Tikriausiai daugelis supranta, kad pabaigus universitetą, tradiciškai galima rinktis du kelius:
- Studijų tęsimą;
- Darbo paieškas.
Žinoma, kad tai vienintelės pasirinkimo galimybės žmonės, baigusiems universitetą, vienareikšmiškai teigti negalima, tačiau jas dažniausiai pasirenka jaunimas. Darbo paieškos yra labai svarbus momentas kiekvieno žmogaus gyvenime, o kad jos vyktų sklandžiai ir užtikrintai, reiktų į tai įdėti nemažai pastangų.
Tikriausiai daugelis, žadančių ieškotis darbo, nežino nuo ko reikėtų pradėti. Tikrai kiekvienas užduoda klausimus: kaip pradėti darbo paieškas? Kaip rašyti CV? Ar reikia motyvacinio laiško, ar ne? Į šiuos klausimus galėtų atsakyti įdarbinimo agentūros ir net juos visiškai išspręsti. Tačiau, štai keli patarimai nenorintiems į jas kreiptis.
Darbo paieškos
Darbo paieškos dažnai prasideda tiesiog internete. Lietuvoje yra ne viena svetainė, kurioje galima pasižvalgyti kokie darbai yra siūlomi ir ten ieškoti tinkamiausio varianto. Tačiau, jeigu žmogus turi troškimų ir siekių dirbti konkrečioje įmonėje, svarbiausia apie ją viską sužinoti ir nusiųsti savo CV į tos įmonės elektroninį paštą.
Kaip rašyti CV?
Kaip rašyti CV? – klausimas svarbus ir į jį atsakyti būtina. Tikriausiai daugelis yra girdėjęs posakį, kad sutinkama pagal kelnes, o išlydima pagal protą. Tačiau, kaip yra tada, kai pirmasis susitikimas ir dialogas su darbdaviu vyksta ne tiesiogiai, ankščiau nei gyvas pokalbis? Pirmąją įvaizdį apie žmogų kiekvienas darbdavys susikuria skaitydamas jo gyvenimo aprašymą, dėl šios priežasties jį reikia pateikti labai tiksliai, be klaidų, paminėti visus privalumus ir gabumus. Rašant savo gyvenimo aprašymą būtina išvardyti:
- Kokiose įmonėse ir kiek laiko buvo dirbta prieš tai. Taip pat galima paminėti ir praktikos ar savanorystės patirtį, tai tik pridėtų papildomų pliusų.
- Kokiose mokymo įstaigose buvo mokomasi, galbūt žmogus turi papildomą kvalifikaciją, baigęs kažkokius kursus ir įgyjąs tam tikrų žinių, padėsiančių darbe.
- Reikia paminėti visus savo privalumus ir gal net keletą trūkumų, kad darbdavys susiformuotų nuomonę apie žmogų.
Svarbiausia, reikia prisiminti, kad CV rašymui būtina skirti nemažai laiko, norint kad jis būtų tinkamas ir patiktų būsimam darbdaviui.