Articles Tagged with batutai

Ar vandens batutai yra saugūs?

batutaiPopuliarėjant įvairioms vandens pramogoms, vandens batutai tampa itin dažnu poilsiautojų pasirinkimu, kurį vertina tiek vaikai, tiek jaunimas, tiek vyresni aktyvių pramogų mėgėjai. Vis dėlto, kalbant apie vandens batutus, neretai keliamas jų saugumo klausimas. Ar iš tiesų ši pramoga yra saugi ir tinkama vaikams? O gal į vandens batutų parką turėtų eiti tik patyrę sportininkai ar ekstremalių pojūčių ieškotojai?

 

Vandens batutų parkai laikosi griežtų saugos taisyklių

Batutai yra šlapi ir slidūs, todėl pargriūti ar susižeisti iš tiesų galima. Vis dėlto, kiekvienas vandens batutų parkas skiria ypatingą dėmesį saugos taisyklių laikymuisi. Čia dirba prižiūrėtojai ir pirmąją pagalbą galintys suteikti asmenys, o visos batutų figūros yra sumontuojamos, atsižvelgiant į saugos taisyklių laikymąsi, paprastai jas dar labiau sugriežtinant, pvz., ant batutų neleidžiama šokinėti maksimaliam asmenų skaičiui, siekiant sumažinti susižeidimų tikimybę. Visi pramogautojai privalo dėvėti gelbėjimosi liemenes, kurias nemokamai galima pasiimti vandens batutų parkų administracijoje. Be to, atsižvelgiant į fizinį pramogautojų pasirengimą ir amžių, paprastai siūlomos skirtingo sudėtingumo vandens batutų konstrukcijos.

 

Elkitės atsakingai ir laikykitės rekomendacijų

Vandens batutai, kaip ir daugelis kitų aktyvių pramogų, gali tapti įvairių susižeidimų ar traumų priežastimi, todėl svarbu elgtis atsakingai, rūpintis savo ir kitų pramogautojų saugumu. Nors daugelis parkų pabrėžia, kad pramogauti galima net ir tuo atveju, jei nemokate plaukti, kadangi visą laiką vilkite gelbėjimosi liemenes, siekiant pasirūpinti savo saugumu, rekomenduojama šias pramogas rinktis tik plaukti mokantiems žmonėms, kurie nejaučia jokios baimės vandeniui.

Paprastai vandens batutų parkuose galima rinktis iš kelių šokinėjimo ar pramogų vietų, todėl rekomenduojama rinktis tas, kuriose yra mažesnis skaičius pramogautojų, ypatingai tuo atveju, jei atvykote su vaikais. Nepamirškite, kad labai svarbi patogi, judesių nevaržanti apranga be jokių papildomų detalių, kurios gali užkliūti ar sužeisti. Venkite papuošalų, nusiimkite laikrodžius ar kitus aksesuarus. Atidžiai susipažinkite su instruktažu, kaip elgtis vandens batutų parke, ir griežtai laikykitės nurodymų.

 

Vandens batutai – pramoga visai šeimai

Laikantis visų saugos reikalavimų, vandens batutai tampa smagia pramoga visai šeimai, draugų kompanijoms ar šventėms. Tai puiki galimybė išbandyti savo jėgas ir mėgautis aktyvaus laisvalaikio privalumais. Kadangi paprastai vandens batutų parkai įrengiami dailiausiuose Lietuvos regionuose, asmenys, nenorintys šokinėti, gali maloniai praleisti laiką, grožintis nepaprasta mūsų šalies gamta, deginantis prieš saulę gultuose ar tiesiog poilsiaujant paplūdimyje.

Batutai – pramoga jaunam ir senam

batutaiKiekvienas iš mūsų patiriema vienokią ar kitokią rutiną. Vieniems, tai darbas, buitis, poilsis, miegas. Kitiems – mokykla, namų darbai, žaidimas, miegas. Tą patį galima pasakyti beveik apie kiekvieną žmonių grupę, mes darome kažką ką privalome daryti, tuomet ilsimės ir atsipalaiduojame. Žinoma, vieniems iš mūsų atsipalaiduoti yra žymiai sunkiau nei kitiems, nes dirbame po šešiasdešimt ar net daugiau valandų per savaitę, tuomet laiko sau ir pramogoms atitenka itin mažai. Tuo tarpu kitiems, to atsipalaidavimo reikia žymiai mažiau, nes jų darbas nekelia jiems streso, o gal būt jie po darbo net grįžta emociškai pailsėję ir atsipalaiduoti jiems reikia tik po buities darbų. Tačiau faktas lieka aiškus – atsipalaiduoti reikia visiems.

Vieni bando atsipalaiduoti vartodami alkoholį, šis būdas yra patikrintas ir tikrai veikia. Jokio skirtumo, jūs dirbate fizinį ar intelektualinį darbą, alkoholis atpalaiduos tiek jūsų mintis, tiek kūną. Tačiau bėda su alkoholiu yra ta, kad jis kenkia jūsų sveikatai, o potencialiai ir aplinkinių gerovei. Išgėrus keletą bokalų alaus, kitą dieną darbe išlikti produktyviam yra pakankamai sudėtinga, o jei iš vakaro buvo gerta net daugiau, tuomet sekanti diena produktyvumo prasme yra prarasta.

Tuo tarpu kiti atsipalaidavimui renkasi masažus, jogas, meditacijas ir kitas panašias veiklas. Visos jos yra puikus pasirinkimas ir neturi rimtų šalutinių poveikių, vienintelis jų minusas yra didelė kaina. Nes leisti sau jogos užsiėmimus ar masažus kiekvieną savaitę gali tikrai ne bet kuris Lietuvos gyventojas.

Tuomet ką rinktis tiems, kurie nenori skaudžių alkoholio pasėkmių, bet nori smagaus laisvalaikio praleidimo? Mūsų pasiūlymas – batutai. Galbūt skamba kiek netikėtai, bet batutai yra tokia pramoga, kuri atpalaiduoja ir kūną ir mintis, o babutų įsigyjimas internete yra itin paprastas ir nebrangus. Geriausia yra tai, kad vieną kartą sumokėjus, batutą naudosite visą gyvenimą ar bent jau tokį ilgą laiko tarpą, jog jo pirkimas jums net pasimirš. Žinoma batutai taip pat turi savo minusus, jais atsipalaidavimui gali naudotis tik tie žmonės, kurie turi nuosavą kiemą, o tai yra pakankamai didelė problema tiems, kurie gyvena didmiesčiuose. Tačiau didžiųjų miestų gyventojai jau kurį laiką gali džiaugtis labai panašia pramoga. Miestuose įsikuria batutų parkai, kur už tam tikrą mokestį, kelias valandas ar ne visą dieną žmogus gali šokinėti ant batutų ir taip pajusti tai ką jaučia tie, kurie turi batutą nuosavame kieme.

batutai

Batuto treniruotės

batutaiŠokinėjimas ant batuto dažniausiai asocijuojasi su linksma pramoga, tačiau mažai kas žino, kad tai viena geriausių sportavimo šakų, kai norisi ne tik pasiekti, kuo geresnę kūno formą, bet ir pagerinti savo sveikatą bei savijautą. NASA kosmonautai, kuriems po kelionės į beribę visatą sumažėja kaulų tankis ir kyla įvairiausių lūžių tikimybė, reabilitacijai naudoja būtent batutą. Batutas yra viena geriausių kaulų stiprinimo priemonių, kuri yra rekomenduojama žmonėms turintiems problemų su stuburu. Be to, šokinėjimas ant batuto yra puiki profilaktika osteoporozei. Ir tai dar ne viskas:

  • Šokinėjant ant batuto dirba visi kūno raumenys. Sporto salėje reikia atlikti bent kelis setus skirtingų pratimų, kad visas kūnas būtų tinkamai pasportavęs. Deja, tokias treniruotes dažniausiai lydi raumenų skausmai ir traumos. Tik ne ant batuto! Šokinėjant dirba kiekvienas raumuo, kiekviena ląstelė žmogaus organizme juda, o dėl mažesnio pasipriešinimo raumenis skauda mažiau. Šokinėjimas ant batuto tai linksma ir efektinga treniruotė!
  • Batutas padeda išvengti limfinės sistemos stagnacijos. Gera limfinės sistemos cirkuliacija yra neatsiejama geros savijautos dalis. Limfa iš organizmo pašalina visas „atliekas“, tačiau dirbant sėdimą darbą, mažai judant ar pasyviai ilsintis ši sistema aptingsta, žmogus pradeda jaustis apsunkęs ir pavargęs, kyla širdies, kraujagyslių, padidėjusio kraujo spaudimo, edemos ir daugelio kitų, sveikatai pavojingų, ligų rizika. Batuto treniruotės net iki 15 kartų paspartina limfinės sistemos darbą, todėl gera savijauta ir pakili nuotaika yra garantuota!
  • Batutas gerina kraujotaką ir medžiagų apykaitą. Šokinėjant ant batuto, kiekviena ląstelė žmogaus organizme juda aukštyn – žemyn, todėl spartėja kraujo apykaita kūne ir medžiagų apykaita, kuri ir yra atsakinga už dailias kūno linijas.
  • Batuto profilaktika sergantiesiems autizmu. Treniruotės ant batuto skatina vestibiuliarinio aparato, kuris kontroliuoja pusiausvyrą ir judesius, veikimą. Tai reiškia, kad šuoliai ir balansavimas ant batuto teigiamai veikia autizmu sergančių žmonių fizinę sensoriką.

Sportas – sveikata, šį posakį girdėjome ne kartą, batuto treniruotės – linksmas sportas, kuris teigiamai veikia visą mūsų organizmą ir emocinę būklę. SkyPark kviečia ir didelius, ir mažus išbandyti batuto treniruotes. Puiki nuotaika ir įspūdžiai garantuojami!