Articles Tagged with baidarės

Turistinės baidarės ir plaukimo maršrutai: patarimai naujokams

baidarių-nuoma

Jei niekada anksčiau neplaukėte baidarėmis, neatidėliokite šio sprendimo – baidarės yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas, lavinantis raumenis, suteikiantis energijos ir leidžiantis pabėgti nuo miesto šurmulio. Be to, tai puiki galimybė pabūti su draugais ir artimaisiais. Išskirtinai didelė baidarių maršrutų pasiūla atitiks išrankiausiųjų plaukikų poreikius – galite organizuoti tiek kelių valandų, tiek kelių dienų plaukimus, rinktis ramios tėkmės upes ar vingiuotus upių kelius, mėgautis nepaprastu Lietuvos kraštovaizdžiu ir visais vandens pramogų malonumais.

Kas yra baidarė ir kuo ji ypatinga?

Svarbiausias baidarių skirtumas nuo paprastų valčių yra tai, kad šių laivelių galai yra dengti. Baidarės irkluotojas sėdi veidu atsisukęs į priekį ir irkluoja dvi mentes turinčiu irklu. Paprastai nuomojamos dvivietės ir venvietės baidarės. Be to, verta atkreipti dėmesį, kad irkluotojas sėdi labai arti laivelio dugno, todėl svorio centras šiuo atveju yra kiek žemiau, lyginant jį su kitų tipų valtimis. Svarbiausias baidarių privalumas – jų stabilumas ir manevringumas. Natūralu, kad šie laiveliai sulaukia itin didelio turistų dėmesio ir yra naudojami plačiai visame pasaulyje. Be to, jos gana talpios ir lengvos, todėl jas nesunku pernešti ir plukdyti prieš srovę.

Pirmosios kelionės planavimas

Jei renkatės populiariausią variantą – dvivietę baidarę – rekomenduojame gale sodinti sunkesnį plaukiką. Jei plaukia pora, paprastai baidarės gale sėdi vyras. Primename, kad galinis irkluotojas atlieka svarbiausią vaidmenį ir baidarės valdymo klausimais. Priekinis irkluotojas tik padeda galiniam irkluotojui valdyti laivelį. Pradedant pirmąją kelionę, siūlome rinktis lengvesnius ir tiesesnius baidarių maršrutus, kurie leis susipažinti su baidarės valdymo technika, tačiau netaps iššūkiu. Pirmai kelionei tiks vienos dienos plaukimas srauniomis ir vaizdingomis upėmis. Jei vertinate iššūkius, galite rinktis ir sudėtingesnius maršrutus, kuriuose gausu kliūčių ir vingių, tačiau paprastai šie upių keliai rekomenduojami labiau patyrusiems plaukikams.

Būtinų daiktų sąrašas

Planuodami išvyką baidarėmis, nepamirškite išankstinio pasiruošimo – su savimi turėkite atsarginių drabužių porą, kadangi irkluodami neišvengiamai sušlapsite. Nereikia bijoti, kad baidarė apvirs (šis laivelis yra kur kas stabilesnis, nei manoma iš pradžių), tačiau, net ir laikydamiesi visų saugos reikalavimų, sušlapsite nuo besitaškančio vandens ir aktyvaus irklavimo. Atsarginius drabužius pakuokite į neperšlampamus maišus. Nepamirškite apsaugoti ir kitų svarbių daiktų, pvz., telefono ar piniginės. Šiam žygiui reikės patogios ir drėgmės nebijančios avalynės. Rinkitės batus, kurie lengvai nesmunka nuo kojų (kurių nepamesite, įbridę į vandenį). Kelionės metu su savimi turėkite geriamo vandens ir lėtai gendančių užkandžių.

baidarių nuoma Aukštaitijoje

Orai atšilo: baidarės Aukštaitijoje jau laukia!

baidarių nuoma AukštaitijojeŽeimena, Lakaja, Kiauna, Būka. Tai – ne geografinių žinių tikrinimas, bet būsimo ateinančios vasaros savaitgalio planas. Šios paminėtos bei dar nemažai kitų upių bei ežerų – baidarių nuoma Aukštaitijoje užsiimančių asmenų siūlomi kelionių maršrutai. Aukštaitijos regionas gausus išvykoms baidarėmis tinkamų vandens telkinių, tereikia išsirinkti pagal savo pageidavimus.

Kelionės tikslas

Kelionių baidarėmis naudai išvardinti prireiktų netrumpo sąrašo. Visų pirma tai – pasimėgavimas gamta bei pažintis su Lietuvos kraštovaizdžio grožiu. Baidarių nuoma Aukštaitijoje puikiai kompensuoja tą laiką, kurį praleidžiame miesto „džiunglėse”. Toje pačioje baidarėje sėdintys bei greta plaukiantys asmenys neretai būna artimieji ar geri draugai, su kuriais išvyka būna puiki proga artimiau pabendrauti. Taip pat baidarės – relaksacija, galimybė išbandyti savo jėgas, parungtyniauti, išlieti energiją. Planuojant kelionės maršrutą, rekomenduojama atkreipti dėmesį į turimus pageidavimus: vienu atveju būtų tinkamesnė rami vandens tėkmė, kitu – didesnė srovė, slenksčiai bei kitos ekstremalios kliūtys.

Plaukiančiųjų fizinis pajėgumas

Plaukimas baidarėmis tinkamas ir šešiasdešimtmečiui, ir septynmečiui – tereikia tinkamai suplanuoti kelionės maršrutą. Jei plaukia fiziškai silpnesni, tam tikrų sveikatos sutrikimų turintys, nerekomenduojami ilgi, varginantys maršrutai. Plaukimas baidarėmis tuti atnešti teigiamas emocijas, o ne tapti kančia. Norintieji patirti adrenaliną, turėtų jungtis į kompaniją su panašių pajėgumų bei tokių pačių norų turinčiais asmenimis.

Planuojamas skirti laikas

Baidarių nuoma Aukštaitijoje dažniausiai siūloma 1-3 dienų laikotarpiui. Tinkamiausio varianto pasirinkimas priklauso nuo galimo pramogai skirti laiko bei norų.

Minėta 3 dienų kelionė atrodo varginančiai? Jei visą tą laiką reikėtų sėdėti ir mojuoti irklais, būtų iš tiesų sunku…Tačiau kelionė baidarėmis – savotiška intepretacija. Išvykos laiką galima praleisti taip, kaip pageidauja keleiviai. Palenktyniauji su kitais baidarininkais. Ramiai mojuoji irklais ir grožiesi supančia aplinka. Išlipi ant kranto, išsikepi šašlykų, nusnaudi medžio pavėsyje. Nuomos paslaugas teikiantys asmenys įvertina ir kitus galimus klientų poreikius. Keleivių, baidarių ir kitų daiktų pervežimui parūpinamas transportas (dažniausiai tai įeina į nuomos kainą). Surandama nakvynės vieta, kurioje neretai būna apstu paramogų – kubilas, pirtis ir panašiai. Viskas tik tam, jog pramoga klientui atneštų kuo daugiau teigiamų emocijų. Na, aišku dar ir dėl to, jog pastarieji sugrįžtų kitą kartą: konkurencija tarp baidarių nuomos punktų nemenka, tad  reikia kovoti dėl kiekvieno užsakymo.

baidarių nuoma

Baidarių nuoma – pabūti draugų kompanijoje galima, kad ir užsiimant aktyviuoju sportu!

baidarių nuomaEsame linkę manyti, kad kuo drąsiausiai galėtume teigti, kad mūsų šalies visuomenėje esą pastebima, kad ne vien tik šeima, tačiau be viso to ir draugai žmonių gyvenimuose užima itin didelę vietą, o be viso to ir piliečiai šiems esą neįtikėtinai sentimentalūs. Teigiant kitais žodžiais, kaip ir turime omenyje tai, kad piliečiai yra linkę, kaip tik įmanoma dažniau, su jais susitikti, pasišnekėti, išsipasakoti asmenines problemas ir panašiai – vis dėlto, reikėtų pastebėti ir tai, kad palaipsniui susitikimo formos ir veiksniai kinta, mat nuo šiol yra ganėtinai įprasta tokių išvykų – susitikimų – metu, pasinaudoti, kad ir tokiomis paslaugomis, kaip pavyzdžiui baidarių nuoma.

Tiesą sakant, kaip ir norėtume akcentuoti, kad šiandienos turinyje, niekas kitas, kaip tik baidarių nuoma pasiūlymas ir bus tai, apie ką pašnekėsime plačiau. Vis dėlto, nors ir teigėme, kad dažniausiai draugų kompanijos pasirenka šio tipo išvykas, būtų galima pastebėti ir tai, kad ir tos pačios šeimos ganėtinai dažnai yra linkusios būtent tokiu principu praleisti laisvas dienas, kaip sakoma, ir pasimėgauti teikiama veiklos gerove. Būtent šiandieną norėtume paaiškinti, dėl kokių priežasčių būtent baidarių nuoma susilaukia tiek daug dėmesio – viliamės, kad viską kuo šauniausiai paaiškinsime.

Realiai žiūrint, kaip ir būtų galima paminėti tiesiog tai, kad buvimas gamtoje – taip pat padariniai, kurių lietuviai siekia, kurie teikia jiems malonumą. Išskiriant baidarių nuoma paslaugą, būtų galima pastebėti tai, kad ši leidžia žmonėms ne vien tik, kad pabūti su draugais, ne vien tik, kad visuomet likti gamtos apsuptyje, tačiau be viso to ir pasimėgauti šiek tiek minimalistiniu, ekstremaliu sportu, kas, be viso to, taip pat yra daugiau, nei realiai patrauklu, ar žmonėms naudinga. Be viso to, suvokiant ir galutinius įkainius, kurie yra prašomi už paslaugą, tikrai, kad būtų galima drąsiai teigti, kad baidarių nuoma, kad ir iš kurios pusės pažiūrėtume, atrodo, kaip pasiūlymas, kuris nuvilti tiesiog nesugebės.