Articles Tagged with studijos

Kaip pasiruošti brandos egzaminams, kad nesikartotų gąsdinantis 2020 m. scenarijus?

Nepaisant besitęsiančios pandemijos – atsisakyti brandos egzaminų 2021 m. nesvarstoma. Nors išgyvename jau antrą karantino bangą, egzaminams besiruošiantiems abiturientams nuo to nei kiek ne ramiau, kankina tie patys klausimai – kaip sėkmingai pasiruošti egzaminams neišeinant iš namų ir fiziškai nelankant mokyklos?

Neramina ir vasarą vykusių pirmųjų egzaminų pandemijos sąlygomis rezultatai – valstybinio matematikos egzamino neišlaikė daugiau nei 30 proc. abiturientų, tokie rezultatai skambiai vadinti „blogiausiais istorijoje“. Nacionalinės švietimo agentūros atstovai pabrėžė, kad gerokai prastesni nei kitais metais buvo ir fizikos bei informacinių technologijų brandos egzaminų rezultatai.

Specialistai pripažįsta – savarankiškai ruoštis egzaminams nėra lengva

Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VILNIUS TECH) Fundamentinių mokslų fakulteto (FMF) Matematinės statistikos katedros lektorė dr. Nomeda Bratčikovienė sako pastebėjusi, kad savarankiškai ruoštis matematikos egzaminui daugeliui išties nėra lengva. „Moksleiviams nuotolinis mokymas buvo ir vis dar yra nemenkas iššūkis, su kuriuo jiems anksčiau neteko susidurti. O dar prisideda ir gąsdina nežinomybė, ko gali laukti ir tikėtis egzamino metu“, – atkreipia dėmesį ji.

Pasak VILNIUS TECH FMF Fizikos katedros vedėjo doc. dr. Dainiaus Jasaičio, savarankiškai ruoštis egzaminams tokiu sudėtingu metu – tikras iššūkis.

„Nuotolinis mokymas grįstas savarankišku mokymusi ir nuotolinėmis konsultacijomis, o savarankiškai ruoštis, pavyzdžiui, fizikos valstybiniam brandos egzaminui, yra nemenkas iššūkis. Fizikos kursas platus ir gana sudėtingas, egzaminas susideda iš teorijos žinių patikrinimo ir kompleksinių uždavinių sprendimo. Ne visi moksleiviai turi galimybę iškilus klausimams pasitarti su mokytojais ar draugais, kiti galbūt nedrįsta prisipažinti, kad kažko nesupranta“, – sako D. Jasaitis.

Pagalbą siūlo sričių profesionalai – universiteto dėstytojai

2020 m. pabaigoje abiturientai, pasirinkę, kokius egzaminus laikys vasarą, aktyviai ieško galimybių, kaip pakartoti ir įtvirtinti turimas žinias. Suprasdamas, kad pandemija – iššūkis visai švietimo sistemai, abiturientams padėti siekia VILNIUS TECH – tęsia didelio moksleivių dėmesio praėjusiais metais sulaukusią iniciatyvą ir organizuoja nuotolines matematikos ir fizikos pamokas brandos egzaminams besiruošiantiems moksleiviams. Prie jų šiemet prisideda ir informacinių technologijų (IT) pamokos.

Pasak užsiėmimus 2020 m. vedusių lektorių – didelis susidomėjimas VILNIUS TECH organizuotomis nuotolinėmis pamokomis parodė, kad tokie kursai moksleiviams reikalingi ir naudingi.

VILNIUS TECH siūlomų pamokų tikslas – padėti abiturientams kuo geriau pasiruošti valstybiniam brandos egzaminui, kad eidami jų laikyti moksleiviai jaustųsi ramūs ir būtų užtikrinti savo jėgomis.

Užsiėmimų tikslas – tinkamai pasiruošti brandos egzaminams 

Visų užsiėmimų metu daugiausiai dėmesio bus skiriama toms temoms ir uždaviniams, kurie dažniausiai pasitaiko valstybinio brandos egzamino metu.

Pasak N. Bratčikovienės, didelis privalumas – pati kursų struktūra. „Moksleiviams paaiškinu, ką jie iš kiekvienos temos privalo žinoti eidami į egzaminą ir ko nebūtina prisiminti, nes ras egzamino priede. Toliau pereiname prie konkrečios temos uždavinių, o vėliau jie namuose patys sprendžia mano parinktus ankstesnių metų matematikos valstybinio egzamino uždavinius. Kito mūsų susitikimo metu išsiaiškiname visus kilusius klausimus“, – apie mokymosi metodiką pasakoja lektorė.

Anot fizikos užsiėmimus vedančio D. Jasaičio, atsižvelgiant į mokinių poreikius, pamokų temų sąrašai galės būti koreguojami. „Jei moksleiviams kiltų sunkumų įsisavinant medžiagą, visada galima pasitarti, sunkesnei temai skirti daugiau laiko. Tikiuosi, kad šios papildomos pamokos sustiprins moksleivių žinias ir pasitikėjimą savo jėgomis, padės geriau pasiruošti egzaminui ir lengviau jį išlaikyti“, – sako docentas.

Naujo kurso pradžia – jau vasario mėnesį

Moksleiviai kviečiami prisijungti prie nuotolinių matematikos, fizikos ir IT pamokų kursų nuo vasario mėnesio. Matematikos ir fizikos kursai padalinti į dvi dalis. IT kursas bei kiekviena matematikos ar fizikos pamokų ciklo dalis apima po 30 akademinių valandų, padalintų į 15 užsiėmimų (2 akad. val. kartą per savaitę). Užsiėmimai vyks per vaizdo konferencijų sistemą „Zoom“ (uždavinių sprendimas, paaiškinimai, klausimų pateikimas raštu dėstytojui per „pokalbių“ funkciją). Pamokų vaizdo įrašai, mokomoji medžiaga, uždavinių sprendimo pavyzdžiai pateikiami virtualiojoje mokymosi aplinkoje „Moodle“.

Susidomėję pamokomis yra kviečiami dalyvaudami nemokamose įvadinėse pamokose, kurios vyks tokiu metu:

Sausio 25 d. 17 val. matematikos įvadinė pamoka;

Sausio 28 d. 16:30 val. informacinių technologijų įvadinė pamoka;

Sausio 28 d. 18:15 val. fizikos įvadinė pamoka.

Registruotis į užsiėmimus galima čia. Daugiau informacijos – VILNIUS TECH interneto puslapyje, taip pat el. p. [email protected] ir tel. (8 5) 274 5035.

anglų kursai

Verslo anglų kursai – kas tai?

anglų kursaiAnglų kalba – vienas svarbiausių kelių, norint patekti į tarptautinę verslo rinką. Dėl šios priežasties sparčiai populiarėja verslo anglų kursai – tai užsienio kalbos mokymai, organizuojami įmonių vadovams, biurų darbuotojams, vadybininkams, valstybės tarnautojams ir asmenims, dirbantiems ar norintiems tobulėti rinkodaros, pardavimo, reklamos, gamybos, žmogiškųjų resursų, klientų aptarnavimo srityse. Svarbiausias mokymų tikslas – lavinti ir plėsti kalbines kompetencijas verslo kontekste, tobulinti dalykinio bendravimo ir diskusijų žinias.

Nors ilgą laiką didžiausias užsienio kalbų mokyklų dėmesys buvo skiriamas bendrinės anglų kalbos lavinimui, pastebima, kad šiandien išaugo verslo anglų poreikis. Šios srities ekspertai teigia, kad minėtosios krypties populiarumas yra savaime suprantamas – Lietuvai vis labiau europėjant ir atsiveriant naujiems tarptautinio verslo rinkos keliams, lietuviai nori prisitaikyti prie tobulėjančio sektoriaus, siekti didesnio pelno ir plėsti veiklos apimtis.
Verslo anglų kursai yra orientuoti į visus keturis kalbos lygius, t. y. besimokantieji lavina gramatikos, skaitymo, kalbėjimo ir klausymo įgūdžius. Kursų metu tobulinamas ir verslo žodynas, padedantis plėsti akiratį ir gerinti bendrą kalbos suvokimą. Šie kursai gali būti organizuojami tiek individualiai, tiek mažoms grupelėms. Abu sprendimai turi savų privalumų ir trūkumų. Individualūs kursai orientuoti į asmeninę pažangą, todėl mokymosi procesas yra spartesnis ir greitesnis. Mokytojas parenka individualius gebėjimus atitinkančią mokymosi medžiagą, kuri leidžia siekti maksimalių rezultatų. Iš kitos pusės, individualūs kursai reikalauja didesnių investicijų. Grupėse vedamos anglų kalbos pamokos skatina dažnesnį tarpusavio bendravimą, kas leidžia plėsti šnekamosios kalbos žinias. Be to, tokie kursai reikalauja mažesnių išlaidų. Deja, dirbdamas su grupele, mokytojas negali orientuotis į individualius besimokančiųjų pasiekimus ar kalbines spragas, t. y. šiuo atveju parenkama visai grupei tinkanti mokymosi medžiaga.
Verslo anglų kursai Kaune ar kitame Lietuvos mieste atitiks tiek jaunų specialistų, tiek patyrusių verslininkų poreikius. Siekiant parinkti tinkamiausius mokymosi metodus, visų pirma atliekami testai, kurių metu nustatomos besimokančiojo kalbinės žinios ir numatomos tobulėjimo kryptys. Priklausomai nuo konkrečių pageidavimų, kursai gali būti organizuojami tiek dienos metu, tiek vakarais klientams patogioje vietoje. Rinkdamiesi užsienio kalbos mokyklą, pasidomėkite ne tik kursų kainomis, bet ir pamokų intensyvumu bei mokytojų kompetencija. Labai svarbu dirbti su kvalifikuotu ir savo darbą išmanančiu specialistu, kuris padės siekti maksimalių rezultatų. Paprastai pamokų metu dėstoma anglų kalbos gramatika, atsižvelgiant į verslo kontekstą, daug dėmesio skiriama kalbėjimo ir klausymo įgūdžiams, skaitymui. Besimokantieji raginami daugiau kalbėti prieš auditoriją, rengti reportažus ir bendrauti aktualiomis verslo temomis.