Bendravimas šeimoje – vienas kertinių akmenų, užtikrinantis harmoningus santykius, padedantis pasitikėti šeimos nariais ir skatinantis abipusiai artimą ryšį. Tiesa, bėgant laikui bendrauti su senoliais darosi vis sunkiau, ypač jei jie apsigyvena senelių namuose. Čia gali kilti itin daug konfliktų – seneliai skundžiasi mažesniu artimųjų dėmesiu, o vaikai ir anūkai dėl kasdienių rūpesčių ar bėdų atsisako atvykti į pažadėtą susitikimą, manydami, kad kitų žmonių draugija atstos pokalbį su artimaisiais. Toks požiūris veda į kur kas sudėtingesnes konfliktines situacijas. Nepamirškite, kad svarbiausias jūsų darbas – nuolatos būti šalia mylimų žmonių. Nors senelių namai suteikia visapusišką priežiūrą, kompetentingą medicininę pagalbą ir jaukias gyvenimo sąlygas, mylimų žmonių dėmesys senoliams visada išliks svarbiausias. Senelių globos namai gali virsti itin rimtu išbandymu visai šeimai, tačiau, jei imsitės visų būtinų priemonių, užtikrinančių nenutrūkstamą bendravimą, galite būti visiškai tikri – senoliai jausis laimingi ir mylimi.
Reguliarus bendravimas
Vienas svarbiausių jūsų tikslų – užtikrinti reguliarų bendravimą. Labai dažnai senelių globos namai būna įkurti toliau nuo vaikų ir anūkų gyvenamosios vietos, todėl susitikimai su senoliais tampa gana reti. Vis dėlto, jei norite, kad jūsų artimieji jaustųsi laimingi, privalote pamiršti atstumo keliamus rūpesčius ir aplankyti senelius kiek įmanoma dažniau. Nepamirškite ir pokalbių telefonu arba rašykite artimiesiems laiškus. Jei domėsitės senelių gyvenimu, jų savijauta ir kasdiene veikla, senoliai jaus jūsų palaikymą ir artumą. Nepamirškite dalyvauti svarbiausiose artimųjų gyvenimo įvykiuose, pvz., kartu švęsti gimtadienius ar metines. Labai svarbu palaikyti artimą ryšį esant ligoms ar įvykus nelaimei. Nors senelių namai suteiks visą būtiną priežiūrą ir medicininę pagalbą, tačiau artimųjų palaikymas visada išliks svarbiausias.
Nuoširdus išklausymas
Nepamirškite, kokį svarbų vaidmenį atlieka nuoširdūs pokalbiai, todėl leiskite senoliui išsikalbėti ir atidžiai jo klausykitės, nekritikuokite ir nesmerkite, jei nesutinkate su artimųjų nuomone. Skatinkite pokalbius klausinėdami, domėdamiesi kasdiene mylimų žmonių veikla. Nemažiau už mūsų žodžius yra svarbi mūsų kūno kalba, todėl jei susierzinote, nepritariate girdimiems žodžiams ar pykstate, stenkitės to neparodyti savo gestais ir mimika.
Bendradarbiavimas su senelių namais
Senelių namai visuomet stengsis palaikyti artimųjų bendravimą ir ryšį, todėl imsis visų priemonių, užtikrinančių jaukius jūsų susitikimus. Vis dėlto, siekiant išvengti nemalonių staigmenų, verta iš anksto pasidomėti lankymo grafiku. Visuomet pasikalbėkite su aptarnaujančiu personalu, klauskite, kaip senoliai jaučiasi, kokia jų sveikatos būklė. Gali būti, kad artimieji, nenorėdami jūsų varginti, tam tikrus faktus nuslepia. Pasidomėkite, galbūt senelių globos namai organizuoja bendras senelių, jų vaikų ir anūkų veiklas ar pramogas, į kurias galėtumėte įsitraukti drauge su visa šeima.