Šiais laikais, kuomet viešumoje savo nuomonę gali reikšti bet kas, pastebimas susipriešinimas tarp vyrų ir moterų. Paprastai kalbant, moterys dažnai randa argumentų kodėl joms vyrai yra nereikalingi, o vyrai elgiasi lygiai taip – randa argumentų kodėl jiems gyventi be moterų yra geriau. Didžiausią įtaką tokiems teiginiams ko gero daro tam tikros ideologijos ir judėjimai. Antros bangos feministės ir MGTOW yra aktyviausi judėjimai, kurie nuolatos pabrėžia vyrų ir moterų skirtumus. Pastarasis judėjimas kilo būtent dėl radikalių feminisčių ideologijos, tai tarsi atsakas jų skleidžiamoms idėjoms apie moterų engimą visuomenėje. Tačiau, kas dėl to susipriešinimo yra labiausiai kalti?
Didžiulė kaltę turėtų prisiimti būtent minėtieji judėjimai. Štai, radikalios feministės dažnai akcentuoja faktus, kurie yra nereikšmingi ir klaidinantys. Tarkime algų skirtumai tarp lyčių jau yra paaiškinti, o tai reiškia, kad lytis yra tiek viena iš menkų priežasčių kodėl moterys gauna mažesnį atlyginimą. Be abejo, po tokių pareiškimų, kad moterys be jokios priežasties uždirba mažiau nei vyrai, pastarieji irgi ėmėsi ginti savo idėjas. Jie labiau vadovaujasi faktais ir aišku – prideda emocijos. Jų teigimu, vyrai pagrįstai gauna daugiau, nes dirba ilgiau, dirba daugiau, o taip pat jiems didesnis atlyginimas neva priklauso dėl to, kad tenka tenkinti moterų poreikius, kurių jos pačios negali patenkinti savo darbu. Vyraujanti frazė – „moteris geriau pinigų reikalaus iš savo vyro nei bandys didesnio atlygio reikalauti iš darbdavio“.
Taip pat reikėtų atsakomybę nešti ir teisės aktams. Pavyzdžiui, vyrams atrodo, kad moteris visuomenėje yra labiau palaikomos ir joms taikomos didesnė išlygos tokiose srityse, kur jų neturėtų būti. Pavyzdžiui, bausmės už tuos pačius nusikaltimus moterims būna gerokai švelnesnės. Skyrybų atveju taipogi palankiau žiūrima į moteris – joms dažniausiai patikima vaikų globa, o išlaikymas priteisiamas iš tėvo. Dėl šios priežasties prie MGTOW jungiasi vis daugiau jaunų vyrų, kurie sistemoje įžvelgia neteisybę.
Turbūt tiksliausia būtų teigti, kad susipriešinimas dažniausiai didėja dėl vyrų ir moterų patirtų nesėkminių santuokoje. Tai jie bando perkelti ir kitiems, neva tai laukia kiekvieno vyro ar moters, kurie nuspręs leistis į ilgalaikius santykius.
No Comments