Energetikos Ministerija 2019-2022 m numato skirti 17 mln EUR. Daugiau nei po 4 milijonus eurų kasmet, bet 2019 ir 2020, paramos biudžetas gali būti padidintas.Tikrinama kiek asmenų pateikė prašymus ir jeigu norinčiųjų įsirengti skaičius viršys skirtą biudžetą. Pvz., vien 2020 metų pradžioje, parama saulės elektrinėms skirta daugiau negu 6000 žmonių. Toliau aptarsime privalumus, kuriuos suteikia saulės elektrinės.
Energijos gamybos sąnaudos
Saulės energijai veikti nereikia jokių išorinių šaltinių, todėl jos priežiūros ir energijos gamybos sąnaudos praktiškai lygios nuliui. Vienintelės išlaidos, susijusios su saulės energijos naudojimu, yra komponentų gamyba ir montavimas. Tai reiškia, kad, nepaisant didelių pradinių investicijų, su jos naudojimu nėra jokių papildomų išlaidų, todėl įrengimas greitai atsiperka.
Mažiau energijos prarandama transportuojant dideliu atstumu
Nuostoliai transportuojant ir paskirstant energiją didėja didėjant atstumui tarp gamybos ir tiekimo taškų. Nors šie nuostoliai nėra labai dideli, jie turi įtakos įrenginio veikimui tankiai apgyvendintose vietovėse.
Kita vertus, ant stogų įrengus individualias fotovoltines plokštes, atstumai smarkiai sumažėja, todėl padidėja elektros sistemos efektyvumas.
Universalus įrengimas
Lengvas ir paprastas montavimas reiškia, kad jį galima įrengti beveik bet kur, išnaudojant tiek vertikalias, tiek horizontalias erdves, neturinčias specialios paskirties. Šis aspektas, kartu su sistemos moduliškumu ir lankstumu, palengvina nedidelės apimties saulės energijos projektų įrengimą, o papildomas privalumas yra tas, kad įrenginį galima išplėsti, atsižvelgiant į bet kurio laiko poreikius.
Tačiau įdomiausias privalumas – galimybė tiekti elektros energiją atokiose vietose, kur elektros skirstomųjų linijų įrengimo išlaidos yra per didelės arba neįmanomos.
Energijos gamyba sutampa su didžiausios paklausos laiku
Laikotarpiai, kai energijos poreikis yra didžiausias, koncentruojasi laiko tarpsniuose nuo 11:00 iki 16:00 val. ir kiek mažiau – nuo 20:00 iki 23:00 val. Sistemose, pagrįstose nuolatine energijos gamyba elektrinėse, energijos kaina didžiausios paklausos metu smarkiai išauga. Kita vertus, naudojant saulės energiją, energijos gamyba pasiekia maksimumą tuo paros metu, kai paklausa yra didžiausia. Iš tikrųjų elektros energijos rinkose, kuriose saulės energija gaminama dideliais kiekiais, papildomas energijos tiekimas piko metu gali sumažinti elektros energijos kainas dienos viduryje iki panašaus lygio kaip ir nakties metu.