Jeigu sugedo jūsų nešiojamasis kompiuteris ir jį būtina remontuoti, Vilniuje tokias paslaugas teikia daugybė didesnių ar mažesnių įmonių. Tad pasirinkti tikrai yra iš ko – kompiuterių remontas Vilniuje populiari paslauga. O dėl kokių gi problemų dažniausiai kreipiasi kompiuterių savininkai?
Vienas sudėtingesnių ir dažnai pasitaikančių nešiojamojo kompiuterio gedimų – tai vaizdo plokštės arba šiaurinio tilto perkaitimas. Tai įvyksta dažniausiai dėl kompiuterio viduje susikaupusių dulkių. Paprastai perkaista kompiuterio vaizdo plokštė, dėl to gali dingti ekrano vaizdas, nusimušti rezoliucija, vaizdas gali būti dryžuotas, arba, įjungus kompiuterį, girdisi pypsėjimas, o vaizdas neatsiranda, gali kilti ir kitokių problemų. Dažniausiai perkaista kompiuteriai, kuriuose įmontuoti AMD procesoriai. Jeigu norite išvengti šios problemos, naudodamiesi kompiuteriu, jokiais būdais nedėkite jo ant lovos ar kelių. Dirbdami stebėkite, kad jis nekaistų. Tarp kompiuterio ir stalo visada turėtų būti tarpelis. Be to, labai svarbu bent kartą per metus išvalyti nuo dulkių kompiuterio ventiliatorių.
Kitas dažnas gedimas – tai išlūžęs kompiuterio maitinimo lizdas. Tai atsitinka dėl įvairių priežasčių. Pavyzdžiui, galite tiesiog koja užkliūti už maitinimo laido ir taip išlaužti maitinimo lizdą. Kita priežastis, kai naudojate ne originalų pakrovėją, kuris ne visiškai atitinka maitinimo lizdą. Norėdami išvengti lizdo lūžimų, turėtumėte įjungtą kompiuterį ir jo laidą laikyti taip, kad galėtumėte patogiai judėti ir laidas jums nesipainiotų. O, sugedus kompiuterio pakrovėjui, nereikėtų jo keisti bet kokiu arba universaliu pakrovėju. Kaip ir dauguma universalių daiktų, jie taip pat dažniausiai būna nekokybiški ir neatitinka pagrindinių reikalavimų.
Dar viena dažnai pasitaikanti problema – supiltas kompiuteris. Jeigu netyčia kažką užpylėte ant savo nešiojamojo kompiuterio, iš karto jį išjunkite iš maitinimo lizdo ir išimkite jo bateriją – svarbiausia atjungti bet kokį kompiuterio maitinimo šaltinį. Ir jokiais būdais nejunkite kompiuterio vėl. Jeigu vis dėlto nusprendėte įjungti kompiuterį ir jis veikia, gali būti, kad pakliuvo nedaug skysčio ir jis nieko nesugadino. Tačiau dažniausiai, įjungiant kompiuterį, jis gali sudegti arba trumpai padirbti ir sugesti taip, kad bus nebeįmanoma jo pataisyti, nes ant pagrindinės kompiuterio plokštės patekęs vanduo išdžiūsta, tačiau mikroskopinės dalelės sukelia oksidacinį procesą. Jeigu norite išvengti šio gedimo – niekada prie kompiuterio nieko negerkite, nelaikykite savo kompiuterio ant stalo prie gėrimų. O kompiuterį supylus, būtinai nuneškite jį į remonto įmonę išvalyti.
No Comments