Įrengdami virtuvę ypatingą dėmesį skiriame baldams – tinkamai parinkti virtuvės baldai padeda sukurti pageidaujamą atmosferą, suteikia aplinkai daugiau gyvybės ir energijos. Rinkdamiesi baldus vertiname ne tik jų dizainą, bet ir spalvas. Iš tiesų virtuvės spalvos yra viena sunkiausių užduočių, kelianti daug klausimų ne tik naujakuriams, bet ir profesionaliems dizaineriams – norime sukurti ne tik jaukią, bet ir praktišką virtuvės erdvę, t. y. virtuvės baldai turi teikti estetinį pasigėrėjimą, tačiau nereikalauti nuolatinės priežiūros ir dažnų valymo darbų.
Šviesūs baldai
Jei vertintume stiliaus niuansus, į pirmą vietą iškeliami šviesūs virtuvės tonai – tokioje aplinkoje malonu leisti laiką, o tinkamai realizuoti spalvų dermės principai nuramina. Paprastai tokioje virtuvėje naudojamas šiltas apšvietimas, suteikiantis dar daugiau jaukumo. Tiesa, dizaineriai ragina nepersistengti – jei nusprendėte interjerą dekoruoti vien tik balta spalva, gali būti, kad kambarys primins ne ramybės oazę, o operacinę palatą. Geriausias sprendimas – rinktis šiltų tonų atspalvius, pvz., rožinius, pastelinius, šviesiai žalsvus ar gelsvus baldus.
Šviesūs virtuvės baldai ne tik suteikia jaukumo, bet ir vizualiai didina patalpą – tai vienas praktiškiausių sprendimų mažos erdvės virtuvei. Maksimaliam rezultatui pasiekti naudojami šviesą atspindintys paviršiai. Nepaisant visų šviesiųjų baldų privalumų, minėtieji tonai turi ir savų trūkumų, kurių vienas svarbiausių – gana varginanti baldų priežiūra. Nors ant minėtųjų paviršių dulkės matomos rečiau, vis dėlto šviesūs badai yra labai teplūs. Tiesa, naujausi dizainerių sprendimai siūlo drėgmei ir karščiui atsparius paviršius, kuriuos lengva valyti, tačiau minkštieji baldai vis dar kelia priežiūros klausimų.
Tamsūs baldai
Nuo seniausių laikų tamsūs virtuvės baldai siejosi su prabanga ir išskirtine elegancija. Tamsieji tonai – tai klasikos ir modernumo dermė, suteikianti išskirtinio žavesio. Naujausios technologijos leidžia realizuoti novatoriškiausias baldų gamybos idėjas ir sukurti išskirtinį interjerą. Tiesa, daugelis jaunųjų šeimų vengia klasikinių spalvų (šviesiai ir tamsiai rudos ar bordo atspalvių), pirmenybę skirdami ryškioms spalvoms, pvz., ryškiai mėlynai ar raudonai. Tokia virtuvė atrodo kur kas žaismingesnė ir modernesnė. Paprastai minėtieji tonai yra derinami su šaltos spalvos apšvietimu. Jei interjeras atrodo neišbaigtas, švelnumo jam suteikia šilti dekoratyviniai elementai, pvz., raštuotos virtuvinės sofos (ar valgomojo kėdžių) pagalvėlės, jaukaus dizaino servetėlės ar nuskintų gėlių puokštė. Nors tamsūs tonai atrodo itin elegantiškai ir prabangiai, minėtasis sprendimas reikalauja kasdienės priežiūros – tamsūs baldai itin greitai apsineša dulkėmis, todėl reikalauja dažnų valymo darbų. Jei renkatės natūralaus medžio baldus, nepamirškite, kad turėsite skirti laiko reguliariam baldų atnaujinimui.
No Comments