Į Lietuvą kasmet ateina vis daugiau naujovių, kurios jau patikrintos ir pritapusios kitose šalyse. Kiekvienais metais vis labiau populiarėja ir įvairūs užsiėmimai prie vandens. Pavyzdžiui vandenlentėmis vadinamos wakeborads, kurios užkariauja vis daugiau lietuvių širdžių. Tiems, kurie dar nėra bandę tokios pramogos, verta sužinoti šiek tiek daugiau apie vandelenčių sportą.
Skelbiama, kad ši ekstremali sporto šaka sparčiai populiarėja visame pasaulyje, nors jos atsiradimas siejamas su aštuoniasdešimtojo dešimtmečio pabaiga. Vandenlentės dažnai lyginamos su snieglentėmis ir panašumo, iš tiesų turi. Pirmiausia, dėl savo išvaizdos. Šiandien, sekant vandenlenčių atsiradimo istorija, galima daryti išvadą, kad šis, Lietuvoje sparčiai populiarėjantis sportas gimė iš snieglenčių ir banglenčių sporto ir tarsi pasiskolino šiek tiek iš vienos, šiek tiek iš kitos sporto šakos. Tad tiems, kas mėgsta žiemos protą, tikrai verta išbandyti ir slydimą vandenlente.
Kaip viskas vyksta?
Wakeboards arba vandenlentės yra specialiai šiai sporto šakai sukurtos lentos. Jos naudojamos ant vandens paviršiaus. Sportininkas stovi ant vandenlentės, o specialus kateris arba lynas tempia sportininką, o šio užduotis – išsilaikyti ant vandenlentės. Žinoma, pradedantiesiems ir tai jau yra sudėtinga užduotis, tačiau iš tiesų vandenlentės ypač mėgstamos dėl to, jog įgudę sportininkai su jomis gali išdarinėti įvairiausius triukus. Tam netgi kuriami specialūs parkai vandenyje su kliūtimis, pakilimais ir kitais atributais, reikalingais triukams. Lietuvoje iš viso veikia per 30 vandenlenčių parkų skirtinguose miestuose. Visi jie pritaikyti šiai aktyviai, o tiksliau – ekstremaliai sporto šakai. Šiuo metu vandenlenčių sportas yra įtrauktas į Pasaulio žaidynių programą.
Kuo pasirūpinti?
Norintiems savo kailiu patirti, kas yra wakeboards, pirmiausia, reikėtų sužinoti, ko tokiam sportui reikia. Žinoma, pirmiausia, reikėtų pagalvoti apie profesionalią ir Jums pritaikytą vandenlentę. Jos skirstomos pagal jų dydį, dizainą ir gamintoją. Koks variantas labiausiai tiks Jums, galėtų patarti pardavėjas, tačiau svarbu žinoti, kad tik vandenlentės nepakaks. Taip pat reikėtų pasirūpinti apsaugos priemonėmis, tokiomis kaip liemenė, specialūs batai, šalmas, pirštinės.
Kaip ir bet kokia sportinė įranga, taip ir vandenlenčių sportui reikalingi daiktai nėra itin pigios prekės, todėl niekada nebandžiusiems, pirmiausia siūloma šį sportą išbandyti specialiai tam pritaikytuose parkuose. Daugelyje j siūloma paslauga pasimėgauti vandenlente kelioms minutėms ir taip savo kailiu patirtį, ką reiškia skrieti vandeniu. O tada jau galėsite patys spręsti, ar jau laikas įsigyti ir asmeninę vandenlentę.