Articles Tagged with pigmentinių dėmių šalinimas

įgimtos pigmentinės dėmės

Išskirtinis akcentas ar pavojaus ženklas: ką reiškia mažos dėmelės ant kūno?

 įgimtos pigmentinės dėmės Daugelis jaunų žmonių gėdijasi ir maskuoja ant veido, kaklo ar kitų kūno dalių esančias įgimtas pigmentines dėmes. Tačiau – be reikalo. Daugeliu atvejų visai nepavojingos dėmelės gali būti gydomos, įmanoma šiek tiek koreguoti jų intensyvumą. Paprastai jaunos merginos įsivaizduoja, kad tokios įgimtos pigmentinės dėmės reiškia ankstyvus senėjimo procesus, nors iš tiesų, tokių odos pakitimų gali atsirasti dėl įvairių priežasčių. Žinoma, viena pagrindinių – amžius. Daugelis vyresnio  ar ypač garbingo amžiaus žmonių turi ryškias rusvas dėmes, išsidėsčiusias po visą kūną.

Jauni žmonės, ant kurio kūno yra įgimtos pigmentinės dėmės, dažnai nieko nedaro, arba tik kosmetinėmis priemonėmis užmaskuoja tokius nedidelius odos defektus. Visgi, tai nėra pati geriausia priemonė sumažinti jų matomumą. Priešingai – nuolat dangstomos, užtepamos pudra ir pan. įgimtos pigmentinės dėmės tik ryškėja bei dauginasi. Ilgainiui iš vienos pigmentinės dėmės net ir ant labai jauno žmogaus veido ar kūno gali pasirodyti ir 5 ar 10 tokių pačių nedidelių dėmelių.

Šiuo metu įgimtos pigmentinės dėmės gydomos dermatologijos kabinetuose naudojant įvairias technikas ir įrenginius. Nedidelėms, neryškioms ir negausioms pigmentinėms dėmėms gali būti taikomas medikamentinis gydymas, švelnios pylingo procedūros. Kiek rimtesniais atvejais – mezoterapija ar gydymas lazeriu. Pastarojo metodo būdų – ne vienas ir ne du, todėl dėl tikslios įgimtų pigmentinių dėmių gydymo technologijos vertėtų pasitarti su profesionaliu dermatologu vizito pas jį metu.

Pastebima tendencija, kad jauniems žmonėms įgimtos pigmentinės dėmės labiausiai būna ant veido srities: kaktos, virš viršutinės lūpos, nosies, žandų. Su metais šios dėmės leidžiasi kūnu žemyn ir „papuošia“ nugarą, rankas, krūtinę.

Dar vienas svarbus faktorius, dėl kurio jaunos merginos ir vaikinai kenčia įgimtų pigmentinių dėmių paryškėjimą, yra saulė. Dažnai jos spinduliai koreguoja odos pigmentaciją: melanocitai pagamina daugiau melanino, dėl kurio išryškėja šie odos trūkumai. Be abejo tam tikrš medžiagų trūkumas organizme irgi tiesiogiai susijęs su dėmių išryškėjimu. Jeigu jaunuolis valgo per mažai maisto produktų, kuriuose yra vitamino A, C, B grupės vitaminių įgimtos pigmentinės dėmės paryškės. Moterims dažnai įtakos turi ir pasikeitimai endokrininėje sistemoje.

Taigi, nesvarbu, kiek jums metų, svarbiausia ne dangstyti problemą, bet ją spręsti.

 

 

 

 

 

Pigmentinės dėmės po nėštumo

Efektyviausi būdai naikinti spuogams, randams ir pigmentinėms dėmėms

Pigmentinės dėmės po nėštumoGraži oda – tai sveika oda. Bene kiekvienas žmogus yra susidūręs su odos problemomis paauglystėje ar studijų laikais, o kartais odos sutrikimai žmogų lydi ir visą gyvenimą. Gera naujiena, kad šiais laikais išrandamos naujos ir pažangios technologijos, kurių pagalba galima išnaikinti tiek spuogus, tiek nepageidaujamas pigmentines dėmes (po nėštumo ir kitokias) ir net įsisenėjusius randus, bjaurojančius odą.

Spuogai yra didelė tema, apie kurią galima prirašyti ir dešimt puslapių informacijos. Spuogų yra ne viena rūšis ir kiekviena jų pasižymi skirtingomis priežastimis bei gydymo būdais. Už spuogų atsiradimą yra atsakingi nelemtieji hormonai ir jų sukeliamas odos riebumo intensyvumas. Spuogams naikinti taikomi skirtingi gydymo būdai – lengviausi atvejai gydomi išorinio veikimo preparatais – kremais, geliais, prausikliais. Kitiems padeda rūgštiniai pilingai, o sunkiausi atvejai gydomi lazerinėmis procedūromis.

Pigmentinės dėmės – tai įdėmaus stebėjimo reikalaujantis odos sutrikimas. Nemažai atvejų rodo, kad ši odos būklė išsivysto dėl saulės poveikio ir padidina potenciją susirgti melanoma. Pigmentinės dėmės po nėštumo ar įgimtos dėmės gydomos keliais metodais: galima vartoti vaistus, atlikti odos šveitimo procedūras, rūgštinio pilingo procedūras, galiausiai gydyti šį odos defektą lazeriu arba impulsine šviesa. Pigmentinės dėmės ne visada pasiduoda gydymui ir net didžiausiomis pastangomis jas vos pavyksta padaryti blankesnes ir mažiau matomas.

Randai dar visai neseniai buvo naikinami itin sunkiai. Tačiau šiandien moderniausiose klinikose jau taikomas randų gydymas frakcijiniu lazeriu. Šiuo būdu randai šalinami neskausmingai, per kelias procedūras vis nuimant po mažytį odos sluoksnį, kuris galiausiai atauga sveikas, kaip ir visa kūno oda. Tai patrauklus būdas naikinti randus, raukšles strijas. Po šių procedūrų nereikia kentėti ilgo ir nemalonaus pooperacinio periodo.

Apibendrinant, šiandien pažangiausias būdas šalinti gilesnius ir sudėtingesnius odos darinius bei defektus yra lazerinės procedūros, tačiau nereikėtų jomis piktnaudžiauti – lengvesniais atvejais visiškai pakanka tam tikrų kremų ar pilingo procedūrų. Geriausią būdą panaikinti nepageidaujamus randus, pigmentines dėmes ar spuogus pasiūlys jūsų dermatologas.

pigmentinių dėmių šalinimas

Pigmentinių dėmių šalinimas frakciniu lazeriu – efektyvus ir saugus būdas susigražinti odos grožį

pigmentinių dėmių šalinimasAnksčiau buvo manyta, kad pigmentinės dėmės atsiranda tik dėl žalingo saulės poveikio, tačiau moksliniai tyrimai įrodė, kad žmogaus odos pigmentacija gali sutrikti ir dėl traumos, netinkamai parinktos kosmetinės procedūros, žalingų įpročių,  pakitusios hormonų pusiausvyros ir pan. Pigmentinės dėmės ne tik nekelia pasigerėjimo, bet ir gali tapti rimtų sveikatos sutrikimų priežastimi.

Pigmentinių dėmių prevencija

Visų pirma, būtina vengti tiesioginių saulės spindulių, specialistai rekomenduoja visada naudoti apsauginius kremus nuo UVB  ir UVA saulės spindulių. Rinkdamiesi veido ar kūno kremą, įsitikinkite, kad jis turi pakankamai stiprų SPF filtrą. Be to, vertėtų propaguoti sveiką gyvenimo būdą: atsisakykite tabako gaminių, nepiktnaudžiaukite svaigalais, pirmenybę teikite natūraliems ir sveikiems produktams. Jei teko vartoti antibiotikus, po gydymo kurso, palepinkite organizmą vitaminų bei mineralų kompleksais. Visgi, jei turite pigmentinių dėmių ir jos kelia įtarimą, nedelskite ir pagalbos kreipkitės į dermatologą.

Pigmentinių dėmių šalino priemonės ir jų efektyvumas

Senovėje žmonės pigmentines dėmes šalindavo įvairių vaisių ir daržovių sultimis, kaukėmis bei nuovirais. Sulčių sudėtyje yra rūgščių, kurios reguliuoja melanino gamybą ir puikiai šviesina odą. Visgi, pigmentinių dėmių šalinimas liaudiškomis priemonėmis padeda tikrai ne kiekvienam, o ir poveikis dažniausiai būna trumpalaikis.

Pigmentinių dėmių šalinimas frakciniu lazeriu – naujos kartos kosmetinė priemonė, kuri efektyviai, neskausmingai ir saugiai padeda visam laikui atsikratyti pigmentinių dėmių.

Kaip veikia frakcinis lazeris?

Sufokusuotas lazerio spindulys ir mikroskopinė lazerio šviesos banga giliai įsiskverbia į odą, pašalindama senas ląsteles. Tuo tarpu, šalia esančios sveikų audinių ląstelės ima dalytis ir užima pašalintų ląstelių vietas. Panaudojant odos sugebėjimą atsinaujinti ir stimuliuojant paviršinių bei giliųjų odos audinių sluoksnius, sukuriamos sveikos struktūrinės ląstelės. Taigi, odos atnaujinimas lazeriu sužadina jaunesnių ir sveikesnių ląstelių atsinaujinimą senųjų vietoje. Be to, frakcinis lazeris šalina ne tik pigmentines dėmes, bet puikiai tinka ir strijų, saulėje patirtų nudegimui ar randų gydymui.

Kaip vyksta procedūra?

Pigmentinių dėmių šalinimas lazerio išskiriamu šviesos impulsu sukelia neskausmingą dilgtelėjimo pojūtį. Be to, viršutinis odos sluoksnis yra šaldomas, todėl odos atnaujinimas lazeriu yra visiškai neskausminga procedūra.

Kiek procedūrų gali prireikti?

Viskas priklauso nuo pigmentinių dėmių rūšies, jų gyvavimo laiko bei kitų veiksnių. Paprastai pakanka 3-6 procedūrų, norimiems rezultatams pasiekti.

Kiek kainuoja pigmentinių dėmių šalinimas frakciniu lazeriu?

Tiksliai atsakyti į ši klausimą negalima, nes viskas priklauso nuo to, kiek procedūrų reikės ir kokioje vietoje yra šalinama pigmentinė dėmė. Tik specialistas, apžiūrėję jūsų būklę, gali tiksliai pasakyti, kiek kainuos procedūra.