Horizontalus kelio ženklinimas – tai specialūs ženklai ant plento dangos, kurie turi būti aiškūs vairuotojams ir pėstiesiems ir nurodyti, kaip ir kodėl jiems judėti. Kitaip sakant, tai visos kelių linijos, „gulintys policininkai“, salėlės, borteliai ir visa, kas guli ant kelio. Horizontalus zenklinimas yra atliekamas tik profesionalų, kurie turi visą reikalingą įrangą ir sertifikatus. Neteisingas horizontalus zenklinimas baudos užtraukia tiek, kad net baisu pagalvoti, todėl viskas daroma griežtai pagal brėžinius. Iš kur tie brėžiniai atsiranda? Juos paruošia kelių planuotojai pagal horizontalaus zenklinimo taisykles, kurios yra patvirtintos Susisiekimo ministerijos atskiru įstatymu. Viskas labai tiksliai jose nusakyti – kokio storio turi būti viena linija, o kiek kita, taip pat ir tarpai tarp linijų, jų vieta ir reikšmė. Horizontalus zenklinimas Lietuvoje vykdomas nuolatos, jis dažnai nesikeičia. Naujausias pasikeitimas šioje srityje – vadinamasis „korys“ judriose sankryžose. Tai specialios geltonos juostos, kurios reiškia, kad negalima įvažiuoti į sankryžą net ir esant žaliam šviesoforo signalui, jei signalui pasikeitus automobilis sudarys kliūtį – užkiš sankryžą. Didžiuosiuose miestuose tai itin aktualus horizontalus kelio zenklinimas, kuris padeda vairuotojams išvengti nemalonių incidentų kelyje.
Vienas iš ženklinimo tikslų yra saugumas. Vairuotojai turi aiškiai matyti, kur yra kelio vidurys, kelkraštis ir tokiu būdu neužkliudyti kitų automobilių bei pėsčiųjų. Pagrindinis pėstiesiems skirtas horizontalus zenklinimas yra vadinamasis „zebras“ – pėsčiųjų perėja. Jis padarytas būtent dėl saugumo. Kiti ženklinimo būdai taip pat bendrai prisideda prie saugumo, nes vairuotojui yra gana aišku kaip ir kur jis gali važiuoti, net jei kelio ženklai rodo ne visiškai taip.
Horizontalus gatviu zenklinimas yra planuojamas Kelių direkcijoje padarius išsamius tyrimus. Labai svarbu numatyti, ar gatvės kelkraštyje bus galima pastatyti automobilį, ar ne. Kuo čia dėtas horizontalus zenklinimas, jei statymas leidžiamas arba draudžiamas kelio ženklais? Papildomai ant kelkračio gali būti brėžiama geltona linija, tad čia galimas ir horizontalus keliu zenklinimas.
Ženklinimo būdų yra įvairių. Vieni jų informaciniai, kiti – įspėjamieji. Ant plento gali būti nupiešiamas visas įspėjamasis ženklas (raudonas su baltu vidumi ir juodomis figūromis), jei tik reikia. Visa tai tik dar labiau prisideda prie bendrojo saugumo Lietuvos keliuose.