Articles Tagged with ekologija

Ekologiška pakuotė: kokia ji?

popieriaus puodelis

Aplinkos tarša pastaruoju metu yra viena svarbiausių temų visame pasaulyje. Tai globali problema, liečianti kiekvieną iš mūsų. Vartotojiški gyvenimo įpročiai privedė prie to, kad turime gelbėti savo žemę nuo šiukšlių, nuo kurių miršta gyvūnai. Todėl visame pasaulyje sparčiai populiarėja ekologiškų pakuočių idėja. Mat būtent įvairių pakuočių, maišelių, dėžučių naudojame itin daug, o jas išmetus ir jų neperdirbus, darome didelę žalą gamtai. Kokia gali būti ta ekologiška pakuotė ir kada ją naudoti?

Verslas rodo pavyzdį

Vis daugiau verslo įmonių stengiasi rinktis ekologiškas pakuotes. Tokių alternatyvų yra labai daug. Net parduodant prekes, kurioms reikalinga pakuotė, verslas gali rinktis alternatyvas. Pavyzdžiui, vietoj plastiko pakuočių, rinktis pakuotes iš popieriaus. Daugelyje vietų dabar galima sutikti popierinius puodelius, kurie vis dažniau išstumia plastikinius. Taip pat popierines dėžutes ir net popierinius maišelius. Popierius – daug ekologiškesnis sprendimas. Ypač, kai reikalinga patikima ir gamtai draugiška pakuotė maisto produktams.

Ne tik kitose šalyse, bet ir į Lietuvą sparčiai žengia įvairios ekologiškos pakuotės idėjos ir iniciatyvos. Jau ir Lietuvoje yra parduotuvių, kuriose nėra plastikinių pirkinių maišelių. Visai neseniai visa Kuršių Nerija taip pat atsisakė tokių produktų. Rinka diktuoja tokiems sprendimas alternatyvius pasirinkimus. Pavyzdžiui, pasaulyje jau prieš kelis metus pristatytas bioplastikas, kuris vis dažniau pasirenkamas kaip ekologiška pakuotė, pakeitusi plastikinius maišelius. Tai medžiaga, kuri gaminama nenaudojant naftos produktų, tačiau išskirtinai iš augalinių medžiagų. Būtent bioplastikas gali būti plačiai pritaikomas ne tik prekių, bet ir maisto produktų pakavimui.

Pradėkime nuo savęs

Ekologiška pakuotė, tai nebūtinai įmonės pasirinkimas. Kiekvienas esame atsakingas už tai, kokią ateitį kuriame savo žemei. Todėl norint pasirūpinti gamta, nebūtina laukti didžiųjų valstybių vadovų sprendimų, geriausia, pradėti nuo savęs.

Pavyzdžiui, norint prisidėti prie taršos mažinimo, puiki mintis yra patiems atsisakyti sunkiai perdirbamų pakuočių Pavyzdžiui, plastikiniai maišeliai, išmesti į aplinką, joje suyra kelis šimtus metų. O kartais net ilgiau. Gera mintis pirmiausia patiems atsisakyti tokių pakuočių. Pavyzdžiui, įsigykite medžiaginį maišelį, kurį visuomet turėtumėte su savimi. Tik pagalvokite, kiek kartų per mėnesį paimate plastikinį maišelį prekybos centre pirkiniams susidėti. Tiek jų mažiau bus išmesta į aplinką, jeigu vien Jūs pasirinksite medžiaginį ar popierinį maišelį jau šiandien. O jei tai padarys ir Jūsų draugas ar kaimynas?

 

spausdintuvų kasetės pigiau

Ekologija XXI amžiuje

spausdintuvų kasetės pigiauXXI amžiuje technologijų gausa padėjo pasiekti tokį lygį, kad mūsų paprasčiausiai niekas nebestebina. Kad ir kas naujo yra pasiūloma, tai nebesukelia tokio didelio „oho“, koks buvo bent jau 10 metų atgal. Priešingai, šiuo metu žmonės vis dažiau kalba apie natūralumą ir paprastus dalykus, kurie ir turėtų būti patys svarbiausi mūsų gyvenime. Ekologija – vienas iš jų. Rūpinimasis gamta yra kiekvieno iš mūsų darbas. Svarbiausia, kad rūpestis nereikalauja daug papildomo laiko ar juolab investicijų. Paprasčiausios gyvenimo taisyklės padės gyventi kur kas draugiškiau su gamta.

  1. Nereikalingos technikos atnaujinimas. Ar kada nors teko pagalvoti, kad spausdintuvų kasetės pigiau gali padėti prisidėti prie ekologijos. Paprasčiausiai kuomet jos pasibaigia – rekomenduojama neišmesti, tačiau papildyti. Viskas taip pat ir naudojant kitą techniką, kurios prikėlimas naujam gyvenimui gali Jums padėti gyventi kur kas ekologiškiau. Ką jau kalbėti apie tai, kad tos pačios kasetės pildymas kainuoja kur kas pigiau nei kad naujos pirkimas.
  2. Rūšiavimas yra antras žingsnis, kuris labai svarbus siekiant gyventi draugiškai su gamta. Lietuvoje ruošiama jau gana seniai, tačiau toli gražu ne visi asmenys įsisąmonino, koks tai svarbus procesas ir kad tai daryti yra būtina. Štai nereikalingi biuro stalai išmetami paprasčiausiai miške. Jeigu jie mediniai – bent jau sutreš, tačiau ką kalbėti apie plastikinius. Jų puvimo procesas skaičiuojamas šimtais metų. Tiek paprasčiausių buitinių atliekų, tiek baldų rūšiavimas yra būtinas.
  3. Nešiukšlinkite. Lietuviai, palyginus su kitomis Europos, o gal net ir viso pasaulio tautomis, labai švarūs asmenys. Jie visiškai nešiukšlina ir stengiasi, kad kitas to nedarytų. Galima pasidžiaugti, kad šioje srityje mes tikrai laimime.
  4. Ekologiškų prekių pirkimas – didelis žingsnis link švarios gamtos. Pavyzdžiui, galima įsigyti sąsiuvinius, kurie gaminami iš perdirbto popieriaus. Labai dažnai spausdintuvų kasetės taip pat būna gaminamos net kelis kartus iš naujo panaudojant tam tikras jų dalis. Nuostabu, kad vienas ir tas pats daiktas turi kelis gyvenimus. Kuo labiau žmonės naudosis tokiomis prekėmis – tuo ir jų gamyba bus kur kas didesnė.
  5. Prisidėjimas prie įvairiausių akcijų, net ir tokiu atveju, jeigu jūs paprasčiausiai stovite – labai geras žingsnis, kuris reikalingas siekiant gyventi draugiškai su gamta. Dažnai organizuojami įvairūs protestai, kurių metu prašoma nustoti kirsti medžius ir panašiai. Jeigu jums atrodo, kad tai neveiksminga – klystate. Tokio tipo mitingai sustabdė tikrai labai daug gamybos procesų, tad jeigu norite būti ekologiškas – saugokite gamtą.

Kiekvieno mūsų pareiga yra rūpintis gamta. Kadangi visi esame skirtingi ir kiekvienas iš mūsų turi skirtas galimybes prisidėti prie jos gražesnio gyvavimo – labai svarbu skirti tiek laiko, o gal net ir pinigų, kad mes gyventumėte gražesniame pasaulyje. Galiausiai, jeigu ne mes, tai bent jau mūsų vaikai, kurie po mūsų turės perimti tai, ką mes jiems paliksime.

Gamta yra kiekvieno mūsų kraujyje ir jos ignoruoti paprasčiausiai neįmanoma.