Daug klausimų kelianti Lietuvos finansinė situacija skatina vis dažniau pagalvoti apie paskolas. Beje, praktika rodo, kad lietuviai paskolas vertina gana palankiai – pasiskolinti pinigai naudojami racionaliai apsvarsčius jų praktinę naudą, o paskolos grąžinamos tvarkingai mokant mėnesines įmokas. Vienas populiariausių pasirinkimų – ilgalaike paskola, leidžianti investuoti į didesnės vertės pirkinį ar verslo pradžią. Tiesa, šiuo atveju negalima pamiršti, kad ilgalaikis pinigų skolinimasis reikalauja rimtų finansinių įsipareigojimų – jūs gaunate didesnę pinigų sumą, tačiau grąžinimo terminai yra taip pat gerokai ilgesni.
Kodėl ilgalaikė paskola?
Ilgalaikė paskola – tai puikus sprendimas, jei jums reikia didesnės sumos pinigų svajonių įgyvendinimui, pvz., nuosavo būsto pirkimui, naujam automobiliui, verslo idėjos įgyvendinimui ir pan. O gal, tiesiog, norite keliauti po pasaulį? Aplankyti užsienyje gyvenančius draugus? Svarbiausias ilgalaikės paskolos pranašumas yra tai, kad pinigus galite naudoti bet kokiam tikslui. Be to, ilgas pinigų skolinimo terminas užtikrina palankias skolos grąžinimo sąlygas – jums nereikės per itin trumpą laiką grąžinti didelės sumos.
Paprastai ilgalaikės paskolos suma gali siekti nuo kelių šimtų iki keliasdešimt tūkstančių eurų. Iš kitos pusės, turite išlikti racionalūs – gali būti, kad pageidaujamos sumos kredito unija jums nesuteiks. Visų pirma, turi būti patikrintos jūsų skolinimosi galimybės ir kredito istorija, kitaip sakant, kredito unija turi įvertinti jūsų galimybę grąžinti paskolą. Finansininkai primena, kad skirtingos kredito unijos kelia individualius paskolos suteikimo reikalavimus, todėl įvertinkite bent kelių įstaigų pasiūlymus – tai padės priimti optimaliausią sprendimą konkrečiu atveju.
Įvertinkite privalumus ir trūkumus
Jei nusprendėte imti paskolą, įvertinkite savo pajamų dydį ir pagalvokite, ar reguliarus pinigų grąžinimas nesukels jums ir jūsų šeimai rūpesčių. Rekomenduojama kurį laiką, pvz., pusmetį, atsidėti tam tikrą sumą pinigų (kuri būtų skirta paskolos grąžinimui). Jei atidėti pinigai nepakeitė jūsų gyvenimo kokybės, galite drąsiai skolintis. Iš kitos pusės, jei atidėti pinigai keičia jūsų buitį, t. y. jums sunkiau išgyventi, tuo atveju turėtumėte dar kartą įvertinti skolinimosi būtinybę.
Ilgalaikės paskolos ir palūkanų dydį galite apskaičiuoti, pasinaudoję virtualia skaičiuokle. Vis dėlto, skaičiuoklės sugeneruoti rezultatai yra gana preliminarūs. Jei norite gauti tikslius duomenis apie kredito unijos paskolos dydį, pasikalbėkite su pasirinktos įstaigos konsultantais, kurie, įvertinę visus išorinius rodiklius, pateiks tikslų pasiūlymą. Jei pasiūlyti finansiniai įsipareigojimai atitinka jūsų lūkesčius, kitas žingsnis – reikalingų dokumentų pateikimas ir formalumų tvarkymas. Paprastai dokumentų paruošimas užtrunka vos kelias darbo dienas.