Articles Tagged with lauko durys

lauko durys

Lauko durys: šarvuotos, plastikinės ar klijuoto medžio?

lauko durysLauko durys – tai būsto eksterjero dizaino elementas, saugumo užtikrinimas. Raktą pasukame ir rankeną spustelime kasdien. Būtent atverdami ir užverdami duris pakliūvame į kitą erdvę – grįžtame į jaukius namus arba esame pasiruošę žengti žingsnį į platųjį pasaulį.

Nesvarbu, apie kokią sritį kalbėtume, dažniausiai visur įžvelgsime alternatyvų. Kitaip tariant, sunku rasti daiktų ar dalykų, kurie nebūtų skirstomi į kokias nors rūšis. Pavyzdžiui, duona paprastai klasifikuojama į juodą ir baltą. Automobiliai skirstomi pagal kėbulo tipus. Lygiai taip pat ir lauko durų būna nevienodų. Tai šarvuotos, plastikinės ir medinės.

Šarvuotos durys vartotojus džiugina visapusiškai. Jos pasižymi dailiu dizainu, yra saugios, gerai sulaiko nepageidaujamus garsus. Jos nėra lengvos, tad uždarydamas ir užrakindamas junti saugumą. Tokios durys džiugina patikimumu.

Plastikinės lauko durys populiariausios įvairiose įstaigose. Tikėtina, kad prieš kelerius metus apie tokias duris mąstėte ir jūs. Juk jos atrodo visai patraukliai, tai kodėl netiktų namuose? Vis dėlto nuo šalčio ir karščio jų užrakinimo procesas gali apsunkti. Taigi, aplinkos pokyčiai joms nėra draugiški.

Klijuoto medžio durys – dar vienas pasirinkimas. Pranašumas prieš šarvuotas ir plastikines – geresnės šilumos sulaikymo savybės. Reikia paminėti, kad modernios lauko durys iš klijuotos medienos nekelia tiek rūpesčių, kaip tos, kurios eksploatuojamos jau daugybę metų. Priežastis paprasta – gamyba nuolat vystosi, o tai reiškia, kad konstrukcija tampa tobulesnė.

Rinkdamiesi duris žmonės kreipia dėmesį į įvairius kriterijus. Be abejonių, atsižvelgiama į durų rūšis. Pro akis nepraslysta ir dizaino subtilybės. Lauko durys dažnai derinamos su būsto stogo bei langų rėmų spalva. Jeigu statote namą ir galvojate apie duris, tuomet sprendimą atrasite užsukę į parduotuvę. Tačiau jeigu būstas jau ne pirmos jaunystės ir atėjo laikas pakeisti senąsias duris, reikės atsižvelgti į matmenis. Tad greičiausiai kreipsitės į gamintojus, kurie viską išmatavę pagamins naujas duris.

TIKS langai” specialistai primena: pasirinkimų yra trys. Tai šarvuotos, klijuoto medžio ir plastikinės durys. Sprendimą lemia būsto dizainas, piniginės storis ir poreikiai. Pavyzdžiui, jei namas nedžiugina sandarumu, tuomet tikriausiai rinksitės klijuoto medžio duris, kurios pasižymi mažiausiu šilumos pralaidumu.

durys Vilniuje

Lauko durys Vilniuje ir jų pasirinkimo kriterijai

durys VilniujeLauko durys Vilniuje stebina savo pasiūla. Išraiškingo dizaino gaminiai pritaikomi individualiam interjerui ir eksterjerui. Specialistai primena, kad renkantis duris būtina įvertinti jų funkcionalumą, t. y. lauko durys turi užtikrinti maksimalią saugą, patikimą garso izoliaciją ir aukščiausius šilumos bei komforto rodiklius.

Lauko durų matmenys

Apie lauko duris turėtumėte pagalvoti dar statinio projektavimo pradžioje. Interjero specialistai tvirtina, kad neapgalvotas durų angos dydis yra viena dažniausių ir brangiausiai kainuojančių naujakurių klaidų. Nepamirškite, kad durys Vilniuje ir kituose šalies miestuose paprastai atitinka standartinius išmatavimus, t. y. jei architektai įrengs per aukštą durų angą, jums bus reikalingas viršlangis, jei anga bus plati, reikės galvoti apie durų platinimą arba dviejų dalių duris. Minėtosios detalės ne tik reikalauja gana didelių išlaidų, bet ir keičia bendruosius estetikos principus.

Lauko durų kategorijos

Specialistai tikina – svarbiausias lauko durų atrankos kriterijus yra jų gamybos medžiagos. Skirtingų medžiagų ir gamybos technologijų durys turi savų privalumų ir savų trūkumų. Paprastai išskiriamos penkios durų kategorijos: plastikinės lauko durys, aliumininės lauko durys, plieninės lauko durys, medinės lauko durys ir stiklo pluošto lauko durys.

Ilgą laiką savo populiarumu stebinusios plastiko durys šiandien pasirenkamos gana retai. Viena svarbiausių to priežasčių – sudėtingos eksploatacijos sąlygos, kadangi veikiamos karščio durys riečiasi į vieną pusę, o šalčio – į kitą. Kitaip sakant, būsto šeimininkas patiria nuolatinių rūpesčių duris atrakindamas ir užrakindamas.

Aliumininės lauko durys Vilniuje paprastai naudojamos viešuosiuose pastatuose. Šios durys yra patvarios, tačiau nepasižymi aukštu šilumos koeficientu. Tokios durys yra ilgaamžės ir nereikalauja sudėtingos priežiūros.

Plieninės lauko durys yra puikus pasirinkimas, ieškantiems saugumo. Minėtosios durys vertinamos dėl universalaus pritaikymo ir plačių dizaino galimybių. Be to, šių durų kaina daugeliui pirkėjų yra priimtina. Vienas svarbiausių minėtųjų durų trūkumų – prasta šilumos izoliacija.

Medinės lauko durys skirtos namų jaukumui ir maksimaliam komfortui. Tokios durys puikiai sulaiko šilumą ir suteikia namams gyvybės. Tiesa, minėtoji medžiaga reikalauja nuolatinės priežiūros, t. y. duris būtina reguliariai impregnuoti ir saugoti nuo techninių pažeidimų.

Vienas moderniausių sprendimų – kompozitinės, stiklo pluošto lauko durys, pritaikytos ekstremalioms lauko sąlygoms. Šios durys išsiskiria itin aukštu šilumos perdavimo koeficientu, atsparumu ir ilgaamžiškumu. Be to, stiklo pluošto durų varčios nebijo drėgmės ir nerūdija, yra atsparios pažeidimams.

Spynos ir rankenos

Paprastai lauko durys derinamos su standartinėmis rankenomis ir spynomis, tačiau pirkėjams suteikiama beveik neribota galimybė rinktis – platus durų priedų asortimentas leis išsirinkti maksimalaus saugumo spynas ir išskirtinio dizaino rankenas.