Prieš pradedant automobilio dažymo darbus, pirmiausia, apžiūrimas pats automobilis: jeigu reikia, atliekami kėbulo remonto darbai, sutvarkomos automobilio durelės bei sparnai. Reikia žiūrėti, kad visos automobilio dalys būtų kuo lygesnės, tai yra gerai ištiesintos, o ne paprasčiausiai užteptos glaistu. Tai labai svarbu bendrai automobilio dažymo kokybei. Taip pat sutvarkomi tarpai, esantys tarp automobilio dalių – visi jie turėtų būti maždaug vienodi. Be to, patikrinama ir automobilio važiuoklė. O tada automobilio dalys nuvalomos ir paruošiamos dažymui.
Nuo dažomo automobilio paviršiaus turi būti visiškai nuvalyti visi seni dažai ir visos rūdys, detalės nuvalomos iki pat metalinio paviršiaus. Tada kiekviena nuvalyta detalė įvertinama, ar jai reikia panaudoti rūdžių rišiklį. Jeigu paviršius nelabai lygus, ant jo užtepamas glaistas, sumaišytas su kietikliu, kad tinkamai sustingtų. O sustingęs, jeigu reikia, jis dar nušlifuojamas. Tada automobilio paviršius gruntuojamas, tai yra ant jo purškiamas gruntas. Gruntas reikalingas tam, kad dažomas paviršius būtų kiek galima lygesnis ir geriau pasiskirstytų bei tvirčiau su dažomu paviršiumi sukibtų dažai. O ant grunto jau purškiamas dažų sluoksnis. Po to automobiliai gali būti dar ir nulakuojami, taip užtikrinama tinkama jų išvaizda. Labai svarbu, kad visi aprašyti etapai būtų atlikti kruopščiai ir kokybiškai, nes darbų klaidos netruks išryškėti. Pavyzdžiui, nudažytoje vietoje gali iškilti pūslės ir pan.
Norint užtikrinti gerą visų darbų kokybę, automobilių dažymas turi būti atliekamas tinkamoje patalpoje. Tad paprastai automobiliai yra dažomi specialiose dažymo kamerose. Tokios kameros tinkamai vėdinamos, jose sudarytos reikiamos sąlygos, kad dažai ir kitos naudojamos medžiagos gerai džiūtų, o pats automobilis yra apsaugotas ir nedulka.
Automobilių gali būti dažomi metalizuotais, perlamutriniais arba akriliniais dažais, visų jų kainos yra panašios. Kartais prireikia nudažyti ne tik metalines automobilių dalis, bet ir kitokias, pavyzdžiui, plastikines. Tačiau plastikines arba stiklo audinio dalis paruošti dažymui yra daug sudėtingiau ir todėl brangiau, nei metalines, kadangi jas padengti standartiniais dažais yra labai sunku. Be to, gali būti dažomi ir automobilių buferiai. Tokiais atvejais naudojamos papildomos cheminės medžiagos, kad užtikrintų tvirtesnį dažų laikymąsi.