Miško priežiūra neatsiejama nuo sąžiningo mūsų darbo ir pastangų. Tiesa, investicijos į mišką atsiperka su kaupu. Nuo jūsų pasirinkimo priklauso, kaip atsiimsite miško atneštą pelną – ieškosite, kas superka medieną, parduosite mišką su žeme ar atliksite reguliarus miško kirtimus. Jei miškininkystė jums kelia klausimų, pasikalbėkite su šios srities specialistais, kurie patars dėl miško priežiūros ir pardavimo, išsklaidys jūsų abejones ir padės priimti racionaliausią sprendimą konkrečioje situacijoje.
Pirkdami mišką, turite gerai pagalvoti, ar jo priežiūrai skirsite atitinkamą dėmesį. Jei neturite laiko, visuomet galite samdyti miškininkystes paslaugas teikiančią bendrovę. Kitas sprendimas – miško pardavimas su žeme. Tiesa, mišką perkančių bendrovių skaičius itin didelis, todėl skirkite laiko sąžiningai dirbančios įmonės paieškai, be to, netingėkite pasikalbėti su keliomis bendrovėmis ir pasidomėti jų siūlomomis kainomis – taip būsite tikri, kad priimsite geriausią sprendimą. Primename, kad miško kaina priklauso nuo daugelio atskirų rodiklių – miško lokacijos vietos, privažiavimo kelių, medžių rūšies, jų amžiaus ir t. t.
Jei ketinate rūpintis mišku, turite apsišarvuoti kantrybe. Paprastai apie svarbiausius miškininkystės darbus kalbama tuomet, kai tenka prižiūrėti atsodintą arba naujai pasodintą mišką. Tinkama želdinių ir žėlinių priežiūra – tai gana sudėtinga darbų visuma, kurios esminis tikslas – pagerinti medelių prigijimą ir augimą. Viena svarbiausių užduočių – pasodinimo vietų ar apnuogintų šaknų užpylimas žemėmis. Taip pat – iškilnotų šaknų prispaudimas, užneštų medelių atkasimas, piktžolių ar nepageidaujamų krūmų šalinimas. Labai svarbu skirti ypatingą dėmesį medelių priežiūrai nuo kenkėjų ar miško gyvūnų. Pastarieji gali apgraužti žieves ar viršūnes, todėl medeliai gali sunykti ir numirti. Tinkamiausia apsauga nuo gyvūnų – medelių aptvėrimas ar uždengimas.
Pirmaisiais gyvenimo metais medeliams pavojinga net ir žolė, todėl vasarą bent du kartus reikia pašalinti šalia jų augančias (ir su jais konkuruojančias) žoles. Taip gerinamos želdinių augimo sąlygos – medeliams nebereikia konkuruoti dėl šviesos, maisto medžiagų ar drėgmės. Siekiant užtikrinti tinkamas augimo sąlygas, būtina gerinti ir fizines dirvos savybes. Primename, kad sunykę medeliai turi būti atsodinami. Paprastai minkštųjų lapuočių medelių priežiūra tęsiasi šešis metus, spygliuočių ir kietųjų lapuočių – aštuonis. Vėliau medeliai yra pakankamai stiprūs, todėl nekontroliuojama augmenija ar miško žvėrys nebekelia didesnio pavojaus. Jei turite klausimų ir nežinote, kuris sprendimas konkrečioje situacijoje yra tinkamiausias, pasikalbėkite su miškininkystės paslaugas teikiančia bendrove, kuri suteiks išsamias konsultacijas visais miško priežiūros klausimais.
No Comments