Lengvai paskolas internetu buvo galima gauti prieš kelerius metus ir dar vėliau, tačiau dabar situacija yra kardinaliai pasikeitusi. Viskas trunka šiek tiek ilgiau, o taip pat kreditoriams yra uždėti apribojimai. Tad, galvojantys apie paskolos ėmimą internetu, patartina atidžiai domėtis kaip viskas vyksta kreditų rinkoje. Dabar paskolos mažomis palūkanomis suteikiamos tikrai ne visur. Bankai vis dar yra lyderiai šiuo atžvilgiu, bet ir greitųjų paskolų bendrovės smarkiai juos vejasi. Tiesa, tokias paskolas, kuomet palūkanos yra labai mažos, galima gauti tiek ilgam, tiek ir trumpam laikotarpiui. Žinoma, tai nereiškia, kad jūs tokią paskolą gausite paprastai. Taip nebus, nes privalėsite atitikti tam tikrus kriterijus, kuriuos kelia kreditoriai.
Kredito teikėjams yra pareiga atsakingai vertinti paskolų gavėjų kreditingumą. Jis turi būti vertinamas remiantis tam tikromis taisyklėmis. Jos nurodytos viešuose mokumo vertinimo nuostatuose. Pagal juos kredito teikėjas privali analizuoti kliento ekonominę padėtį ir ne tik. Trumpai tariant, jeigu tikitės, kad viskas bus labai paprasta ir greita, vadinasi klystate. Kreditingumo procedūra kiekvienam klientui gali būt atliekama per skirtingą laiką. Viskas priklausys nuo jo patiektų duomenų tikslumo. Kuo daugiau klaidų įveliama, tuo daugiau laiko sugaištama, nes tuos duomenis klientas paskui turi redaguoti kreditoriaus prašymu.
Klabant apie esamus pasiūlymus, būtina pabrėžti, kad rinkoje yra net ir tokių paskolų, kur netaikomi jokie mokesčiai. Nemokami kreditai be palūkanų siūlomi tiek trumpiems, tiek ir šiek tiek ilgesniems laikotarpiams. Pavyzdžiui, yra bendrovių, kurios leidžia nemokamai skolintis iki 8 mėnesių terminui. Žinoma, nereikėtų manyti, kad nemokamos paskolos gaunamos lengviau, nes taip nėra. Jokia nemokama paskola neatleidžia nuo kreditingumo vertinimo procedūros.
Kreditingumo vertinimo metu kreditorius turi peržiūrėti ne tik kredito istoriją, bet ir asmens turimus įsipareigojimus bei gaunamas pajamas. Taip pat labai svarbu vertinti tų pajamų tvarumą. Jeigu asmuo kažkuriuo laikotarpiu ketina netekti pajamų šaltinio, kreditorius turi apie tai žinoti. Taip ir yra įvertinama galima rizika. Jeigu kreditorius matys, kad esate ne itin palankioje situacijoje, tuomet jis paskolos nesuteiks ir tiek.
No Comments