Oro kondicionieriai – nepamainomi pagalbininkai ne tik namuose, bet ir ofise ar gamybinėse patalpose. Klaidinga manyti, kad oro kondicionieriai vien tik šaldo orą. Tai toli gražu ne tiesa. Oro kondicionieriai skirti perskirstyti orą, tačiau turi galimybę tiek jį sušildyti, tiek ir sušaldyti. Kondicionieriai pagal savo sandarą ir montavimo būdą yra skirstomi į kelis skirtingus tipus – jie būna mobilūs, sieniniai ir šilumos siurbliai.
Kuo oro kondicionieriai pranašesni už paprastus šildytuvus ar ventiliatorius? Kodėl jiems nusileidžia įprasti radiatoriai? Tiek šildytuvai, tiek ir radiatoriai kaitina patalpoje užsistovėjusį orą ir taip jį sušildo. Tačiau pagrindinė problema, kuri nutinka – oras be galo išsausėja. Nukritus oro drėgmės lygiui gali tapti sunku kvėpuoti, išsausėti oda, prasidėti įvairios alergijos. Įdomu, kodėl taip nutinka? Mat įprasti šildytuvai judina tik patalpos viduje esantį orą. Tada nors patalpa ir tampa šilta, tačiau norisi įsileisti gryno oro atidarius langą ar balkono duris. Taip labai greit nukrenta patalpos temperatūra, tad, galima sakyti, šildomas yra laukas. Tuo tarpu oro kondicionierių išorinis modulis turi sąlytį su lauku, tad į patalpas patenka šviežias ir gaivus oras iš lauko, kuris prieš patekdamas į patalpas būna sušildomas iki įprastos temperatūros. Taigi oro kondicionieriai yra kur kas efektyvesni, nei įprasti šildytuvai.
Tačiau kondicionieriai praverčia ne tik šaltuoju metų laiku, bet taip pat ir vasarą. Dėka begalės įvairių nustatymų galima pasirinkti vasaros rėžimą, kuris leis palaikyti patalpoje norimą temperatūrą. Taip vėlgi iš išorės į patalpą patenka šiltas oras, kuris yra atvėsinamas iki norimos temperatūros. Taigi, kitaip nei naudojant kilnojamus ventiliatorius, patalpa neatšąla iki ekstremalios temperatūros – palaikoma valdymo skydelyje nustatyta temperatūra. Patogu ir tai, kad šiuolaikiniai kondicionieriai yra gaminami su išmaniaisiais valdymo pultais, kurie leidžia taupyti elektros energiją. Pavyzdžiui, patalpai sušilus ar atvėsus iki norimos temperatūros, kondicionieriai pereis į budėjimo rėžimą, tad nereikėtų bijoti išaugusių sąskaitų už šildymą.
Nepaisant visų privalumų, kuriuos turi oro kondicionieriai, nėra vieno universalaus recepto, kokią įrangą pasirinkti namuose. Juolab, kad nors kondicionieriai yra ilgaamžiai, tačiau jie yra brangesni, nei įprasti šildytuvai. Tad galvojant namuose įsirengti kondicionavimo sistemas, derėtų tai gerai apsvarstyti ir pasitarti su profesionalais.
No Comments