slidinėjimas

Slidinėjimas ir saugumas: ką pataria ekspertai?

slidinėjimasNors slidinėjimas kalnuose neatsiejamas nuo pavojų, vis dėlto ekspertai teigia, kad laikantis visų taisyklių, elgiantis atsargiai ir apgalvotai, nelaimių tikrai pavyks išvengti net ir nepatyrusiems sportininkams. Iš tiesų, daugelis nemalonių situacijų įvyksta dėl pačių slidininkų kaltės. Kad slidinėjimo kurorte pasitikėtumėte savo jėgomis ir išvengtumėte nelaimių, turite laikytis pagrindinių saugaus elgesio taisyklių.

Svarbiausia – saugumas!

Visų pirma turite nepamiršti laikytis saugaus greičio reikalavimų. Šis priklauso nuo individualių jūsų įgūdžių, fizinio pasirengimo, oro sąlygų, pasirinktos trasos ir eismo intensyvumo. Kitaip sakant, saugus slidinėjimo greitis yra toks greitis, kuriuo čiuoždami galite kontroliuoti slides ar snieglentę ir būti tikri dėl savo saugumo. Jei kelyje matote kliūtį, turite gebėti laiku ją apvažiuoti, esant reikalui – ir saugiai sustoti. Natūralu, kad esant didesniam greičiui, negalėsite tinkamai kontroliuoti savo veiksmų. Visais atvejais turite išlaikyti saugų atstumą nuo priekyje esančių slidininkų. Čia taisyklės paprastos – pirmenybę visuomet turi tas, kas leidžiasi pirmas, kadangi apsidairyti ir žiūrėti, kas vyksta už nugaros, nesugebėsite.

Kitas svarbus aspektas – pagrindinių manevrų taisyklingumas. Nepamirškite, kad slidinėjimas neatsiejamas nuo lenkimo ir sustojimo, tačiau šie veiksmai turi būti atliekami, laikantis maksimalaus saugumo. Lenkti kitus slidininkus galite tiek iš kairės, tiek iš dešinės, tačiau bet kuriuo atveju turite stengtis išlaikyti gana didelį atstumą nuo lenkiamo slidininko, kadangi, priešingai, rizikuojate tiek savo, tiek kito asmens saugumu. Be to, įsitikinkite, kad kitas slidininkas dėl jūsų neturės staigiai keisti savo judėjimo krypties. Jei slidinėdami nusprendėte sustoti, šiam tikslui rinkitės tik saugų trasos kraštą, kuriame stovėdami netrukdysite kitiems dalyviams. Jokiu būdu nestokite siauruose takuose, kadangi blokuosite kelią ir trukdysite kitiems. Be to, stovėdami turite būti matomi kitiems slidininkams. Jei nugriuvote ant trasos tako, pasistenkite kuo greičiau pasitraukti ir netrukdyti kitiems. Jei dėl kažkokios priežasties nebegalite toliau slidinėti ir likusią trasos dalį ketinate eiti pėsčiomis, naudokitės trasos pakraščiu. Jei pailsėjote pakraštyje ir ketinate grįžti į trasą, visų pirma apsidairykite, pažiūrėkite aukštyn ir žemyn ir prie kitų slidininkų prisijunkite tik tada, kai tai padaryti bus visiškai saugu.

Slidinėjimas Austrijoje ir kitos tolimos kelionės: ruoškitės atsakingai!

Jei planuojate tolimesnę kelionę, pvz., jus domina slidinėjimas Austrijoje, skirkite laiko kelionės planavimui. Natūralu, kad turėtumėte pagalvoti ir apie slidinėjimo pamokas, pvz., jei į slidinėjimo kelionę išsiruošėte pirmą kartą ir nepasitikite savo jėgomis, skirkite daugiau valandų pamokoms su instruktoriumi Lietuvoje. Ilgametę darbo patirtį turintys mokytojai išmokys jus pagrindinių judesių ir patars dėl saugaus elgesio trasoje.

No Comments

Post a Comment