Turistinės baidarės ir plaukimo maršrutai: patarimai naujokams

baidarių-nuoma

Jei niekada anksčiau neplaukėte baidarėmis, neatidėliokite šio sprendimo – baidarės yra puikus laisvalaikio praleidimo būdas, lavinantis raumenis, suteikiantis energijos ir leidžiantis pabėgti nuo miesto šurmulio. Be to, tai puiki galimybė pabūti su draugais ir artimaisiais. Išskirtinai didelė baidarių maršrutų pasiūla atitiks išrankiausiųjų plaukikų poreikius – galite organizuoti tiek kelių valandų, tiek kelių dienų plaukimus, rinktis ramios tėkmės upes ar vingiuotus upių kelius, mėgautis nepaprastu Lietuvos kraštovaizdžiu ir visais vandens pramogų malonumais.

Kas yra baidarė ir kuo ji ypatinga?

Svarbiausias baidarių skirtumas nuo paprastų valčių yra tai, kad šių laivelių galai yra dengti. Baidarės irkluotojas sėdi veidu atsisukęs į priekį ir irkluoja dvi mentes turinčiu irklu. Paprastai nuomojamos dvivietės ir venvietės baidarės. Be to, verta atkreipti dėmesį, kad irkluotojas sėdi labai arti laivelio dugno, todėl svorio centras šiuo atveju yra kiek žemiau, lyginant jį su kitų tipų valtimis. Svarbiausias baidarių privalumas – jų stabilumas ir manevringumas. Natūralu, kad šie laiveliai sulaukia itin didelio turistų dėmesio ir yra naudojami plačiai visame pasaulyje. Be to, jos gana talpios ir lengvos, todėl jas nesunku pernešti ir plukdyti prieš srovę.

Pirmosios kelionės planavimas

Jei renkatės populiariausią variantą – dvivietę baidarę – rekomenduojame gale sodinti sunkesnį plaukiką. Jei plaukia pora, paprastai baidarės gale sėdi vyras. Primename, kad galinis irkluotojas atlieka svarbiausią vaidmenį ir baidarės valdymo klausimais. Priekinis irkluotojas tik padeda galiniam irkluotojui valdyti laivelį. Pradedant pirmąją kelionę, siūlome rinktis lengvesnius ir tiesesnius baidarių maršrutus, kurie leis susipažinti su baidarės valdymo technika, tačiau netaps iššūkiu. Pirmai kelionei tiks vienos dienos plaukimas srauniomis ir vaizdingomis upėmis. Jei vertinate iššūkius, galite rinktis ir sudėtingesnius maršrutus, kuriuose gausu kliūčių ir vingių, tačiau paprastai šie upių keliai rekomenduojami labiau patyrusiems plaukikams.

Būtinų daiktų sąrašas

Planuodami išvyką baidarėmis, nepamirškite išankstinio pasiruošimo – su savimi turėkite atsarginių drabužių porą, kadangi irkluodami neišvengiamai sušlapsite. Nereikia bijoti, kad baidarė apvirs (šis laivelis yra kur kas stabilesnis, nei manoma iš pradžių), tačiau, net ir laikydamiesi visų saugos reikalavimų, sušlapsite nuo besitaškančio vandens ir aktyvaus irklavimo. Atsarginius drabužius pakuokite į neperšlampamus maišus. Nepamirškite apsaugoti ir kitų svarbių daiktų, pvz., telefono ar piniginės. Šiam žygiui reikės patogios ir drėgmės nebijančios avalynės. Rinkitės batus, kurie lengvai nesmunka nuo kojų (kurių nepamesite, įbridę į vandenį). Kelionės metu su savimi turėkite geriamo vandens ir lėtai gendančių užkandžių.

No Comments

Post a Comment