Taip, tai darbelis ne iš lengvųjų. SEO nemokoma jokiuose universitetuose ir kolegijose. Tai gali būti vienos paskaitos tema rinkodaros kurse, tačiau ne ištisas semestras. Nors mokytis tikrai būtų ko. Ką daro svetainių savininkai – mokosi patys. Labai įdomu tai, kad SEO yra ta sritis, kurios išmokti galima internete patiems. Aišku, viską patikrinti reiktų praktikoje, o tai nėra labai sudėtinga – susikuriate nemokamą tinklaraštį ir eksperimentuokite į valias.
Šiame straipsnyje pakalbėsime apie tai, kaip reiktų mokytis pagrindinių SEO principų.
1 žingsnis. HTML pagrindai.
Ne, kodo rašyti jums nereikia. Tai nykstantis užsiėmimas. Realiai jums pravers tik bazinės žinios. Jums reikia gerai išmokti HTML pagrindus, kurie yra susiję su nuorodų rašymu. Kam? Kad bet kada savo turinio valdymo sistemoje galėtumėte tekstą perjungti į tekstinį rėžimą ir pakoreguoti keletą nuorodų. Jums reikia žinoti, kaip prašyti tokius dalykus:
- Nuoroda naujame lange;
- Nuoroda su pavadinimu;
- Kanoninė nuoroda (canonical);
- Nuoroda ant paveikslėlio;
- Nuoroda į tam tikra teksto vietą (anchor);
- Nuoroda, kurios paieškos robotai turi nesekti;
- Ir pan.
Tada reiktų susipažinti su teksto formatavimo kodais – teksto dydžio padidinimu, H1, H2, H3 antraštėmis, teksto pajuodinimu ir t.t. Tai SEO darbe praverčia.
Kaip aprašyti paveikslėlius? Tai irgi plati tema, kurią teks pastudijuoti.
Lentelių kodų mokytis tikrai neverta – tam yra WYSWYG redaktoriai. Taip pat nereikalingi ir kiti HTML elementai. Arba prireikia jų labai retai.
2 žingsnis. Tinklalapio struktūra.
Turite suprasti, kaip keli HTML puslapiai yra sujungti į vieną svetainę.
Kokia turi būti tinklalapio struktūra, kaip padaromas meniu, kokie elementai yra reikalingiausi, kad puslapis funkcionuotų.
3 žingsnis. Įrankiai.
Įrankiai yra skirti puslapio analizei. Paprastai analizuoti reikia du dalykus – lankytojų elgseną ir puslapio vaizdavimą paieškos sistemoje. Tam realiai reikia dirbti su Google Analytics ir Google Webmaster Tools. Su SEO įrankiais išmoksite dirbti vėliau, nes jų yra nemažai, be to jie pakankamai brangūs. Bandomosios versijos paprastai turi labai ribotas galimybes.
4 žingsnis. SEO turinys.
Jums reikia sužinoti, kaip optimizuoti turinį, kas yra raktiniai žodžiai. Taip pat koks turinys yra gerai vertinamas, kaip rašyti tam tikro formato tekstus.
Turinio kūrimas – viena iš svarbiausių SEO mokslų dalių, nes būtent nuo to priklauso, ar sugebėsite patys pasidaryti SEO. Jei rašyti jums nesiseka, visada teks samdyti tekstų kūrėjus arba profesionalias SEO agentūras. Tai labai svarbu, nes nuo to priklauso ir vidinis, ir išorinis SEO.
5 žingsnis: Atgalinių nuorodų rinkimas.
Iš kur gauti atgalinių nuorodų į jūsų puslapį. Tai nedidelis mokslas, tačiau gali prireiktų gerų vadybininko ir derybininko sugebėjimų. Jums reikia įtikinti kitų puslapių savininkus priimti jūsų turinį su nuorodomis į jūsų puslapį. Jei įmanoma nemokamai, jei ne, tai už kuo geresnę kainą.
Nuo to priklauso, ar sugebėsite savo verslo puslapį iškelti į pirmąsias pozicijas ir ten jį išlaikyti.
Visa kita išmokys praktika.
Kur rasti medžiagos studijoms? Jei skaitote angliškai – rasite angliškuose SEO profesionalų leidiniuose ir bendruomenėse. Skaitykite komentarus – juose galite rasti daug įdomių minčių ir dalykų. Tik stenkitės atskirti reklamą, nuo naudingos informacijos.