Articles Tagged with UAB steigimas

UAB steigimas

UAB steigimas – populiarus ir paprastas procesas

UAB steigimasJeigu turite gerą verslo idėją bei svajojate įkurti nuosavą verslą ir dirbti sau, tokiu atveju reikėtų pradėti nuo įmonės įkūrimo ir tinkamai sutvarkyti visus formalumus, kad vėliau nekiltų kokių nors nereikalingų problemų. Lietuvoje veikia skirtingų teisinių formų įmonės, tai uždarosios akcinės bendrovės arba trumpiau UAB, akcinės bendrovės arba AB, individualios įmonės, viešosios įstaigos, mažosios bendrijos ir kt. Tačiau pastaruoju metu, steigiant įmones, dažniausiai pasirenkama UAB – tai populiariausia įmonių forma Lietuvoje.

Kodėl taip yra? Pirmiausia, UAB – tai ribotos atsakomybės įmonė, tai reiškia, kad už įmonės prievoles atsakoma tik įmonės turtu, o asmeninis steigėjų turtas yra apsaugotas. Antras privalumas – tai, kad UAB gali leisti naujas akcijas ir jomis prekiauti. Taip yra pritraukiamos papildomos lėšos ir padidinamas įmonės turtas. Trečias naudingas dalykas, kad UAB akcininkai savo akcijas gali parduoti, padovanoti ar kitu būdu perleisti kitiems asmenims, pavyzdžiui, perduoti turimas akcijas savo paveldėtojams kaip palikimą. Be to, uždarajai akcinei bendrovei yra nustatytos tam tikros mokesčių lengvatos. Pavyzdžiui, kai bendrovėje įdarbinta 10 arba mažiau asmenų ir per mokestinį laikotarpį jos pajamos siekia 300 000 eurų arba mažiau, įmonė turi mokėti 5 % pelno mokestį, o ne standartinį – 15 %.

UAB steigimas tikrai nėra sunkiai įveikiamas procesas. Tai atlikti galite tiesiog internetu, tai yra neišeidami iš namų – paprasčiausiai sėdėdami prie savo kompiuterio. Tik pirmiausia turėtumėte pasirūpinti mobiliuoju elektroniniu parašu. O tada, norėdami įsteigti UAB, turite prisijungti prie Registrų centro svetainės ir čia sekdami atitinkamas nuorodas, rezervuoti savo įmonės pavadinimą. Tada užpildykite prašymą dėl įmonės įregistravimo. Pateikiamame prašyme turite nurodyti UAB steigėją ir pavadinimą, įmonės buveinės adresą, kokia veikla numatote užsiimti, taip pat kitus reikiamus duomenis. Toliau pildomas prašymas atidaryti kaupiamąją sąskaitą. Vėliau bankas jums atsiųs atitinkamą sutartį, kurią turėsite pasirašyti. Tai atlikus, į kaupiamąją sąskaitą reikės pervesti UAB įstatinio kapitalo sumą. Įmonės registravimas baigiamas Registrų centro svetainėje sumokėjus už suteiktas paslaugas. Visa tai atlikus, Registrų centras patikrins įmonės dokumentus bei pateiktus duomenis. Kai jie bus patvirtinti – jūsų įmonė bus įsteigta.

 

Ost Express

Įmonių steigimas – kam tai patikėti?

Ost ExpressJeigu planuojate steigti įmonę, turėtumėte pasidomėti apie šią procedūrą. Tai yra iš tiesų varginantis procesas, o jeigu norite, kad jis būtų įveiktas greitai, be nervų ir be įvairių trikdžių, Jums gali prireikti įvairių žinių. To galite ir paklausti žmonių, kurie jau taip darė. Turbūt ne kartą esate girdėję, kad šį procesą Jums įveikti gali padėti įvairios įmonės. Taip, tačiau jie tai padaro už Jus, o ne ‚,Jums padeda‘‘, kaip minėjome, tačiau čia nauda jau yra kliento pusėje. Viena tokių įmonių – ,, Ost Express ‘‘. Ši įmonė teikia labai daug įvairių paslaugų verslui, o ypač tam verslui, kuris neturi nuolatinių tam tikros srities specialistų, o kaip žinote, norint sklandžios įmonės veiklos, jų reikia, kadangi viskas, pradedant buhalterine apskaita, o baigiant tvarkingu įmonės vardu internete turi būti atlikta žmogaus, kuris išsimano savo darbo srityje, tačiau yra daug įmonių, kurioms to daryti neapsimoka – jų pajamos nėra tokios didelės, kada galėtų samdyti asmeninį IT specialistą, ar kreiptųsi į buhalterę. Įmonių steigimas – paprastai skambantis, tačiau įvairių niuansų turintis procesas, o šį procesą už Jus gali atlikti ,, Ost Express ‘‘.

Įmonės – labai įvairiems tikslams įkuriamas verslas, kadangi vieni žmonės kuria įmonės tam, kada galėtų dirbti internete, pardavinėti įvairius daiktus, kurie nėra brangūs, o pajamos yra tikrai mažos, tačiau norint, kad jos didėtų, reikia įdėti darbo, pirmiausia internete, kadangi turbūt žinote, kad internete, o ypač socialiniuose tinkluose reklama šiuo metu muša visus populiarumo rekordus, todėl jeigu pats neturite tam tikrų IT žinių, šiuo atveju Jums tikrai gali pasitarnauti IT specialistas. Uab ,, Ost Express ‘‘ Jums gali pasiūlyti įvairių, šios srities kvalifikuotų darbuotojų, kurie suteiks naudingos informacijos, padės Jums apsispręsti įvairiuose IT sprendimuose, atliks visą internetinę optimizaciją už Jus, kuri Jums turėtų atnešti didesnį klientų srautą, o kuo didesnis klientų srautas – tuo didesnis įmonės pelnas. Iš šių sudedamųjų dalių susideda verslas.

Įmonių valdymas – viena iš sudėtingiausių sudedamųjų dalių. Kaip jau minėjome, verslas nėra lengvas dalykas, tačiau įkūrus verslą, nepamirškite, kad jį teks ir valdyti, todėl pagalvokite apie tai, kaip Jūs tai darysite. Ar turite kažkokios patirties dirbant kolektyve? Savaime aišku, kad tai negalioja asmenims, kurie kuria įmonę, o joje beveik nėra dirbančių žmonių, o jeigu ir yra, tai dažniausiai būna fiktyvūs asmenys, nors ir kaip tai prieštarauja mūsų įstatymams.

Ir įmonių steigimas, ir įmonių valdymas yra sunkūs procesai, tačiau antrasis yra labiau svarbus, kadangi nuo jo priklauso kiekvienas tolimesnis Jūsų etapas, tačiau norint, kad abu procesai vyktų sklandžiai, Jums derėtų į pagalbą pasitelkti šios srities specialistų. Uab ,, Ost Express ‘‘ Jums gali pasiūlyti įvairaus tipo paslaugų verslui.

Company registration in Lithuania

Įmonės registravimas Lietuvoje

Company registration in LithuaniaĮregistruoti įmonę Lietuvoje nėra sudėtinga Lietuvoje gyvenantiems asmenims. Kokia situacija su užsienyje gyvenančiais žmonėmis? Kaip vyksta įmonės registravimas Lietuvoje (angl. Company registration in Lithuania)?

Įmonės steigimas Lietuvoje vienodas tiek Lietuvos piliečiams, tiek užsieniečiams, todėl svarbu žinoti keletą momentų.

  • Įmonės steigimui reikalingas steigėjas arba steigėjo atstovas. Jei užsienyje gyvenantis fizinis arba juridinis asmuo negali atvykti, atstovas paskiriamas Lietuvoje, kuris ir tvarko visus reikalingus dokumentus.
  • Yra dar greitesnis būdas pradėti verslą Lietuvoje – įsigyti jau įsteigtą, bet veiklos nevykdžiusią įmonę.
  • Visi dokumentai, gaunami iš užsienio šalių piliečių turi būti išversti į lietuvių kalbą ir patvirtinti notaro biure.
  • Įmonės registravimas Lietuvoje neįmanomas be notaro. Taip yra todėl, kad ne visų šalių piliečiai turi elektroninį parašą, kuris galiotų ir Lietuvoje. Dėl to kiek didėja steigimo kaina.
  • Populiariausios įmonių formos – UAB ir MB (Mažoji bendrija). UAB reikalingas įstatinis kapitalas 2500 eurų. Daugelyje Europos šalių šis mokestis yra kur kas mažesnis. MB steigimui įstatinis kapitalas nereikalingas.

Užsienio šalių piliečiai turi pateikti steigėjams savo asmeninių dokumentų kopijas ir kitus dokumentus, kuriuos patvirtina notaras. Tai galima padaryti ir siunčiant juos paštu. Tokiu atveju pats steigimo procesas gali užtrukti kiek ilgiau, nei 5 darbo dienas, per kurias paprastai Lietuvoje įkuriama verslo įmonė.

Galimo problemos:

  1. Sąskaita banke. Bankas gali ne iš karto atidaryti sąskaitą užsienio piliečiams ar įmonę, tad reikia tai daryti itin diplomatiškai ir išmanant Lietuvos įstatymus.
  2. Registracijos adresas. Akivaizdu, kad retas iš kitos šalies atvykęs žmogus turi savo NT Lietuvoje. Dėl to naudojamasi Registracijos adreso paslauga, kai patys teisininkai steigėjai suteikia registracijos adresą savose patalpose. Taip greičiau ir patikimiau.
  3. Kalbos ir įstatymų nežinojimas. Lietuvoje valstybinė kalba yra lietuvių. Ji labai sudėtinga, tad išmokti ją yra sunku. Čia padeda vietiniai atstovai, kurie įmonės reikalus tvarko lietuviškai. Galiojančią įmonių registravimo paslaugą (angl. Company registration in Lithuania)
  4. Profesionalių konsultacijų stoka. Nors pats steigimo procesas ir nėra labai sudėtingas, užsieniečiai, norintys įsteigti įmones Lietuvoje, labai daug laiko gaišta informacijos paieškai. Konsultacijos anglų ir rusų kalbomis – labai padeda.

Jei į jus kreipėsi užsienietis su prašymu padėti registruoti įmonę Lietuvoje, geriau patys to nedarykite – palikite šiuos darbus profesionalams.

 

UAB steigimas

UAB steigimas studentams – be 2500 eurų

UAB steigimasUAB steigimasAr studentas gali įkurti savo verslą ir jį sėkmingai vystyti? Visiškai laisvai ir be jokių problemų. Aišku, jei tik spėja tarp mokslų. Paprastai tą pasiekti padeda ištikimi darbuotojai ir tinkamas jų valdymas, kai įmonės vadovas reikalingas tik strateginiams sprendimams ir pavedimams daryti.

UAB steigimas įmanomas visiems studentams, net ir tiems, kurie neturi 2500 eurų įstatiniam kapitalui. Pasižiūrėkime, kaip  visa tai vyksta.

Pasižiūrėkite į šiuolaikinius studentus, o ypač į jų išmaniuosius telefonus. Štai nuo jų ir reiktų pradėti steigti įmonę, net jei kišenėse švilpauja vėjai. Jei planuojate pirkti išmanųjį telefoną, kainuojantį 300-400 eurų, pasvarstykite, ar tikrai verta? Gal geriau įsteigti įmonę? O jei telefoną jau turite, visada galite jį parduoti ir įsigyti paprastesnį už 50 eurų. Naują, tik be galingos kameros, didelio ekrano ir daugybės žaidimų. Kai pradėsite verslą, jiems ir taip laiko nebeliks… Taigi, parduodate savo telefoną už 250 eurų. 50 eurų skiriate naujam telefonui, kuriame nebūtų jokių problemų įdiegti elektroninį parašą. 200 eurų sumokate įmonių steigėjams. UAB steigimas daugiau nekainuoja, jei viskas gerai.

Pamiršome 2500?!. Ne, nepamiršome. Tai milžiniški pinigai, kurie tikrai nesimėto studento kišenėje. Yra būdas, kaip išsiversti ir be jų. Tiksliau, du. Vienas jų – steigti mažąją bendriją, arba steigti normaliai UAB (nereikės sukti galvos dėl ateities, plėtros ir reputacijos). 2500 eurų pasiskolinti iš tų pačių įmonių steigėjų. Aišku, jie norės, kad vėliau su jais pasirašytumėte bent jau metinę buhalterinių paslaugų sutartį, bet čia nedidelė kaina palyginus su tais 2500. Buhalterių paslaugų vis tiek jums prireiks. Kai tik įmonė įsteigiama, banko sąskaita pakeičiama į atsiskaitomąją, tada galite pinigus „nuimti į kasą“ ir grąžinti paskolinusiems. Aišku tada būsite atsakingi už savo kasos apskaitą, į kurią su laiku turėsite įnešti tuos 2500 eurus, arba juos išleisti įmonės turtui įsigyti.

Dar yra galimybė UAB steigti nemokamai. Nemokamai – sūris pelėkautuose? Tik ne šiuo atveju. Niekas nesteigia įmonių už dyką. Tiesiog steigimo kaštus padengia valstybė per Ūkio ministerijos ir ES specialias paramos programas ir fondus. Jie pamoka įmonės steigėjams už paslaugas, taip pat ir už 3 pirmuosius mėnesius atlygina buhalterines paslaugas. Maža to, organizuoja įvairius kursus, kuriuose mokoma valdyti įmonę, tvarkyti visą popierizmą, j vystyti. Labai naudingi kursai.

Kaip matote, UAB steigimas nėra toks jau ir baisus dalykas. Reikia tik idėjos ir šiek tiek pasistengti. Kai įmonė įkurta, liks tik formalumas – valdyti ir plėsti savo verslą, rūpintis darbuotojų paieška ir pardavimais.