Marokas spalvinga ir įdomi šalis, kurioje verta daug ką pamatyti, daug ką išgirsti ar paragauti. Tačiau tai visiškai kitokių tradicijų ir kultūros šalis, kurioje 99 proc. gyventojų yra musulmonai. Ir nors čia stipri Ispanų bei Prancūzų kolonijų įtaka, tačiau daug kur jausmas lyg patekai į viduramžius. Kelionė į Maroką yra tikras išbandymas ir iššūkis, todėl pabandysime sudėlioti svarbiausius patarimus kaip elgtis Maroke, jog nebūtumėte „tas išsišokėlis turistas“.
Drabužiai yra vienas iš tų dalykų, kuriuos akcentuoja visi keliaujantys į Maroką. Marokas yra konservatyvi musulmoniška šalis, todėl nėra padoru vilkėti prigludusius, iššaukiančius ar kūno nedengiančius drabužius. Rankos, pečiai ir kojos turi būti uždengtos rūbais. Vyrams marokiečiai kiek atlaidesni, tačiau moterims nenorinčioms sulaukti nepageidaujamo dėmesio, reikėtų vilktis drabužius ilgomis rankovėmis ir ilgas kelnes. Beje, marškinėliai trumpomis rankovėmis yra laikomi apatiniais drabužiais, ypač kaimiškose vietovėse.
Nedemonstruokite savo papuošalų. Vykstant į Maroką, vertėtų atsisakyti idėjos imtis papuošalų, ypač auksinių, sidabrinių ar su brangiaisiais akmenimis. Papuošalai yra turto ženklas, o turtingus turistus visi bando kaip įmanoma labiau „nugręžti“. Kelionė į Maroką bus mažiau skausminga, jei visus papuošalus paliksite namuose.
Jei jus pakvietė į namus, būtina nusimauti batus. Stebėkite vedantį asmenį ir kartokite jo veiksmus. Einant į svečius verta turėti dovaną. Tai gali būti arbata, saldūs kepiniai, einant pas neturtingesnius, galima neštis ir mėsos ar net gyvą vištą.
Arbatpinigiai yra įprastas dalykas, todėl kavinėse, restoranuose reikėtų palikti bent 5-10% čekio sumos. Taksi palikti arbatpinigių nereikia, tačiau taksistai džiaugiasi kiekvienu papildomu pinigėliu.
Vienas didžiausių nusivylimų Maroke yra tai, jog ne musulmonai negali patekti į mečetes. Į mečetes gali patekti tik tikintys, o turistai įleidžiami vos į kelias mečetes, kurios nenaudojamos. Žinoma, galima tikėtis žvilgtelėti pro duris, tačiau daugelyje mečečių nerekomenduojama priartėti per arti prie šventos vietos.
Tik pastaraisiais metais modernėjančiuose didmiesčiuose moterims pasidarė lengviau, dabar jau galima jas pamatyti geriančias kavą kavinėse, kas anksčiau buvo išskirtinai vyrų pramoga. Gerti alkoholį ir lankytis baruose anksčiau buvo laikoma nuodėme, tą darydavo tik prostitutės. Toks veiksmas kaimiškose vietovėse vis dar prilaikomas paleistuvystei. Todėl moterims visuomet vertėtų papildomai pasidomėti ką galima daryti ir ko ne ir geriausia būti kompanijoje.