Articles Tagged with buhalterinė apskaita

Apskaitos įmonės Vilniuje ir jos pasirinkimas

apskaitos įmonės Vilniuje

Šiandien pakalbėsime kaip gi reikėtų pasirinkti buhalterinių paslaugų įmonę. Juk jų yra labai daug, kiekviena skelbia, kad ji geriausia, tačiau mums, kaip būsimiems klientams svarbu išsirinkti tikrus specialistus. Taigi, nuo ko pradėsime? Pirmiausia, rekomenduojame nusistatyti biudžetą, kurį galėsite išleisti tokioms paslaugoms. Reikia paminėti tai, kad už buhalterines paslaugas mokamas mėnesinis mokestis, kuris kinta nuo daugelio faktorių. Antras darbas tai pasinaudoti įmonių katalogais, “Google” paieška ir susirasti kuo daugiau tokias paslaugas teikiančių kompanijų. Jeigu esate iš Vilniaus, tai visiškai nėra būtina, kad ir jūsų buhalterinių paslaugų įmonė būtų vietinė. Tokios paslaugos gali būti teikiamos online būdu, todėl rinkitės iš visos Lietuvos įmonių. Kuomet prieš savo akis turite sąrašą kompanijų, tada reikėtų paruošti išsamų užklausos tekstą dėl apskaitos įmonės Vilniuje, kuriame būtų jums aktualūs klausimai. Būtinai pasidomėkite, kiek kainuos buhalterinės paslaugos, kuomet įmonėje dirba du darbuotojai ir kada dešimt. Juk niekada negali žinoti, kada aplankys sėkmė ir išaugsite. Tokius dalykus verta planuoti. Paruošus užklausos tekstą jį išsiųskite visoms įmonėms, tik nepamirškite pasirūpinti, kad jos nematytų gavėjų sąrašo. Daugeliui nepatinka, kada klientai protingai elgiasi ir teiraujasi paslaugų visose įmonėse. Bet juk mes ieškome geriausio varianto, todėl viską atlikite tinkamai.

Jau po kurio laiko gausite atsakymus su įmonių komerciniais pasiūlymais. Pats paprasčiausias darbas išfiltruoti įmones pagal jų siūlomas paslaugų kainas. Kadangi turite savo galimą biudžetą, todėl visas brangiasnes kompanijas, tiesiog pašaliname iš sąrašo. Apskaitos įmonės Vilniuje, Kaune ar Klaipėdoje gali pateikti labai skirtingus komercinius pasiūlymus. Nustebsite, kad paslaugų kainos kartais skiriasi kelis kartus.

Vilniuje ir Kaune dažniausiai yra gan panašios kainos, todėl jokių didelių skirtumų nerasite. Tačiau jeigu lyginsime Vilniaus kainas su Klaipėdos ar Panevėžio, tuomet pamatysime aiškų skirtumą. Kartais iš tiesų yra geriau pasirinkti regioninę įmonę, kuri net ir profesionaliau teiks paslaugas. Tokios mažesnės kompanijos dažnai labiau vertina naujus klientus, todėl gali pasiūlyti geresnes sąlygas. Aišku, tai tik prielaida, viską reikia analizuoti. Kainos keičiasi, didėja konkurencija, todėl natūralu, kad kas buvo prieš penkis metus, dabar pasikeitę. Dar vienas svarbus niuansas, kaip jau minėjome, ar buhalterinių paslaugų kompanijos darbuotojai kelia savo kvalifikacija. Jeigu įmonės darbuotojai nesidomi savo sritimi, o tik dirbą monotonišką darbą, tuomet aišku, kad jų teikiamos paslaugos ne bus itin kokybiškos. Tiems, kas nori augti, reikia tokios apskaitos kompanijos, kuri taip pat siekia aukštų tikslų. Tuomet visuomet žinote, kad pasikeitus įstatymams jūs pirmi sužinosite visą reikiamą informaciją.

Jugma
8 657 64300
Konstitucijos pr. 12-202 Vilnius 09308
[email protected]
https://jugma.lt

buhalterinės paslaugos

Buhalterinės paslaugos – patriotiškumas

Ar kada pagalvojote, kad buhalterinės paslaugos yra tikrų tikriausias patriotiškumas? Nemeluojame! Vienas iš pagrindinių buhalterijos principų yra skaidrumas. O juk mokesčiai, kaip sakoma, sugrįžta visiems. Skaidrus verslas – palankus scenarijus visuomenei.

Reikšmė

Kas yra buhalterinės paslaugos ir kokios jos? Ar tai viso labo du žodžiai? Tai ne šiaip žodžiai, o itin reikšmingi (reikšmę atskleisti ir padėti sutvarkyti aktualius reikalus gali https://audita.lt/buhalterines-paslaugos/).

Kasdien žmogus dirba sau, biurui, darbdaviui. Nuo vieno etapo ar projekto, nuo vieno uždavinio priklauso ir kiti etapai, projektai bei uždaviniai. Kitaip tariant, vienas darbas susijęs su kitais. Susikaupus stengiamasi laikytis kruopštumo krypties ir, be abejo, turėti atsakomybės rezervą.

O pakėlus galvą, kai mintys nuskrieja kitų dalykų link, suvokiama šis tas įdomaus. Pasirodo, jog buhalterio darbas ypač svarbus. Toks svarbus, kad jį turėtų įvertinti ne tik pati įmonė, kurioje dirbama, bet ir valstybė. Kodėl? Mat tai ne vien įstaigos, vykdančios ekonominę veiklą, pranašumas, bet ir nauda šaliai. Nauda kiekvienam piliečiui.

Tvarkinga buhalterija – privaloma, o šios nuostatos besilaikantys piliečiai yra savo šalies patriotai.

Jūsų įmonė moka mokesčius. Nepalaiko „šešėlio“. Viskas tvarkoma skaidriai. Tai scenarijus, kurį verta pagirti. Suprantama, norint, kad situacija iš tiesų būtų tokia optimistiška, reikalingi tikri „profai“ – profesionalūs buhalteriai, sąžiningi specialistai.

Svarbu, kad būtų skaičiuojama tiksliai

Rezultatas turi būti tikslus. Todėl skaičiuojama atsakingai. Tiksliai siekti tikslo – kalambūras, kurio teisingumu įsitikina kiekvienas buhalterijos skyriaus darbuotojas, kiekvienas buhalterijos mokslus krimtęs specialistas. Profesionalios buhalterinės paslaugos tokios ir yra – tikslios.

Pasitelkime pavyzdį, paprastą matematinį skaičių žaismą. Vienoje rankoje turime 10 eurų, o kitoje – 10,90. Lyg ir galima teigti, kad 10,90 apytiksliai yra 11. Tik ne buhalteriams. Čia 10 centų – daugiau nei „maža paklaida“. 10 yra 10, bet 10,90 nėra 11.

Vardan tos Lietuvos

Buhalterinis tikslumas susijęs su šalies gerove. Kadaise sumąstyta frazė „vardan tos Lietuvos“ nėra bereikšmė. Ji entuziastingai ir patriotiškai skamba šiomis dienomis ir įkvepia kiekvieną lietuvį.

Kaip jau minėta, ekonomikos srityje egzistuoja terminas „šešėlis“. Pagarba įmonėms, kurios prie jo neprisideda.

„Šešėlis“ iš pirmo žvilgsnio atrodo kaip „nekalta“ galimybė daugiau pasipelnyti. Bet iš tikro… griauna viską aplink.

Patriotiškas elgesys

Tikslumas buhalterijos skyriuje yra patriotiškumo pavyzdys. Bene labiausiai su pagarba valstybei asocijuojasi vėliava, himnas. Tačiau sąsajų yra žymiai daugiau, ne vien tiesioginių. Kuo atsakingiau tvarkoma buhalterija, tuo įmonė patikimesnė. Jokių slėpimų, jokių „nusukimų“ ar „varkių“. Elgesys ne tik etiškas profesiniu požiūriu, bet ir patriotiškas.

Džiaugiamės, palaikome ir tikimės, kad į šiuos žodžius verslas atsižvelgs.

 

buhalterinės paslaugos

Kai reikalingos buhalterinės paslaugos…

buhalterinės paslaugosNoras užsidirbti, noras sukurti ką nors įkvepiančio, noras realizuoti idėjas. Visais šiais žodžiais gali būti apibūdinamas verslas. Ir visai nesvarbu, ar kalbame apie greitojo maisto kioskelį, ar apie milžinišką korporaciją, valdančią daugybę biurų. Kiekvienu atveju reikalingos buhalterinės paslaugos. Jomis susidomėjus galima tiesiog pasižvalgyti internete, mat virtualioje erdvėje skelbiasi išties nemažai specialistų.

Kokia jūsų interesų sritis?

Atrodo, viskas kaip iš aišku. Buhalterinės paslaugos aktualumo skalėje užima solidžią vietą. Tačiau tai itin plati paslauga, kuri apima ne vieną procesą, todėl ieškant buhalterio reikia atsakyti į klausimą, kokia konkrečiai sritis domina.

Apskaita, dokumentai priimant į darbą – tai buhalterijos uždavinių dalis. Vieniems reikia tam tikros paslaugos dalies, o kitiems – viso komplekso. Todėl kreipdamiesi į specialistą nebijokite paklausti, jei kas nors neaišku ar tiesiog nesate įsitikinę, kaip tiksliai vadinama jums reikalinga paslauga.

Kiek turite laiko?

Dar vienas labai svarbus aspektas yra laikas. Būna atvejų, kai darbų sąrašas „dega“. Tenka skaičiuoti kiekvieną minutę. Ir dar ta buhalterija… Todėl susisiekę su specialistu nepamirškite susitarti dėl terminų. Žinokite, kad kreipiatės ne tik jūs, tad paslaugos teikėjas planuoja laiką ir dažniausiai negali šią minutę imtis darbo.

Net jei buhalterinės paslaugos jūsų įmonėje yra derinamos kitaip, t. y. jei skaičių klausimais užsiima nuolatinis darbuotojas, situacija taip pat turėtų būti įvertinama per laiko prizmę. Jei kas kelias minutes darbuotojui bus pateikiama vis nauja šūsnis uždavinių, kažin kaip visa tai bus įgyvendinama. Veikiausiai motyvacija po truputį pavirs demotyvacija.

Kai reikalingos buhalterinės paslaugos, bet nežinoma, nuo ko pradėti…

Jei pradėjote kokią nors ekonominę veiklą ir buhalterija atrodo kaip nepažįstamas miškas, galite tiesiog paskaitinėti, kaip pateiktos specialistų paslaugos. Taip pat pagalvokite, kokios sritys jums konkrečiai aktualios. Nes noras pasamdyti naują žmogų į darbą ir pajamų deklaravimas – du skirtingi dalykai. Skirtingi, bet susiję su buhalterijos sąvoka.

Niekas neverčia susisiekus su specialistu iškart užsisakyti vienokią ar kitokią paslaugą. Juk galima paskambinti keliems ir apsvarstyti, kuris pasiūlymas atrodo patraukliausias.

Ir jokios netvarkos?

Buhalterinės paslaugos – tarsi verslo aparato suderinimas. Kiekvienas skaičius yra ten, kur ir turėtų būti. Kiekvienas dokumentas toks, koks turėtų būti. Ir jokios netvarkos! Tad jei dabar kaip tik domitės buhalterinių paslaugų tema, veikiausiai kirba noras, kad apskaita (ir ne tik apskaita) pagaliau taptų sklandumo sinonimu.

 

 

 

buhalterinė apskaita

Buhalterinė apskaita mažoms įmonėms

buhalterinė apskaitaMažos įmonės dažnai susiduria su dilema – gana brangiai mokėti už buhalterines paslaugas samdytai įmonei, nusamdyti buhalterį 0,5 etato, ar viską pabandyti susitvarkyti patiems. Pastarasis variantas yra priimtinas tik specialius kursus baigusiems vadovams ir turintiems laiko nuolatos domėtis finansiniais reikalais. Kaip kiti du?

Buhalterinė apskaita yra iš esmės nesudėtinga, tačiau reikalauja tam tikrų žinių ir raštvedybos taisyklių išmanymų. Kitas momentas – atitinkamos dokumentų formos, kurių būtina laikytis pateikiant juos VMI, SODRAI, „Registrų centrui“ ir kitoms institucijoms. Menkiausia klaida gali reikšti ilgas valandas derinimo, o kartais net ir baudas.

Paprastai mažos įmonės samdo buhalterį 0,5 etatu. Jei buhalterio paslaugos įvertinamos minimumu, tai įmonei jis atsieina apie 150-200 eurų per mėnesį. Buhalterinės apskaitos paslaugos įmonėse kainuoja panašiai, tačiau galima rasti ir gana nebrangiai, pavyzdžiui, už 100-150 eurų per mėnesį. Priklauso nuo to, kiek vidinių dokumentų pateikiate. Pagal tai kinta buhalterinių paslaugų įkainiai, nes kiekviena pateikta sąskaita turi būti tinkamai apiforminama ir suvedami jos duomenys. Tas pats su autorinėmis, darbo sutartimis. Kuo daugiau darbuotojų, tuo buhalterinė apskaita kainuoja daugiau. Dėl šios priežasties reiktų kainas lyginti. Jei buhalterei mokate 200 eurų (neatskaičius mokesčių) ir ji apsidirba puikiai su 10 darbuotojų turinčios įmonės buhalterija, tai mokėti 200 eurų už buhalterines paslaugas įmonei yra beveik nerealu. Tiesa, buhalterė gali viena nesusitvarkyti su 20 žmonių įmonės buhalterija, tuo tarpu įmonės pajėgumai tai leis padaryti visiškai efektyviai. Kiekvienu atveju reiktų pasiskaičiuoti, kas apsimoka labiau.

Buhalterinė apskaita mažose įmonėse nėra labai sudėtinga. Naujoms įmonėms yra gana ramu, nes pirmaisiais metais VMI pažada jų nebausti, o bendrauti, konsultuoti ir pradėti. Toks geranoriškumas yra labai sveikintinas. Viskas labai logiška – kam apkrauti pradedantį verslą baudomis ir jį sužlugdyti, jei galima iš jo gauti mokesčius nuolatos ir taip pildyti valstybės biudžetą, mažinti bedarbystę?

Problemos kyla keičiantis tam tikriems teisės aktams arba tiems, kas visais įmanomais būdais siekia pasinaudoti lengvatomis. Mokesčių lengvatos turi labai blogą savybę – jos tam tikru metu baigiasi ir verslininkai niekada tam nebūna pasiruošę. Prisiminkite, koks ažiotažas kilo dėl MB mokesčių lengvatų atšaukimo…

Mūsų patarimas – pasikonsultuokite su patyrusiais finansininkais, kurie padės jums rasti aukso vidurį ir nuspręsti, kaip bus patikėta jūsų įmonės buhalterinė apskaita.