Articles Tagged with anglų kalba

anglų kursai

Verslo anglų kursai – kas tai?

anglų kursaiAnglų kalba – vienas svarbiausių kelių, norint patekti į tarptautinę verslo rinką. Dėl šios priežasties sparčiai populiarėja verslo anglų kursai – tai užsienio kalbos mokymai, organizuojami įmonių vadovams, biurų darbuotojams, vadybininkams, valstybės tarnautojams ir asmenims, dirbantiems ar norintiems tobulėti rinkodaros, pardavimo, reklamos, gamybos, žmogiškųjų resursų, klientų aptarnavimo srityse. Svarbiausias mokymų tikslas – lavinti ir plėsti kalbines kompetencijas verslo kontekste, tobulinti dalykinio bendravimo ir diskusijų žinias.

Nors ilgą laiką didžiausias užsienio kalbų mokyklų dėmesys buvo skiriamas bendrinės anglų kalbos lavinimui, pastebima, kad šiandien išaugo verslo anglų poreikis. Šios srities ekspertai teigia, kad minėtosios krypties populiarumas yra savaime suprantamas – Lietuvai vis labiau europėjant ir atsiveriant naujiems tarptautinio verslo rinkos keliams, lietuviai nori prisitaikyti prie tobulėjančio sektoriaus, siekti didesnio pelno ir plėsti veiklos apimtis.
Verslo anglų kursai yra orientuoti į visus keturis kalbos lygius, t. y. besimokantieji lavina gramatikos, skaitymo, kalbėjimo ir klausymo įgūdžius. Kursų metu tobulinamas ir verslo žodynas, padedantis plėsti akiratį ir gerinti bendrą kalbos suvokimą. Šie kursai gali būti organizuojami tiek individualiai, tiek mažoms grupelėms. Abu sprendimai turi savų privalumų ir trūkumų. Individualūs kursai orientuoti į asmeninę pažangą, todėl mokymosi procesas yra spartesnis ir greitesnis. Mokytojas parenka individualius gebėjimus atitinkančią mokymosi medžiagą, kuri leidžia siekti maksimalių rezultatų. Iš kitos pusės, individualūs kursai reikalauja didesnių investicijų. Grupėse vedamos anglų kalbos pamokos skatina dažnesnį tarpusavio bendravimą, kas leidžia plėsti šnekamosios kalbos žinias. Be to, tokie kursai reikalauja mažesnių išlaidų. Deja, dirbdamas su grupele, mokytojas negali orientuotis į individualius besimokančiųjų pasiekimus ar kalbines spragas, t. y. šiuo atveju parenkama visai grupei tinkanti mokymosi medžiaga.
Verslo anglų kursai Kaune ar kitame Lietuvos mieste atitiks tiek jaunų specialistų, tiek patyrusių verslininkų poreikius. Siekiant parinkti tinkamiausius mokymosi metodus, visų pirma atliekami testai, kurių metu nustatomos besimokančiojo kalbinės žinios ir numatomos tobulėjimo kryptys. Priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, kursai gali būti organizuojami tiek dienos metu, tiek vakarais klientams patogioje vietoje. Rinkdamiesi užsienio kalbos mokyklą, pasidomėkite ne tik kursų kainomis, bet ir pamokų intensyvumu bei mokytojų kompetencija. Labai svarbu dirbti su kvalifikuotu ir savo darbą išmanančiu specialistu, kuris padės siekti maksimalių rezultatų. Paprastai pamokų metu dėstoma anglų kalbos gramatika, atsižvelgiant į verslo kontekstą, daug dėmesio skiriama kalbėjimo ir klausymo įgūdžiams, skaitymui. Besimokantieji raginami daugiau kalbėti prieš auditoriją, rengti reportažus ir bendrauti aktualiomis verslo temomis.

anglų kalbos kursai

Kokios priežastys atveda į anglų kalbos kursus?

anglų kalbos kursaiAnglų kalbos kursai gana populiarūs. Tokios tendencijos priežasčių galima aptikti įvairių. Mokomasi turint visokių tikslų. Kas planuoja vykti į užsienį padirbėti, kas apskritai mąsto palikti Lietuvą. Kai kurie tiesiog ruošiasi egzaminams, o kai kam prasti anglų kalbos įgūdžiai kiek stabdo sukimąsi verslo pasaulyje. Vadinasi, žmonės yra genami skirtingų jėgų.

Kaip paminėta pradžioje, priežastys nevienodos. Viena jų – emigracija. Jei planuojama vykti į užsienį ilgesniam (ar visam) laikui, nesinori atsidūrus vietoje jaustis lyg į krantą išmestai žuviai. Dėl to nusprendžiama užsirašyti į kursus ir praturtinti savo bagažą. Taip sužinoma daugiau žodžių, patobulinami klausymo bei šnekėjimo sugebėjimai. Pagerinami rašymo įgūdžiai. Be to, bendraujama su kitais. Grupė vienijama bendro tikslo. Atsiranda sveika konkurencija, padedanti stiebtis.

Anglų kalbos kursai taip pat sudomina, kai ruošiamasi egzaminams. Abiturientai sumąsto prisijungti prie kitų asmenų ir sustiprinti savo sugebėjimus bei įžengti į aukštesnį anglų kalbos lygį. Žinoma, kažin ar prieš egzaminą bus naudingi kursai pradedantiesiems, kur susirinkusi grupė mokysis, kaip vadinama katė ar šuo. Beje, čia atsiskleidžia, jog kursų esama įvairių, pavyzdžiui, skirti pradžiamoksliams ar intensyvūs. Todėl prieš užsiregistruojant reikėtų atsižvelgti į turimus gebėjimus bei poreikius.

Anglų kalba reikalinga ne tik mokykloje, bet ir universitete. Visgi daugiau dėmesio tikriausiai pareikalauja brandos egzaminai. Taigi, tikėtinas ir abiturientų poreikis ieškoti informacijos apie tokius kursus. Kita vertus, dar egzistuoja individualaus papildomo mokymosi pasirinkimas. Ne veltui sakoma, kad dėl skonio nesiginčijama. Lygiai tas pats teigtina ir apie mokymąsi – vienam patinka vienaip, kitam kitaip. Be to, vienas geriausiai įsimena žodinę informaciją, kitas vaizdinę ir pan. Tai tik patvirtina žmonių skirtingumą. O tai, kad pasirinkimų yra daugiau nei vienas, leidžia efektyviausiai siekti tikslų.

Mokymasis ir jo būdai – įdomi tema, tačiau mums reikia pasižvalgyti po kitas priežastis, skatinančias susidomėti anglų kalbos kursais. Į pastaruosius atveda ir verslas. Kai nardant verslo pasaulyje pastebima, kad reikėtų geresnių kalbėjimo įgūdžių, mat skverbiamasi į užsienio rinką ar pradedama bendrauti su anglakalbiais partneriais, gali tekti kiek pasimokyti. Jei atrodo, kad vienam sunkiai seksis laikytis disciplinos, anglų kalbos kursai yra puiki išeitis.

Kursai taip pat verti dėmesio ruošiantis padirbėti užsienyje. Mat išvykus vieną kitą mėnesį padirbti ir mokant tik porą frazių gali būti nelabai smagu. Todėl panaršoma internete, randamos pamokos ir užsiregistruojama į jas. Na, o išvykus nebelieka tokio didelio kalbos barjero. Taip sakant, darbui pasiruošta.

Kaip matoma, priežasčių, dėl ko žmones sutraukia anglų kalbos kursai, yra įvairių. Šios pamokos lankomos ir jaunų, ir vyresnių žmonių. Paprastai asmenys ateina vedini tam tikrų sumetimų. Kita vertus, egzistuoja ir noras tiesiog patobulėti, įgauti naujų žinių, galbūt užmegzti įdomią pažintį. Ir, be abejonės, mokant kalbą pasaulis tampa atviresnis.