Articles Tagged with internetinės svetainės

Ar galima patiems susikurti svetainę?

puslapiu kurimas

Atsakymas į šį klausimą yra paprastas – TAIP, galima, bet…

O čia ir prasideda visi tie „bet“, dėl kurių ir gyvuoja tiek daug interneto puslapių kūrėjų įmonių. Patikėkite, bandėme kurti ne vieną puslapį ir po daugelio metų viskas susiveda ten pat – reikia profesionalų rankos bet kuriuo atveju.

Kalbėjomės apie tai su tinklalapių kūrėjais iš https://www.tinkers.lt, sukūrusiais ne vieną puslapį apie kai kurių klientų požiūrį į savadarbes svetaines.

Patys kurti gali tik studentai…

Kai žmogus studijuoja ir jam reikia padaryti viešą prezentaciją, tam tikrą mokslinį darbą, interneto svetainė – bene puikiausias būdas tai padaryti. Tam nereikia pirkti domeno, pakanka pasinaudoti nemokamų puslapių kūrimo tarnybomis WordPress.com, Wix.com, Weebly.com ir kitomis. Kūrimo metu susipažinsite su esminiais puslapių elementais – struktūra, puslapio šablonais, dizainu, šonine juosta, meniu ir t.t. Visa tai pravers vėliau samdant profesionalus, nes jau tiksliai žinosite, ko iš jų reikalauti.

Milžiniškos laiko sąnaudos

Kai žmonės patys nusprendžia kurti svetainę, jie gali pasiruošti daug laiko šiam darbui. Taip pat ir kantrybės, nes teks kažką perdarinėti nuo nulio jau pusiaukelėje. Puslapį teks dailinti keletą dienų, tada rūpintis turiniu, iliustracijomis. Visa tai užima nemažai laiko. Jei nieko neveikiate, prašom, bet jei reikia dar ir dirbti bei uždirbti pinigus, tas laikas įgauna konkrečią kainą. O ji nėra labai adekvati. Labai paprastas dalykas. Įvertinkite savo valandą laiko. 10 eurų? O gal 20? Jei tiek galite uždirbti per valandą, paskaičiuokite, kiek realiai kainuoja jūsų sukurtas interneto puslapis, kuriam net ir po kūrimo turėsite rimtų priekaištų.

Sakykime, sugaišote 3 dienas po 8 valandas. Viso – 24 valandos darbo. Tai yra 480 eurų neuždirbtų pinigų. Jei jūsų svetainė yra nesudėtinga, vos su keliais puslapiais, už tokią kainą galima nusamdyti profesionalus, kurie sukurs svetainę pagal visus jūsų norus. O taip pat ji atrodys profesionaliai ir puikiai.

Stresas kenkia grožiui ir karjerai

Ar galėtumėte suvirinti tvorą, jei visą gyvenimą esate dirbę geografijos mokytoju? Youtube mokomieji vaizdeliai, kuriuose mokoma virinti sako, kad visi tai sugebėtų. Va, kaip lengva – pirmiausiai privirinate čia, o paskui čia. Dvi minutės ir rėmas gatavas. Viena problemėlė – tokiuose Youtube video klipuose vaizduojami žmonės tai daro gal 1000-jį kartą. O jūs darytumėte tai gal kokius 2-3 kartus per visą savo gyvenimą.

Ar tikrai skirsite kelis mėnesius mokslams, kad galėtumėte pasidaryti kažkokį daiktą, apie kurio kūrimą iki tol neišmanėte? Vargu…

Kai kažkas nepavyksta iš karto, kyla stresas. Jis labai bjaurus palydovas. Net po darbo graužia žmogų – kaip ten rytoj jis darys, kaip viskas turi pavykti… O jei nepavyks. Tai nervina. Dėl to geriau patikėti tuos darbus profesionalams, kurie tokio streso nebejaučia. Interneto puslapius jie kuria pastaruosius 10 metų ir tai savotiška rutina, beveik techninis darbas. Kodo gabalėlis čia, kodas ten, paveikslėlis čia, video ten, teksto dar šiek tiek po jais ir štai jums kuo puikiausias pradinis puslapis.

Nestresuokite, o patikėkite tinklalapių kūrimą profesionalams. Jie tai padarys be streso, ramiai, užtikrintai, profesionaliai. O jums tikrai drebės rankos ir rezultatu nebūsite patenkinti.

interneto puslapių kūrimas

Interneto puslapių kūrimas su WordPress

interneto puslapių kūrimasInterneto puslapių kūrėjai pastaruoju metu išgyvena labai įdomų tarpsnį. Tai dizaino darbų ir turinio valdymo sistemos pasirinkimas. Dažnai išgirsite, kad interneto puslapių kūrimas yra tik su WordPress TVS. Ką gi tai reiškia ir kuo tai naudinga užsakovui?

Truputis istorijos. 1995-2000 metais didžioji dalis interneto svetainių buvo kuriama tiesiog rašant HTML kodą ir įkeliant puslapį į FTP. Jei norėtumėte dabar tai padaryti, būtų gana sudėtinga. Turėtumėte parašyti puslapį HTML kodu, jį išsaugoti .htm arba .html formatu ir naudojantis specialia programa įkelti į serverį kartu su visomis iliustracijomis. Tai reikalauja nemažai žinių, dėl to tai gali atlikti tik programuotojai.

2000-2010 metais kiekvienas save gerbiantis programuotojas arba įmonė turėjo susikūręs savo TVS – turinio valdymo sistemą. Tokios sistemos jau leido užsakovui pačiam įkelti tekstus ir juos redaguoti. Bėda ta, kad jų buvo daugybė, jos visos buvo skirtingos, joms buvo kuriami naudojimosi gidai ir mokomoji medžiaga. Savo pasidarytas turinio valdymo sistemas programuotojai turėjo nuolatos tobulinti, o tai užimdavo daug laiko.

2010 metais Lietuvoje buvo pastebėtos atvirojo kodo turinio valdymo sistemos WordPress, Drupal, Joomla ir kitos. WordPress ir Drupal vis dar kovoja dėl lyderės vardo, tačiau atrodo, kad šiemet jau nebelieka klausimų, kas nugalėtojas. Tai WordPress turinio valdymo sistema, kuri yra nemokama ir nesunkiai pritaikoma vartotojo poreikiams.

Interneto puslapių kūrimas su WordPress turinio valdymo sistema turi nemažai privalumų:

  • Nereikia kurti viso karkaso. Kuriami tik nedideli moduliai arba modifikuojami esantys.
  • Nereikia kurti atskiro dizaino, nes jį galima įsigyti jau gatavą už 50 eurų.
  • Pasikeitus programuotojui nėra rizikos prarasti visą seniau padarytą įdirbį – kiekvienas naujas programuotojas gali perimti sukurtą puslapio kodą per pora valandų.
  • Nuolatos atsiranda naujų funkcijų, užlopomos saugumo spragos.
  • Svetainė sukuriama itin greitai – per kelias valandas ji gali būti paleista ir redaguojama realiu laiku.
  • Yra galimybė paversti svetainę elektronine parduotuve su WooCommerce.
  • Intuityvus naudojimas ir daugybė mokomųjų video ir straipsnių internete, todėl vartotojų atskirai mokyti nereikia.
  • Nereikia jokių HTML žinių. Viskas supaprastinta, o tai vartotojui patinka.
  • Lengvai eksportuojami duomenys.
  • Puikiai sutvarkytas vidinis SEO. Tai labai vertinama WordPress savybė.
  • Nesunkiai pakeičiami puslapių pavadinimai, adresai ir tekstai. Lengva įdėti iliustracijas, video, prezentacijas ir kitą vaizdinę medžiagą.
  • Lengvai integruojami saugumo (SSL) sertifikatai. Saugumo priemonių taip pat yra nemažai, dalis jų – nemokami.
  • Kuria ir prižiūri ne vienas programuotojas, o šimtai tūkstančių savanorių.

Taigi, jei jūsų interneto svetainės kūrėjai sako, kad dirbs su WordPress, žinokite, kad viską galima padaryti paprastai ir greitai.