Articles Tagged with kondicionieriai

Kondicionieriai namams: kaip išsirinkti ir nenusivilti?

Kondicionierius šiandien šiandien tampa jau ne vien prabangos, bet ir būtinąja preke. Tai įrenginys, kuris gali reikšmingai pagelbėti siekiant palaikyti tinkamą oro cirkuliaciją namuose, jį vėsinant ar šildant. Negana to, vienas iš esminių kondicionieriaus teikiamų privalumų yra pagalba palaikant sveikatai palankią aplinką, padedant išvengti alergenų ir kitų sveikatai žalingų dalelių. Išsirinkti tinkamą kondicionierių namams, esant tokiai didelei pasiūlai, gali atrodyti itin sudėtinga, tačiau yra keletas kriterijų, į kuriuos reikia atkreipti dėmesį tam, kad pasirinktumėte teisingai.

Kondicionieriai namams: atkreipkite dėmesį į reikalingą galingumą

Visų pirma, renkantis kondicionavimo įrangą, svarbu išsiaiškinti parametrus bei kriterijus, kurie yra aktualūs konkrečioms jūsų patalpoms. Vienas iš svarbiausių pasirinkimą lemiančių charakteristikų yra kondicionieriaus galingumas, kurio poreikiui numatyti reikia atkreipti dėmesį į patalpų plotą. Per mažo galingumo kondicionierius namams gali nepakankamai aptarnauti visą reikiamą plotą, tuo tarpu pernelyg galingas taip pat sukels papildomų rūpesčių naudojantis. Taip pat svarbu numatyti kurioje patalpos vietoje kondicionierius bus montuojamas (prie lubų ar prie grindų), nes pagal tai galima nuspręsti kokios rūšies kondicionierių rinktis. Rinkdamiesi kondicionierių namams taip pat išsiaiškinkite kokios jų funkcijos jums aktualios (pavyzdžiui, ar jums reikalingas valdymas nuotoliniu būdu ar nereikalingas).  Geriausi oro kondiconieriai namams vedinimoekspertai.lt

Gamintojo pasirinkimas turi įtakos kokybei

Kondicionierių namams techniniai parametrai, dizaino sprendimai bei kainos variacijos yra itin priklausomos ir nuo jų gamintojo. Patikimumu rinkoje pasižymi japonų gamintojų sprendimai, tačiau jų kaina atitinkamai yra aukštesnė. Tuo tarpu pigesni, tačiau taip pat kokybe garsėjantys kondicionieriai namams yra gaminami kitose Azijos šalyse, tokiose kaip Kinija, Korėja, Taivanas. Visgi, renkantis kondicionierių svarbiausiais kriterijais laikomi kondicionieriaus tipas (sieninis, kasetinis, palubinis ar ortakinis) bei jums aktualūs funkciniai jų parametrai, dėl kurių rekomenduojama pasitarti su specialistu. 

Svarbu neapsigauti kainos atžvilgiu

Platus kondicionierių pasirinkimas ir skirtingos jų variacijos lemia ir pakankamai didelius kainos skirtumus. Jiems įtakos turi daug skirtingų rodiklių, tokių kaip gamintojo pasirinkimas, kondicionieriaus galingumo parametrai, funkcijų sąrašas ir kiti. Renkantis kondicionierių namams svarbu atsižvelgti į lūkesčius jam ir individualius poreikius, tam, kad pasirinktumėte optimaliausią variantą tiek kainos, tiek kokybės atžvilgiu. Siekiant sutaupyti nerekomenduojama rinktis pigiausio varianto, pagaminto pigiausiomis sąnaudomis, kadangi ilgalaikėje perpektyvoje jis gali pareikalauti papildomų investicijų, kurių gali prireikti jo keitimui ar taisymui. 

Kaip pasiruošti vasaros karščiams?

kondicionierius

Jau ne vieną kartą lietuviška vasara mums įrodė, jog ir pas mus galima sulaukti labai netikėtų, primenančių tropinius, karščių. Todėl po tokių klimato išdaigų, daugelis namų ir butų savininkų vis pasižada, jog kitais metais, tai tikrai įsirengs kondicionierių. Vieni tai padaro, o kiti iki kitos vasaros ir vėl užmiršta arba tikisi, kad tokių karščių tikriausiai nebebus.

Tačiau galima to tikėtis arba tiesiog iš anksto tinkamai pasiruošti, kad ir vėl netektų kankintis. Kaip žinia, esant dideliam karščiui lauke, rekomenduojama visus langus laikyti uždarytus. Kitaip į namus ateis ne vėsa, o dar daugiau šilumos, ir situacija bus dar blogesnė. Todėl tokiais atvejais kondicionieriai namams yra tikras išsigelbėjimas daugeliui šeimų.

Kondicionieriai gali būti pačių įvairiausių parametrų, namams patys populiariausi – sieniniai, bet gali būti ir lubiniai, grindiniai, kasetiniai ar kanaliniai. Šiuo metu šie itin paklausūs – oras-oras šilumos siurbliai dirba itin tyliai. Daugelis jų yra su išmaniosiomis intergacijomis bei veikia prie itin žemos ar aukštos lauko temperatūros. Vasarą kondicionieriai patalpas šaldo, o žiemą tarnauja kaip šilumos šaltinis.

Tačiau kiekvienu atveju, renkantis kondicionierių, labai svarbu pasirinkti teisingai. Svarbu atkreipti dėmesį į galingumą, atsižvelgiant į patalpos dydį. Tai dažniausiai yra deklaruojama įrenginio gamintojo rekomendacijose. Jeigu tiksliai dar nežinote, kokį modelį norite įsigyti, tai galima patalpos plotą padalinti iš dešimties. Taip gausite apytikslį kondicionieriaus galingumą kW. Taip pat reikia atkreipti dėmesį į sezoninius naudingo veikimo koeficientus, vėsinimo ir šildymo režime. Rinktis inverterinio tipo kondicionierių, kuris, pasiekęs tam tikrą temperatūrą ne išsijungia, o ją palaiko.

Todėl geriausia pasikonsultuoti su šios srities profesionalais, kurie padės išsirinkti tai, ko jums reikia. Ne tik patars, bet ir apskaičiuos bei profesionaliai sumontuos įrenginį jūsų namuose.

 

 

plaukų priežiūra kondicionieriai plaukams klipshop.lt

Kondicionieriai plaukams – kodėl juos reikia naudoti?

plaukų priežiūra kondicionieriai plaukams klipshop.ltKiekvienos moters ar merginos vonios kambaryje įprasta matyti eilę skirtingų buteliukų įvairių kūno ir plaukų priežiūros priemonių. Tačiau rūpinimasis savo kūnu jau seniai nebėra vien tik moterų įprotis. Socialiniai tinklai ir įvairios medijos kaip tik skatina vyrus kreipti daugiau dėmesio į save ir pradėti rūpintis savo kūnu bei plaukais. Savaime suprantama, jog veikiausiai nė vienas Tad nepriklausomai nuo lyties, reikėtų ieškoti geriausių kūno  priežiūros priemonių, padedančių ne tik palaikyti dailią išvaizdą, bet ir sveikatingumą. Taigi, kodėl kondicionieriai turėtų būti naudojami tiek vyrų, tiek ir moterų?

Kiekvienas žmogaus plaukas yra gaubiamas mažomis dalelėmis, panašiomis į žuvies žvynus. Įvairūs pažeidimai šias daleles pakelia nuo plauko struktūros, taip sudarydami sausų ir šiurkščių plaukų įspūdį. Kondicionieriai padeda sušvelninti plauką gaubiančias struktūras, jas priglausti arčiau paties plauko, taip suteikiant spindesį ir švelnumą. Negana to, švelnesni plaukai yra mažiau statiški ir rečiau šakojasi jų galiukai, tad plaukus žymiai paprasčiau formuoti. Tačiau kondicionieriai naudojami ne vien tik dėl išvaizdos. Kondicionieriai plaukams stiprina plauką, apsaugo jį nuo lūžinėjimo, šakojimosi bei netgi ir plaukų slinkimo.

Kondicionierių galima naudoti tiek ir iškart po šampūno, tiek ir atskirai tik jį vieną. Įprastai rekomenduojama kondicionierių naudoti keletą kartų per savaitę, tačiau nėra blogai jį naudoti ir kasdien. Reikėtų vadovautis sveiku protu – jei plaukai dažnai riebaluojasi, kondicionierių reikėtų naudoti rečiau. Jei plaukai yra stori ir stori ar pažeisti (saulės, dažų ar chloro), tokiu atveju  kondicionierių reikėtų naudoti dažniau. Kondicionieriai plaukams būna įvairūs ir dažnai pritaikyti tam tikrai plaukų problemai, tad tinkamai jį atitaikius, galima naudoti kasdien. Taip pat galima rinktis ir natūralios sudėties kondicionierius plaukams, kurie padės dar labiau sustiprinti plaukus ir pagerinti jų išvaizdą.

Įprasta manyti, kad užtenka naudoti tik vieną iš dviejų – arba šampūną, arba kondicionierių. Tačiau išties žmogaus plaukas yra sudėtinga struktūra, reikalaujanti abiejų priemonių naudojimo. Tačiau nebūtina nuolat naudoti abiejų, lygiai taip pat kaip ir nereikia, jog šampūnas ir kondicionierius būtų to paties gamintojo ir tos pačios gaminių linijos. Tiek šampūną, tiek ir kondicionierių reikėtų rinktis individualiai, išbandant skirtingas variacijas ir atrandant geriausią kombinaciją savo plaukams. Vyrų tarpe itin mėgstami būna „du viename“ tipo produktai, kuriuose neva sumaišytas tiek šampūnas, tiek ir plaukų kondicionierius. Deja, bet toks produktas visiškai neatlieka savo darbo ir gali dar smarkiau nualinti plaukus. Patarimas tokiu atveju – naudoti kūno prausiklį ir šampūną viename, tačiau įsigyti papildomą buteliuką plaukų kondicionieriaus. Tokiu atveju ne tik bus sutaupoma vietos vonios spintelėje, bet ir bus palaikoma galvos plaukų sveikata. Juk sveiki ir gražūs plaukai yra kiekvieno siekiamybė, tad kodėl dėl jos nepasistengti?

kondicionieriai

Kuo kondicionieriai pranašesni už kitą šildymo įrangą?

kondicionieriaiOro kondicionieriai – nepamainomi pagalbininkai ne tik namuose, bet ir ofise ar gamybinėse patalpose. Klaidinga manyti, kad oro kondicionieriai vien tik šaldo orą. Tai toli gražu ne tiesa. Oro kondicionieriai skirti perskirstyti orą, tačiau turi galimybę tiek jį sušildyti, tiek ir sušaldyti. Kondicionieriai pagal savo sandarą ir montavimo būdą yra skirstomi į kelis skirtingus tipus – jie būna mobilūs, sieniniai ir šilumos siurbliai.

Kuo oro kondicionieriai pranašesni už paprastus šildytuvus ar ventiliatorius? Kodėl jiems nusileidžia įprasti radiatoriai? Tiek šildytuvai, tiek ir radiatoriai kaitina patalpoje užsistovėjusį orą ir taip jį sušildo. Tačiau pagrindinė problema, kuri nutinka – oras be galo išsausėja. Nukritus oro drėgmės lygiui gali tapti sunku kvėpuoti, išsausėti oda, prasidėti įvairios alergijos. Įdomu, kodėl taip nutinka? Mat įprasti šildytuvai judina tik patalpos viduje esantį orą. Tada nors patalpa ir tampa šilta, tačiau norisi įsileisti gryno oro atidarius langą ar balkono duris. Taip labai greit nukrenta patalpos temperatūra, tad, galima sakyti, šildomas yra laukas. Tuo tarpu oro kondicionierių išorinis modulis turi sąlytį su lauku, tad į patalpas patenka šviežias ir gaivus oras iš lauko, kuris prieš patekdamas į patalpas būna sušildomas iki įprastos temperatūros. Taigi oro kondicionieriai yra kur kas efektyvesni, nei įprasti šildytuvai.

Tačiau kondicionieriai praverčia ne tik šaltuoju metų laiku, bet taip pat ir vasarą. Dėka begalės įvairių nustatymų galima pasirinkti vasaros rėžimą, kuris leis palaikyti patalpoje norimą temperatūrą. Taip vėlgi iš išorės į patalpą patenka šiltas oras, kuris yra atvėsinamas iki norimos temperatūros. Taigi, kitaip nei naudojant kilnojamus ventiliatorius, patalpa neatšąla iki ekstremalios temperatūros – palaikoma valdymo skydelyje nustatyta temperatūra. Patogu ir tai, kad šiuolaikiniai kondicionieriai yra gaminami su išmaniaisiais valdymo pultais, kurie leidžia taupyti elektros energiją. Pavyzdžiui, patalpai sušilus ar atvėsus iki norimos temperatūros, kondicionieriai pereis į budėjimo rėžimą, tad nereikėtų bijoti išaugusių sąskaitų už šildymą.

Nepaisant visų privalumų, kuriuos turi oro kondicionieriai, nėra vieno universalaus recepto, kokią įrangą pasirinkti namuose. Juolab, kad nors kondicionieriai yra ilgaamžiai, tačiau jie yra brangesni, nei įprasti šildytuvai. Tad galvojant namuose įsirengti kondicionavimo sistemas, derėtų tai gerai apsvarstyti ir pasitarti su profesionalais.