Articles Tagged with kompiuteriai

slaptažodis

Kaip sukurti stiprų slaptažodį ir jo nepamiršti

slaptažodisSaugumas internete – vienas iš didžiausių iššūkių šiuolaikinėje visuomenėje. Išmanieji įrenginiai jau pasiekė ir penkiamečius, tad visi turime įvairias paskyras, kuriose naudojami slaptažodžiai. Atspėjus vieną jų galima nesunkiai patekti į paskyrą ir pridaryti nemažai eibių. Arba pavogti duomenis, pinigus, užvaldyti kompiuterį. Blogiau nėra kur… Tam kelią užkirsti gali stiprus slaptažodis.

Stiprus slaptažodis turi būti ne trumpesnis kaip 12 simbolių, su didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis, skaičiais ir specialiaisiais simboliais. Pavyzdžiui toks – Ci3″F2f,245k.

Sako portalo Ugetfix.com specialistai, nuolatos rengiantys straipsnius saugumo ir virusų tematika. Lengva pasakyti, bet sunku atsiminti… Tokius slaptažodžius naudoja tik tie, kas turi fenomenalią atmintį. Kiti ieško paprastesnių būdų, pavyzdžiui naudoja slaptažodžių valdymo programas. Jos padeda atsiminti slaptažodžius, tačiau ar visada tos programos po ranka?

Lieka tik sugalvoti tokius, kuriuos ir nesunku atsiminti, ir jie būtų pakankamai sudėtingi. Štai keletas patarimų, kaip tokius sugalvoti:

  1. 12-14 simbolių – idealus ilgumas. Tiek pakanka sudaryti vieno ar net 2 žodžių kombinacijas.
  2. Nerekomenduojama naudoti žodžius, kurie yra gana įprasti: gatvių pavadinimai, vardai, pavardės, gimimo datos ir t.t. Geriau jau pasiieškoti retai naudojamų, tarmiškų žodžių, pavyzdžiui 2Kamašai:753. Retas kuris programišius žinos, kad kamašas žemaitiškai yra batas, kaliošas.
  3. Venkite balses keisti skaičiais ir ženklais, pavyzdžiui a-@, i-1, o-0, taip pat s-$, l-! ir t.t. Jei žodis yra dažnai naudojamas, tokie variantai irgi gali būti nesunkiai atspėjami.
  4. Naudokite lietuviškas raides. Kompiuteris laiko jas specialiaisiais simboliais, o jums jas parašyti nesukelia problemų. Nebent naudojatės angliška klaviatūra…
  5. Sutrumpinkite sakinį. Sugalvokite 12 žodžių sakinį ir tiesiog panaudokite pirmąsias raides ir skaičius. Sakinyje turėtų būti bent vienas skaičius ir bent vienas tikrinis daiktavardis – vietovardis, pavardė ir pan., kad slaptažodyje natūraliai atsirastų didžiųjų raidžių ir skaičių. Pavyzdžiui, „Aš esu gimęs Varėnoje 1981 metais, gruodžio 7 dieną“ slaptažodis būtų Pabandykite tokį atspėti…

Svarbiausiai nenaudoti vardas123 tipo slaptažodžių. Juos lengva atsekti ir nužiūrėti klaviatūrą, tad nereikės nė klastingų programišių – į jūsų kompiuterį įsilaužti galės kolegos, bendradarbiai, vaikai ir kiti žmonės iš jūsų aplinkos.

Jei visiškai nėra fantazijos, pasinaudokite atsitiktinių slaptažodžių generatoriais, kurie jums parinks tikrai sudėtingus ir neatspėjamus slaptažodžius. Aišku, juos reikės atsiminti…

 

kompiuterių remontas

Kompiuterių remontas: kaip pasirinkti specialistus?

kompiuterių remontasGyventi šiais laikais be kompiuterio gali pasirodyti neįmanoma. Juk jis ne tik reikalingas darbuose ir moksluose, tačiau tuo pačiu pramogoms, galiausiai, paprasčiausiai atrasti reikalingą informaciją, kuri reikalinga buityje. Sugedus prietaisui reikalingas kompiuterių remontas, kuris užtikrins, kad prietaisas veiks visada, kai tik jums jo reikės. Žinoma, atrasti specialistą, kuris gali sutvarkyti bet kokį gedimą gali būti ne taip ir paprasta, tad pateikiame gaires į kurias siūlome orientuotis.

  1. Kiekvienas specialistas skirtingais įkainiais įvertina savo suteikiamas paslaugas. Žinoma, visada norite investuojant mažiausiai gauti geriausios kokybės paslaugas, tačiau jeigu reikia rinktis tarp kokybės ir investicijų – geriau kokybė. Pasirinkite tą žmogų, kurio kompetencija yra aukšta ir galinti padėti išspręsti problemą.
  2. Taip pat reikia atsižvelgti į asmens, kuris užsiima kompiuterių remontų, kompetenciją. Apie ją daugiau galima sužinoti pabendravus su asmeniu: kiek laiko jis dirba, kaip jam sekasi ir taip toliau.
  3. Natūralu, kad daugelis ieško asmens, kuris gyvena kuo arčiau. Paprasčiausiai nesinori vykti labai toli dėl kompiuterio. Šiuo metu beveik kiekviename miestelyje galima nesunkiai atrasti specialistus, kurie padės išspręsti kompiuterio problemą.
  4. Galiausiai, kompiuterių remontas ne visada toks paprastas, taigi kartais reikia ieškoti tokio asmens, kuris tikrai galėtų sutvarkyti problemą. Pavyzdžiui, jeigu tiksliai žinote, kad jums reikia pakeisti monitoriaus stiklą – reikia ieškoti profesionalo, kuris turi reikalingą įrangą.
  5. Tuo pačiu rekomenduojame pasidomėti per kiek laiko bus įgyvendinami norai. Tiesiog gyvenimas be kompiuterio kai kuriems asmenims gali labai apkarsti, tad daugelis pageidauja, kad prietaisas būtų kuo greičiau sutvarkomas.

Kompiuterių remontas bus nesudėtingas tik tam asmeniui, kuris žino ką daro ir kaip galima pasiekti pačią geriausią kokybę. Tokiu atveju reikia atsakingai ieškoti asmens. Siūlome su galimybėmis susipažinti internete, kadangi būtent ten daugelis paskelbia apie suteikiamas paslaugas.

Planšetiniai kompiuteriai

Planšetiniai kompiuteriai – puikus technologinis sprendimas

Planšetiniai kompiuteriaiVisiems yra tekę susidurti su įvairiomis technologijomis. Vieniems jos atrodo naujesnės, kitiems – senesnės. Technologijų raida, nuo tada kai buvo išrastas kompiuteris, šiuo metu yra pasiekusi ,, karščiausią ‘‘ tašką, kitaip tariant – kiekvienas žmogus gali gauti tai, kas jam yra reikalinga. Planšetiniai kompiuteriai puikiai parodo, kad tai yra labai didelių technologinių sugebėjimų dėka sukurti kompiuteriai, kurie gali tilpti į Jūsų tašę, o dydis, naudojimui tokiose vietose, kuriose kompiuteriu pasinaudoti sunkoka – idealus.

Planšetiniai kompiuteriai yra labai geras sprendimas, jeigu norite savo didelį, nepatogų nešiojamą ar stacionarų kompiuterį, pakeisti tuo, kuris Jūsų rankoje kybos lyg pūkas, o tokiose vietose kaip lėktuvas, ar kitas viešasis transportas, pasitarnaus Jums lygiai tokiomis pačiomis paslaugomis kaip pasitarnautų jau minėtasis didelis, daug sveriantis kompiuteris. Planšetinių kompiuterių atsiliepimai gali skambėti labai dviprasmiškai – vieniems tai puikus daiktas, kurie jį pirko su idealiu kainos ir kokybės santykiu, kitiems – visiškai nevykęs pirkinys. Su šia dviprasmiška nuomone pilnai sutinku, kadangi perkant tokį daiktą, visada reikia atsižvelgti į kainą, nes už mažą kainą niekada nenusipirksi gero daikto. Planšetiniai kompiuteriai pigiau yra parduodami iš rankų į rankas, tačiau šis metodas taip pat turi dvi puses – vieną blogą, o kitą – ekonomiškąją. Taip, galbūt ir galite sutaupyti šiek tiek pinigų, tačiau klausimas ar daugeliui pavyksta nusipirkti gerą, naudotą daiktą, kadangi retas, kuris, tokį parduoda. Planšetinių kompiuterių skelbimai dažniausiai būna talpinami pačiuose populiariausiuose skelbimų portaluose arba socialiniuose tinkluose.

,,Taupus moka dvigubai ‘‘. Turbūt visiems teko girdėti šią patarlę, galbūt kai kuriems teko pabūti tokioje nemalonioje situacijoje, kalbu būtent apie tai, kai perki naudotą daiktą, tačiau pinigus paleidi vėjais, kadangi daiktas pradeda ,, demonstruoti ‘‘ savo trūkumus. Planšetiniai kompiuteriai nėra tokie brangūs, kaip Jūs manote. Visų pirma Jūs turite tvirtai nuspręsti, ar Jums reikalingas toks daiktas, tuomet išsiaiškinti kokie parametrai tenkintų Jūsų norus, o tik tada pirkti. Norint sutaupyti šiek tiek pinigų, galima palaukti planšetinių kompiuterių akcijos. Šiuo metu rinkoje labai populiaru – planšetiniai kompiuteriai Samsung. Tai viena iš populiariausių šiuo metu rinkoje esančių šių kompiuterių firmų. Planšetinių kompiuterių kaina priklauso nuo to, kokius parametrus ir firmą Jūs pasirinksite. Taip pat priklauso kokį tipą rinksitės – planšetiniai kompiuteriai su 3G ar be jo. Į visa tai atsižvelgus, galima pradėti dairytis į kainas, ieškoti sau tinkamo varianto.

Viską apibendrinant, galiu teigti, kad planšetiniai kompiuteriai tai puikus technologinis sprendimas, kuris labai gerai padeda žmonėms, kurie nuolatos skuba, keliauja ne pačiomis patogiausiomis transporto priemonėmis. Šis kompiuterio pakaitalas gali būti puiki dovana jaunuoliui, kuris lanko mokyklą – mokykloje jis galės pasižymėti svarbiausias išgirstas žinias, įsivesti priminimą apie artėjantį kontrolinį. Planšetiniai kompiuteriai Tele2 įmonėje yra labai populiarus bei perkamas daiktas. Paskubėkite, susiraskite sau tinkamą variantą, ir nieko nedelsdami įsigykite planšetinį kompiuterį.

 

 

 

nešiojami kompiuteriai

Nešiojami kompiuteriai ir vėl užplūsta prekybos centrus

nešiojami kompiuteriaiElektronikos prekės padeda palengvinti žmonių kasdienybę.  Ne išimtis ir nešiojami kompiuteriai, kurių gausa ir įvairovė vis labiau užplūsta prekybos centrus ne tik visoje Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje. Kompiuterių gausu visur: juos pardavinėja prekybos centruose, privačiose įmonėse, įvairiuose skelbimų portaluose ir kitose interneto platybėse. Kai šios technikos aplink tiek daug, svarbu neatsilikti nuo naujausių produktų ir taip išlikti teisingame kompiuterinės įrangos tobulėjimo kelyje.

Nuosavą kompiuterį šiandien turi vos ne kiekvienas, tad tai tampa viena paklausiausių ir populiariausių šio amžiaus technikos prekių. Be šio įrenginio sunku būtų atlikti net ir paprasčiausius darbus. Siųsti laiškus reikėtų įprastu paštu, mokėti mokesčius tektų prekybos centruose, o įvairioms užduotims ir skaičiavimams reiktų ieškoti popieriaus. Visa tai be abejonės pareikalautų daug laiko ir pastangų, tačiau dabar viso to eikvoti juk nereikia. Kompiuterio ir interneto pagalba tokias operacijas atlikti galima be jokio vargo.

Su nešiojamu kompiuteriu galima atlikti be galo daug įvairių funkcijų, tad šis produktas tampa siekiamybe ir net būtinybe daugeliui moksleivių ir studentų. Prieš mokslo metų pradžią nauji nešiojami kompiuteriai tiesiog užplūsta prekybos centrus. Įvairiausių rūšių, formų, dydžių ir specifikacijų kompiuteriai stengiasi įsiteikti net išrankiausiam pirkėjui, tad rasti pramogoms, laisvalaikiui ar darbui puikiai suderinamą techniką tikrai pavyks. Nauji kompiuteriai prekybos centruose neretai gali pasiūlyti ir patrauklią nuolaidą, todėl sutaupyti galima nebūtinai ieškant pigiausios prekės lentynoje.

Nešiojamų ir stacionarių kompiuterių gausa pakeri ne vieną. Platūs ekranai, patogi klaviatūra, puikios specifikacijos ir daugelis kitų smulkmenų gali privesti prie vieno ar kito kompiuterio pasirinkimo. Elektronikos centruose galima rasti puikiai darbui ar mokslui tinkantį žaisliuką, tačiau neverta skubėti, kadangi kompiuteris turi būti ne vien patogus ir gražus akiai, bet ir sistemiškai pajėgus planuojamai veiklai su juo.

Prekybos vietose gausu pačių įvairiausių kompiuterių. Vieni nešiojami kompiuteriai puikiai pasitarnauja darbui, kiti pramogoms, tad svarbu išsirinkti tokį, kuris nevaržys veiksmų ir užtikrins geriausias sąlygas. Kompiuterių įvairovė tiesiog plūsta į prekybos centrus, tad išsirinkti labiausiai sau tinkantį kompiuterį dabar gali kiekvienas.