Articles Tagged with odos pigmentacija

baltos dėmės ant kūno

Įdomioji medicina: baltmė ir jos simptomai

baltos dėmės ant kūnoPasaulyje žmonės kasdien suserga įvairiausiomis ligomis. Vienos jų itin pavojingos, net neturinčios atrastų joms gydyti vaistų, kitos – lengvesnės, tačiau labai neįprastos. Viena tokių – baltmė. Tai tokia odos būklė, kai netenkama melanino – pigmento, kuris atsakingas už odos ar plaukų spalvą. Baltmė gali paveikti ne tik odą, bet ir akis, burnos, nosies gleivinę ir panašiai.

Baltmės pagrindinis simptomas – baltos dėmės ant kūno. Jeigu žmogus gimsta su natūraliai tamsia oda, tuomet baltmės poveikis matysis daug ryškiau negu ant žmogaus, kurio oda šviesi ir nelinkusi įdegti. Baltmė dažniausiai paveikia rankas, veidą, kaklą, krūtinę. Įdomu, kad ši liga nėra įgimta, tačiau jeigu šeimoje tėvai turi baltmę, tikimybė, kad ji persiduos ir vaikui pakyla 30 procentų. Šia liga serga apie 1 procentas planetos žmonių.

Baltos dėmės ant kūno atsiranda, nes šiuose odos plotuose nėra melanino. Ši patologija būdinga, jeigu giminėje buvo baltmės atvejų, taip pat, jeigu žmogus visą gyvenimą buvo linkęs sirgti autoimuninėmis ligomis. Baltme susergama gana jaunam amžiui, iki 40 metų. Teigiama, kad ši liga labiau puola streso išvargintus žmones.

Baltmės progresas yra sunkiai numatomas – kai kuriais atvejais ji linkusi plisti ir apimti vis didesnį žmogaus kūno plotą, o kai kada išlieka pirminėse ribose. Židininės baltmės požymis – kelios dėmės ant kūno, išplitusi baltmė – tai daug dėmelių ant viso kūno.

Įdomiausias pasaulyje baltmės atvejis – garsaus atlikėjo Michael Jackson istorija. Genetiškai paveldėjęs šią ligą muzikantas dar vaikystėje buvo visiškai normalus juodaodis berniukas, o gyvenimą baigė kaip baltaodis vyras. Paprastai nedidelės baltos dėmės gali būti lengvai maskuojamos įvairiais įdegio kremais, tatuiruojant šias vietas panašiausiu į odos spalvą tonu. Didesnius ir akivaizdžiai matomus baltos odos plotus taip pat galima transplantuoti ir odą sukeisti su mažiau matomos kūno dalies sveika oda. Tačiau Michael Jackson atveju ši liga ilgainiui apėmė beveik visą jo kūną, todėl vienintele išeitimi liko cheminėmis medžiagomis nubaltinti tamsios odos likučius.

Šiandien yra pažangesnių būdų baltmei gydyti, todėl kiekvienas, norintis išvengti šios patologijos simptomų, gali rinktis iš dar daugiau būdų tai padaryti.

 

 

Pigmentinės dėmės po nėštumo

Efektyviausi būdai naikinti spuogams, randams ir pigmentinėms dėmėms

Pigmentinės dėmės po nėštumoGraži oda – tai sveika oda. Bene kiekvienas žmogus yra susidūręs su odos problemomis paauglystėje ar studijų laikais, o kartais odos sutrikimai žmogų lydi ir visą gyvenimą. Gera naujiena, kad šiais laikais išrandamos naujos ir pažangios technologijos, kurių pagalba galima išnaikinti tiek spuogus, tiek nepageidaujamas pigmentines dėmes (po nėštumo ir kitokias) ir net įsisenėjusius randus, bjaurojančius odą.

Spuogai yra didelė tema, apie kurią galima prirašyti ir dešimt puslapių informacijos. Spuogų yra ne viena rūšis ir kiekviena jų pasižymi skirtingomis priežastimis bei gydymo būdais. Už spuogų atsiradimą yra atsakingi nelemtieji hormonai ir jų sukeliamas odos riebumo intensyvumas. Spuogams naikinti taikomi skirtingi gydymo būdai – lengviausi atvejai gydomi išorinio veikimo preparatais – kremais, geliais, prausikliais. Kitiems padeda rūgštiniai pilingai, o sunkiausi atvejai gydomi lazerinėmis procedūromis.

Pigmentinės dėmės – tai įdėmaus stebėjimo reikalaujantis odos sutrikimas. Nemažai atvejų rodo, kad ši odos būklė išsivysto dėl saulės poveikio ir padidina potenciją susirgti melanoma. Pigmentinės dėmės po nėštumo ar įgimtos dėmės gydomos keliais metodais: galima vartoti vaistus, atlikti odos šveitimo procedūras, rūgštinio pilingo procedūras, galiausiai gydyti šį odos defektą lazeriu arba impulsine šviesa. Pigmentinės dėmės ne visada pasiduoda gydymui ir net didžiausiomis pastangomis jas vos pavyksta padaryti blankesnes ir mažiau matomas.

Randai dar visai neseniai buvo naikinami itin sunkiai. Tačiau šiandien moderniausiose klinikose jau taikomas randų gydymas frakcijiniu lazeriu. Šiuo būdu randai šalinami neskausmingai, per kelias procedūras vis nuimant po mažytį odos sluoksnį, kuris galiausiai atauga sveikas, kaip ir visa kūno oda. Tai patrauklus būdas naikinti randus, raukšles strijas. Po šių procedūrų nereikia kentėti ilgo ir nemalonaus pooperacinio periodo.

Apibendrinant, šiandien pažangiausias būdas šalinti gilesnius ir sudėtingesnius odos darinius bei defektus yra lazerinės procedūros, tačiau nereikėtų jomis piktnaudžiauti – lengvesniais atvejais visiškai pakanka tam tikrų kremų ar pilingo procedūrų. Geriausią būdą panaikinti nepageidaujamus randus, pigmentines dėmes ar spuogus pasiūlys jūsų dermatologas.