Articles Tagged with odontologija

Kelios elementarios ir labai svarbios odontologinės tiesos

klinika

 

Yra įvairių posakių apie sveikatą. Dažnai ji vadinama brangiausiu turtu. Akivaizdu – ši tiesa tinkama ir kalbant apie dantis. Jei suskaudo, nuskilo kampas ar atsirado kitokių problemų, iš karto pateikiame adresą Odonteja.lt, kad nereikėtų ilgai ieškoti, kur kreiptis. Jei gyvenate sostinėje, šis variantas bus palankus.

Sveikata ir estetika

  • Galima formuluoti įvairias logines grandines. Pavyzdžiui:
  • Gerai besijaučiantis žmogus gražiai atrodo.
  • Sveiki dantys – ne tik gražesnė, bet ir lengvesnė šypsena (t. y. nusišypsoti lengviau). Paprastas pavyzdys: kai dantį labai skauda, tai apie jokį išsišiepimą nėra minčių, geriausiu atveju susiimama už žando…

Kalbant apie dantis visuomet aktualu pabrėžti jų higienos svarbą. Gera higiena reiškia gerą rūpestį. O kartu šie dalykai sufleruoja, kad ėduoniui ir kitoms problemoms nebus palankių sąlygų…

Jei trūksta dantų, gali būti vengiama išsižioti, o tai atsiliepia ir bendravimui. Ką ir sakyti apie valgymą – tenka atidžiai rinktis, koks maistas „įveikiamas“.

Liaudies išmintis

Galima teigti, kad odontologija iš esmės yra liaudies išminties atspindys. Pavyzdžiui, visiems žinomas posakis, jog skūpus moka du kartus, čia tikrai patvirtinamas. Ne mažiau tinkama ir kita frazė: roges ruošk vasarą. Kaip tai susiję? Tuoj paaiškinsime.

Jei vizitų pas dantų gydytoją nenukeliate „kitam mėnesiui“ jau kelintus metus iš eilės, tada su patarlėmis gal ir neprireiks susipažinti. Tačiau tais atvejais, kai delsiama, patvirtinama tiek viena, tiek kita minėta patarlė.

Profilaktika (kitaip tariant, reguliari patikra) yra galimybė apsisaugoti nuo ėduonies ir kitų problemų. Nors pirma mintis gal ir kitokia, galbūt galvojama, kad neapsilankius pas gydytoją pavyks sutaupyti, realūs pavyzdžiai sako ką kita. Būtent apžiūros metu pastebimas problemas paprastai įmanoma sutvarkyti be didelių laiko ir piniginių sąnaudų. Verčiau susisiekti su gydytoju, sutarti vizito laiką ir vėliau būti užtikrintiems, kad dantys sveiki.

Vengimas

Kitas aspektas yra susijęs su vengimu. Kodėl ne vienam žmogui odontologo kabinetas asocijuojasi su vieta, kur tikrai nebus malonu? Matyt, čia gajūs prisiminimai iš sovietmečio. Tačiau šių laikų medicina (o odontologija YPAČ) yra pažangi, paremta ne tik efektyvia įranga, bet ir specialistų mandagumu ir tokiu kruopščiu bei švelniu darbu, kad kartais po procedūros galima ir susimąstyti: „Kažin pas gydytoją buvau ar tai buvo poilsio seansas?“

Vengti nėra ko, o prieš tai aptarti dalykai apie neatidėliojimą ir laiko bei pinigų sutaupymą šį teiginį kuo puikiausiai iliustruoja.

Plati ir reikšmės nestokojanti tema

Yra kur kas daugiau dalykų, svarbių, kad dantys būtų sveiki. Ir ne tik todėl. Yra dar daugiau dalykų, svarbių apskritai norint perprasti visą šią temą. Temą, kuri išties plati ir neabejotinai reikšminga. Reikšminga kiekvienam, susijusi su asmenine sveikata ir kasdienybės patogumu, su valgymu, bendravimu. Kiekvienas iš šių punktų neatsiejamas nuo kitų.

Galiausiai nereikėtų pamiršti štai kokios tiesos: gydant svarbus ir mediko, ir paciento indėlis. Niekas nelieps palaikyti grąžtelio, tačiau, pavyzdžiui, gydytojui bus lengviau dirbti, jei pacientas nevėluos. Rodos, toks paprastas patarimas – nevėluoti pas gydytoją. Kita vertus, tai patarimas, leidžiantis išvengti streso ir skatinantis nedelsti iki paskutinės minutės.

 

 

 

dantu protezavimas

Ką reikėtų žinoti apie dantų protezavimą

dantu protezavimasKam atliekamas dantu protezavimas, kuo jis skiriasi nuo implantavimo, kam jis rekomenduojamas, kokiais mitais yra apipintas? Štai keletas atsakymų, paaiškinančių kai kuriuos dalykus.

Kaip jis atliekamas

Visų pirma, dantu protezavimas kaina yra pigesnis už kitokias alternatyvas. Tačiau vis tiek reikia geriau rinktis pačias kokybiškiausias medžiagas, nes tik taip galima išvengti kokių nors galimų nesusipratimų ar nekokybės atvejų. Taigi, jeigu norite, kad dantu protezavimas, atsiliepimai būtų geri, tada reikia ir pasirinkti tokius protezų gamintojus, kurie jau turėtų kažkokį pasitikėjimą žmonėse.

Yra kelių tipų protezavimas. Visi dar prisimename savo senelius, kurie prieš naktį užmerkia protezus į stiklinę. Keliant klausimą dantu protezavimas – kas tai – verta pamąstyti apie tai, kas yra kas, ir ar tikrai tai tik tokie protezai iš stiklinės nuo senelio spintelės. Iš tiesų, protezai gali būti tokie laisvai įsidedami, nuimami. Tačiau taip pat jie gali būti ir tokie, kurie yra paprasčiausiai primontuojami prie jau esančio danties. Taigi, protezavimas profesionaliose įstaigose dažniausiai taip ir vyksta. Yra pasitelkiamos modernios technologijos, o tada nuskenuojamas dantis, jo forma. Sudaroma speciali medžiaga kompiuterinė, leidžianti išlieti itin tikslų, mikroskopiškai tikslų protezą. Jis yra pridedamas prie jau egzistuojančios danties dalies, ir štai darbas ir atliktas, dantu protezavimas atliktas.

Kas labai svarbu

Labai svarbu ne kokia yra dantu protezavimas kaina, o kaip tas protezavimas atliekamas. Atrodo, dar ne visos klinikos suvokia, kaip svarbu pagaminti itin tikslų implantą. Taigi, jeigu norite, kad dantu protezavimas atsiliepimai ir iš jūsų sklistų teigiami, rinkitės modernią ir šiuolaikišką kliniką, patikėkite tik tokiai, kuri moka atlikti visus moderniausius tyrimus. Tada nebus baisu, kad dantu protezavimas nueis veltui. Jūsų pasirinkimas yra labai svarbus. Būtinai apžiūrėkite, kokia tai bus klinika, ką kalba daktarai, kokią įrangą jie turi. Taip pat pasidomėti verta ir, ar pas juos yra įmanoma dantu protezavimas issimoketinai. Jeigu taip, tai galbūt kaip tik dantu protezavimas issimoketinai Vilniuje jums suteiks šansą įsigyti brangesnes medžiagas, geriausius pasirinkimus savo implantams. Taigi, nepamirškite to, kad kaip tik jūs patys nusprendžiate, kur pataupyti.

Ko daug kas nežino

Visgi dar tebėra daug žmonių, kurie paprasčiausiai nežino, kad jiems dantu protezavimas ir ju kainos neturėtų būti pati didžiausia kliūtis. Klinikose, kurios turi sutartis su valstybinėmis ligonių kasomis, protezavimas gali nekainuoti nieko vaikams iki 18 metų. Taip pat, kaip ir jau pensijon išeinantiems asmenims. Kartais yra bijoma kreiptis į gydytojus, kai nuskyla dantys. Žmonės daro didelę klaidą, jeigu, turėdami akivaizdų protezavimo poreikį, atsisako apsilankymų pas gydytojus, ir laukia, delsia tol, kol galų gale jau būna pats blogiausias poveikis atsitikęs. Įsivaizduokite negydomą žaizdą – ji juk užsikrečia, atsiranda komplikacijos, užuot savaime užgijusi, ji pritraukia dar daugiau problemų. Taip pat veikia ir danties nuskilimas. Jeigu nebėra danties, keisis visa jūsų dantų padėtis, gal kokie aštrūs kampai dirgins gleivinę ir jūs turėsite nuolat kentėti nuo žaizdelių . O gal bus taip, kad netekus daug dantų, visas krūvis atiteks kitiems likusiems, o tai privers šiuos labai greitai susidėvėti. Tad geriau anksčiau paklausti, dantu protezavimas – kas tai. Ir išspręsti šias problemas. Juk šypsena yra ne tik grožio atributas ir malonaus žmogaus požymis, tai taip pat labai svarbi mūsų sveikatos dalis.

odontologinė įranga

Odontologinė įranga profesionaliam kabinetui

 odontologinė įranga Odontologų sėkmė ir besikeičiantis požiūris tikrai stebina. Dar prieš 20 metų odontologas (tuo metu klaidingai vadinamas stomatologu arba dantistu) buvo kiekvieno suaugusio žmogaus siaubas. Kaip nebus, jei vos įėjęs į fluoru dvokiantį kabinetą, pacientas turėjo sėstis į didžiulę kėdę šalia kurios stovėjo kažkokia „gervė su varikliu ir dirželiu apačioje. Vėliau paaiškėdavo, kad tas variklis suka milžinišką gaubliuko formos grąžtą, kuris, rodos, kiaurai pervers ne tik dantį, bet ir smegenis… Taip prisimename odontologinį kabinetą prieš dvidešimtmetį. Dabar situacija pasikeitė kardinaliai. Kai kurie pacientai sugeba net nusnūsti, kol jiems valomas kanalas arba šlifuojamas danties emalis. Profesionali odontologinė įranga visiškai pakeitė požiūrį į odontologo darbą.

Norėdami įsirengti odontologinį kabinetą, klinikos savininkai turi investuoti tik į aukščiausios kokybės ir patikimumo įrangą. Paprastam pacientui odontologinė įranga – tai grąžtas ir milžiniškas šviestuvas virš kėdės. Deja, toks įsivaizdavimas labai siauras.

Sėkmingam dantų tvarkymui reikalinga ir kita odontologinė įranga. Visų pirma, tai specialūs odontologiniai kompresoriai, kurie siurbia seiles ir kraują, šaldo gręžiamą dantį vandeniu ir čia pat jį išsiurbia. Pamenate burną pilną marlės ir vatos? Spėkite, kur ji dabar dingo? Būtent kompresoriai išsprendė šią itin nemalonią procedūrą.

Kitas svarbus momentas dantų gydyme – tikslus pažeisto danties ar žandikaulio dalies vaizdas. Čia padeda rentgenografas – prietaisas, kuris nuskenuoja dantį ir pateikia tikslų atvaizdavimą kompiuteryje. Toliau jau galima gautą informaciją analizuoti ir pagal ją kurti dantų implantus. Jų taip pat rankomis niekas nelipdo – tam yra specialus 3D spausdintuvas, kuris itin tiksliai „spausdina“ karūnėles ir implantų modelius iš keramikos ar kitų medžiagų. Mokslas jau pasiekė tokį lygį, kad gali išauginti ir tikro emalio dantį, tačiau kol kas šios revoliucinės technologijos pritaikymo praktikoje teks palaukti.

Profesionali odontologijos įranga yra ir itin didelio tikslumo odontologiniai įrankiai. Tai ypač ploni pincetai, dildės, pjūkleliai, skalpeliai ir t.t.

Grąžtai visada baugino žmones. Iš tiesų tai yra specialūs antgaliai, kurie yra montuojami ant tų pačių odontologinių kompresorių. Jokios mechanikos ir variklio gaudesio. Tiesiog tyliai ir švelniai veikiantis grąžtas, skirtas išvalyti kanalus, pašalinti ėduonies pažeistą emalį, nugrandyti apnašas ir t.t. Prieš du dešimtmečius grąžtai lūždavo tiesiog dantyse sukeldami skausmą ir siaubą, kartais net odontologo paniką. Dabar išskirtinai kieti metalai ir kitos medžiagos iš kurių gaminami grąžtai ir galvutės tokio siaubo atkartoti negali net norėdami. Tiesa, replės vis dar atrodo grėsmingai, tačiau čia jau chirurgo įrankių kraitelė…

Profesionali odontologinė įranga ir prietaisai – 1/3 sėkmingo odontologijos kabineto. Kas likusios dvi dalys? O gi pats gydytojas odontologas ir pacientų aptarnavimo lygis.