prižiūrėti. Tokių užuolaidų, skirtingai nuo visiškai baltų, nereikia taip dažnai skalbti, jos interjere atrodo kiek subtiliau ir šiuolaikiškiau.

Užuolaidų ilgis 

Kai omenyje turimos dieną langus dengiančios uzuolaidos medžiaga – dar ne viskas. Reikėtų tinkamai pasirinkti ir jų ilgį. Tiesa, čia būtina atsižvelgti į namų interjerą, į patalpų išplanavimą. Reikėtų pastebėti, kad trumpų dieninių užuolaidų era baigėsi. Šiuolaikiškuose namuose dieninių užuolaidų nebijoma netgi „užleisti“ ant grindų. Tai ypač tinka kiek bohemiško, romantiško stiliaus namuose. Kiek „griežtesnis“ ilgis – kai nuo grindų iki užuolaidų apačios lieka apie 10-20 centimetrų. Paprastai tokiu atveju dieninių užuolaidų ilgis sutampa su prie jų derinamų naktinių. Tai klasikinis sprendimas, nors specialistai ragina nebijoti paeksperimentuoti: atsižvelgiant į dieninių užuolaidų medžiagą, jas galima palikti ir laisvai gulėti ant grindų. Tik tuomet vertėtų atsargiau derinti naktines užuolaidas, o galbūt jų ir visai atsisakyti. 

Prieš perkant internetu

Jeigu užuolaidas nusprendėte pirkti interneto parduotuvėje, reikėtų atsiminti keletą vertingų specialistų patarimų. Uzuolaidos internetu dažnai gali kainuoti pigiau, tačiau neužmirškite, kad nuotraukose vaizdas ne visuomet atspindi realybę. Jeigu yra galimybė, pasidomėkite užuolaidų audinių pavyzdžiais. Taip paprasčiau įsitikinsite medžiagos kokybe. Neužmirškite ir plačiai aptarto užuolaidų ilgio. Jeigu nesate tikri, kokio ilgio užuolaidų pageidaujate, verčiau internetu užsisakykite kiek daugiau audinio. Užuolaidas sutrumpinti visuomet paprasčiau nei rūpintis jų grąžinimu, jei nuspręstumėte, kad išsirinkote per trumpas. Tiesa, kalbant apie grąžinimą, neužmirškite, kad visuomet turite galimybę netikusią prekę išsiųsti atgal pardavėjui. Dauguma interneto parduotuvių suteikia tokią galimybę. Vis dėlto, kad išvengtumėte nepatogumų, pasirūpinkite tiksliais langų išmatavimais ir, kaip jau minėta, pasidomėkite audinių pavyzdžiais. Taip sutaupysite daug laiko ir paprasčiau išsirinkite. Jeigu abejojate, paprašykite kelių skirtingų užuolaidų pavyzdžių – tai neginčijama jūsų, kaip kliento, teisė. Dienines uzuolaidos yra gana „atsakingas“ pirkinys. Tinkamai parinktos, jos gali nuostabiai papuošti kambarį, jau nekalbant apie praktinę užuolaidų funkciją. Tad negailėkite laiko rinktis – priėmę tinkamą sprendimą, stilingomis, kokybiškomis užuolaidomis džiaugsitės ne vieną sezoną.

No Comments

Post a Comment